Úvod > Aktuality > Letenské prase v Národním zemědělském muzeu se chystá již tuto sobotu!
Letenské prase v Národním zemědělském muzeu se chystá již tuto sobotu!
"> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Letenské prase v Národním zemědělském muzeu se chystá již tuto sobotu!

  • Vydáno19. ledna 2022
Sobota 22. ledna 2022 nabídne v pražském Národním zemědělském muzeu oblíbenou akci s názvem Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu. Od 10 do 17 hodin se můžete těšit na ukázky bourání prasete, zabijačkové speciality, divadelní představení, lidové tance a kuchařské workshopy.
ZabijačkaZažít tradiční českou domácí zabíjačku se dnes už nepodaří většině obyvatel měst a dokonce ani vesnic. Výjimkou budou ti, kdo v sobotu 22. ledna navštíví dnes již klasickou akci "Letenské prase", kterou letos už počtrnácté pořádá Národní zemědělské muzeum na Letné. A na co se můžete těšit? Především na ukázku tradičních postupů zpracování vepřového masa v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin.

Ukázky tradičních postupů zpracování vepřového masa předvede mistr řezník František Kšána ml., který se zasloužil o znovuobjevení přeštického prasete a je tváří řeznictví Naše maso, jež zpracovává výhradně české maso a výrobky z původních českých plemen Přeštík a Čestr. Po celou dobu akce bude na muzejním dvoře probíhat i prodej a degustace zabijačkových a dalších gastronomických specialit. Vstupné na akcí je pro dospělé 150 korun, pro děti, studenty a seniory 50 Kč. Vstupné platí po dobu konání akce i do všech expozic Národního zemědělského muzea.
Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Zveme vás i na vyhlídkovou terasu na střeše muzea s výjimečným výhledem na celou Prahu.