Úvod > Aktuality > Labská stezka byla oceněna na největším světovém veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín
Labská stezka byla ocenena
"> Labská stezka byla ocenena "> V Ústeckém kraji bude otevren nový úsek Labské stezky mezi Ústím n/L a Decínem "> Nejvíce hotových, bezpecných úseku má vybudovaný Ústecký kraj
Letní sporty

Labská stezka byla oceněna na největším světovém veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín

  • Vydáno23. března 2017
Labská stezka je nejnavštěvovanější a nejoblíbenější cyklostezka v Německu. A stoupá tam i obliba jejího českého úseku, což potvrzuje výzkum o cykloturistice v Německu, uveřejněný na největším světovém veletrhu cestovního ruchu ITB Berlin. Labská stezka tam získala hned několik ocenění.
LabskáLabská stezka patří v Česku i Německu k nejoblíbenějším cyklistickým trasám. Na žebříčku oblíbenosti u našich sousedů strmě stoupá i její český úsek. Dle průzkumu německého cykloklubu "ADFC-Travelbike Radreiseanalyse 2017", který byl zveřejněn na největším veletrhu cestovního ruchu světa ITB Berlín 2017, se již stal pátou nejoblíbenější cyklotrasou Němců v zahraničí. Nemenší radost způsobilo i ocenění agentury CzechTourism pro nejlepší příklad spolupráce na česko-německém turistickém produktu.

Labská stezka je součástí sítě evropských tras EuroVelo. V České republice nabízí přibližně 370 kilometrů dobrodružství v úrodných nížinách i horských a podhorských údolích. Na území České republiky vstupuje pískovcovým údolím Českého Švýcarska nedaleko Hřenska. Odtud pokračuje přes CyklistkaMělník, Nymburk, Dvůr Králové, dále po silnicích a hrázi zřejmě nejkrásnější české přehrady Les Království do historického města Hostinného a končí u nádraží ve městě Vrchlabí, které je významným turistickým centrem a východištěm do centrální části Krkonoš.

Po relativně frekventované silnici podél řeky Labe je možné pokračovat ještě dále do letoviska Špindlerův Mlýn a případně i po slepé komunikaci podél Labe do Labského dolu, do jehož horní části je ovšem vjezd cyklistů zakázán. Jízda na kole přímo k prameni Labe není možná, ale v rámci zkušebního provozu cyklistů lze využít lanovku ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a dále pokračovat po horské silnici a cestě přes Vrbatovu boudu k Labské boudě, kde je možné kolo uschovat a jeden kilometr k pramenu Labe dojít po značené cestě pěšky.


Otevření nejen cyklo sezóny v Děčíně

Město DěčínParádní program, skvělá muzika, soutěže, běžecký závod se super cenami, testovací jízdy elektrovozů a hybridů značky Volkswagen, elektrokol, koloběžek a také báječné jídlo a pití nebudou chybět na třetím Zahájení turistické sezóny, které se letos koná v sobotu 1. dubna na Smetanově nábřeží v Děčíně.

Ve stejný den se také letos poprvé otevřou zámecké zahrady, hřiště U Kocánka a muzejní expozice na zámku. Synagoga bude zdarma přístupná prakticky po celý den a vstupenky do Zoo a do vnitřního bazénu Aquaparku koupíte s 50% slevou. Cyklovýlet sice v plánu není, ale sportovci mohou vyrazit třeba na výlet s Klubem českých turistů do Čertovy Vody a Dolního Žlebu či na běžecký závod Děčínský Volkswagen běh na 6 km. K dispozici budou také bezplatné prohlídky města s průvodci.
Cyklostezka Hradec Králové – Kuks

Cyklostezka Hradec Králové – Kuks

Od roku 2013 mohou milovníci cyklostezek vyzkoušet novou stezku na trase Hradec Králové-Kuks. Cyklostezka Hradec Králové/Josefov/Kuks je součástí dálkové Labské stezky. Nová trasa je jednou z nejdelších souvislých cyklotras v ČR. Je vhodná i pro bruslaře, handbiky a kolečkové vozíky.

Labská stezka v Českém středohoří

Labská stezka v Českém středohoří

Cyklostezka (Labská stezka CT 2, EuroVelo 7) začíná ve Štětí, vede přes Roudnici nad Labem, Terezín, Litoměřice, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem, Děčín přes Hřensko, odkud pokračuje dále do Německa.

Labská stezka – z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka – z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka patří k nejoblíbenějším dálkovým cyklotrasám v Evropě a je součástí sítě evropských cyklotras EuroVelo. Od pramene Labe v Krkonoších (s možnou odbočkou do Prahy) až k Severnímu moři nabízí cca 1300 km přírodních a kulturních zážitků a to už je pěkná porce i pro dlouhou cyklodovolenou.

Pramen Labe na Labské louce

Pramen Labe na Labské louce

Kdo se vydá do Krkonoš za túrami a obdivováním krás přírody, neměl by vynechat výlet k prameni největší české řeky Labe. Pramen Labe vyvěrá na Labské louce, ležící v těsné blízkosti státní hranice s Polskem. Místem prochází tzv. Česká cesta a je zde rozcestník turistických tras.

Hrad Kunětická hora – Kuňka

Hrad Kunětická hora – Kuňka

Pozdně gotický hrad slavného rodu Pernštejnů vznikl přestavbou starého opevnění na přelomu 15. a 16. století. Výrazně jej poničila švédská vojska. Kunětická hora byla veřejnosti nepřístupná od roku 1973 do roku 1993. Dnes se z Kunětické hory stalo kulturní centrum Pardubicka.