!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Ústeckém kraji se podařilo dokončit Labskou stezku
V Ústeckém kraji se podařilo dokončit Labskou stezku
"> "> "> ">
Letní sporty

V Ústeckém kraji se podařilo dokončit Labskou stezku

Vydáno 6. listopadu 2020
Na přelomu října a listopadu 2020 se v Ústeckém kraji podařilo dokončit poslední chybějící úseky Labské stezky mezi Litoměřicemi a Štětím. Cyklistům se tak nabízí upravené souvislé vedení Labské stezky z Dolního Žlebu přes Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice a Roudnici až ke hranici se Středočeským krajem v celkové délce 96 km.
Labská stezkaV Ústeckém kraji se podařilo dokončit poslední úseky Labské stezky, a to na trase Račice–Hněvice a Třeboutice–Nučnice. Uvedené úseky fungují v režimu cyklostezky, tj. jako komfortní bezbariérové a bezpečné samostatné komunikace pro cyklisty a další uživatele stezky. Cyklostezka v Ústeckém kraji měří od hranic se Saskem na Děčínsku po hranice se Středočeským krajem 96 kilometrů.

Pro ty, co si chtějí dopřát pohodovou jízdu či si nechat vát čerstvý vítr pod nosem, je Labská stezka správným místem. Pohyb na kole je zdravý a pobyt na čerstvém vzduchu v přírodě pomáhá zahnat každodenní stres. Snad i díky tomu je Labská stezka v úseku Ústeckého kraje velmi hojně využívána. Provoz na ní sledují automatické sčítače. Na základě dat, získaných z uvedeného monitoringu provozu, Labskou stezku např. v lokalitě Děčín - Křešice využilo v loňském roce více než 150 tisíc návštěvníků. Měření průchodů na stezce ukázala, že i v jarních měsících, kdy se kvůli pandemii život skoro zastavil, byla návštěvnost Labské stezky stálá, a na některých místech dokonce stoprocentně narostla.

labská cyklotrasaLabská stezka patří k nejoblíbenějším dálkovým cyklotrasám v Evropě a je součástí sítě evropských cyklotras EuroVelo. Od pramene Labe v Krkonoších (s možnou odbočkou do Prahy) až k Severnímu moři nabízí cca 1 300 km přírodních a kulturních zážitků. Český úsek Labské stezky380 km (a dalších 80 km při využití odbočky do Prahy). Je značený jako cyklotrasa CT 2, částečně i česko-německým logem stezky stejně jako logem evropské trasy EuroVelo 7 - Sluneční trasy (PrahaDolní Žleb) a EuroVelo 4 - Trasy střední Evropou (Lázně ToušeňKolín). Pokud se chcete podívat i do Prahy, odbočte v Mělníku pod historickým zámkem na Vltavskou stezku CT 7 přes Kralupy n. V. do Prahy, odkud se můžete po EuroVelo 4 napojit zpět na Labskou stezku u Lázně Toušeň. V Německu je Labská stezka značena německou verzí loga Labská stezka (Elberadweg).
Labská stezka - z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka - z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka patří k nejoblíbenějším dálkovým cyklotrasám v Evropě a je součástí sítě evropských cyklotras EuroVelo. Od pramene Labe v Krkonoších (s možnou odbočkou do Prahy) až k Severnímu moři nabízí cca 1300 km přírodních a kulturních zážitků a to už je pěkná porce i pro dlouhou cyklodovolenou.

In-line dráha v Račicích okolo veslařského kanálu

In-line dráha v Račicích okolo veslařského kanálu

Areál v Račicích nabízí skvělé podmínky pro milovníky inline bruslení. Okruh kolem vodní plochy kanálu měří 5 km a tak máte přesný přehled kolik kilometrů jste absolvovali. Pětimetrová šířka nově položeného asfaltového povrchu umožňuje pohodlné a bezpečné ježdění.

Další aktuality

7.4.
2021
Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu na severozápadě Čech

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu na severozápadě Čech

Severozápadní Čechy | Ubytování
12.3.
2021
10 tipů na nejkrásnější fotomísta v Ústí nad Labem

10 tipů na nejkrásnější fotomísta v Ústí nad Labem

Severozápadní Čechy | Zážitky
23.2.
2021
Dycky Most! aneb objevte místa z oblíbeného seriálu

Dycky Most! aneb objevte místa z oblíbeného seriálu

Severozápadní Čechy | Životní styl