Úvod > Aktuality > V sobotu se zahajuje cyklistická sezóna na Labské stezce
V sobotu se zahajuje cyklistická sezóna na Labské stezce
"> "> "> ">
Letní sporty

V sobotu se zahajuje cyklistická sezóna na Labské stezce

  • Vydáno7. dubna 2022
Cykloturistická sezóna roku 2022 bude na Labské stezce v Ústeckém kraji zahájena po dvouleté odmlce opět tradičně, a to zahajovací jarní cyklojízdou. Akce s názvem Jarní odemykání Labské stezky pak pokračuje programem v Parku Inspirace ve Velkých Žernosekách.
Počasí už láká ven, na zahradu i na kolo a v Českém středohoří je tak krásně! Pojďte spolu se stejně naladěnými cyklisty či turisty zahájit novou sezónu a odemknout Labskou stezku!

Turistická sezóna na Labské stezce v Ústeckém kraji bude symbolicky zahájena 9. dubna 2022. Symbolickým zahájením akce i samotné sezóny bude cyklojízda, která začne v 9:30 u cyklověže v Litoměřicích a jejím cílem bude právě Park inspirace ve Velkých Žernosekách. V cíli pak může každý účastník cyklojízdy otočit krásným klíčem a zahájit tak novou sezónu. Na místo je možné vyrazit i výletním vláčkem, který vypraví destinační agentura z Litoměřic třikrát za den ze zastávky Litoměřice, u pošty. Jede v 9:15, 11:15 a 13:15 hodin.

Labská stezkaAť už zvolíte kolo, vláček či auto, cílem je nádherný Park inspirace ve Velkých Žernosekách, kde vás čeká pohoda parku a přilehlého jezera (a také parkoviště). V průběhu celého dne si můžete v Parku zahrát unikátní hru, kde se dozvíte pár informací o okolí i samotném parku. Hlad ani žízeň vás díky otevřenému občerstvení nezaskočí a v klidu zvládnete i kávičku či vínko, jelikož po obědě čeká na děti divadlo. A před nadcházející sezónou můžete získat nové tipy na výlety ve stánku Destinační agentury České středohoří.

Od 10:00 do 15:00 hodin bude otevřené také Infocentrum Parku inspirace, kde vám koordinátorka Parku ráda poradí s výběrem produktů malé zahradní architektury z portfolia firmy Cs-Beton. A má pro vás i vstupenky na Tržnici Zahrady Čech.
Labská stezka v Českém středohoří

Labská stezka v Českém středohoří

Cyklostezka (Labská stezka CT 2, EuroVelo 7) začíná ve Štětí, vede přes Roudnici nad Labem, Terezín, Litoměřice, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem, Děčín přes Hřensko, odkud pokračuje dále do Německa.