Úvod > Aktuality > Lázeňskou sezonu v Jeseníku zahájí Čechomor i Petr Bende
Lázenskou sezónu zahajuje od 16. do 18. kvetna mesto a lázne Jeseník spolecne
"> Lázenskou sezónu zahajuje od 16. do 18. kvetna mesto a lázne Jeseník spolecne "> Na výlet se mužete svézt vláckem Lázenáckem "> Pomyslnou trešnickou na lázenském dortu bude podvecerní koncert kapely Cechomor
Zážitky

Lázeňskou sezonu v Jeseníku zahájí Čechomor i Petr Bende

  • Vydáno12. května 2014
Lázeňské město uprostřed nejkrásnějších hor letos opět zahajuje sezonu tradičně v polovině května. Návštěvníci se rozhodně nebudou nudit – na všechny bez rozdílu věku čeká zábava, spousta kulturních akcí i rodinné soutěže. Chybět nebude například koncert Petra Bendeho nebo jedinečný Čechomor.

Doprovod V. PriessnitzeLázeňskou sezónu zahajuje od 16. do 18. května město a lázně Jeseník společně. V letošním roce se program na jesenickém náměstí ponese v duchu patnáctiletého výročí partnerství Jeseníku s polskou Nisou. Také proto v pátek na Masarykově náměstí vystoupí niský Big Band nebo jazzová vokalistka Oktawia Kawecka, která je v současnosti považována za jednu z nejnadějnějších mladých tváří polského jazzu. Doprovázet ji naopak bude jeden z nejschopnějších kytaristů současné britské jazzové scény Femi Temowo. Náměstím zazní i old time music, přijede lázeňský vláček nebo všemi oblíbený pojízdný pivní bar a páteční večer vyvrcholí koncertem všestranného Petra Bendeho.

ČechomorV sobotu slavnostní program propukne již od časných dopoledních hodin opět na Masarykově náměstí, kde již tradičně sezonu zahájí sám zakladatel zdejších lázní a guru světového hydroterapie, Vincenz Priessnitz. Návštěvníky od Šumperku a Olomouce do Jeseníku přiveze historický parní vlak Vincenz Priessnitz, takže už cesta tzv. Slezským Semmeringem s výhledy k hřebenu Šeráku a Obřím skalám bude zážitkem. Ze Šumperku vlak vyjíždí již v 6.40. V čele vlakové soupravy pojede parní lokomotiva přezdívaná „Ušatá.“ Nostalgickou atmosféru umocní i historické vozy, vlakový doprovod v dobových uniformách nebo ukázky doplňování vody do parní lokomotivy. Příjezd do Jeseníku je plánovaný na 9.20 hodin.

Po poledni všechny účastníky čeká program přímo v areálu lázní, který zahájí velkolepá pochodová show. Těšit se můžete na lidový jarmark, zábavný odpolední program pro děti, zkusit si můžete i atraktivní rodinnou soutěž. Pomyslnou třešničkou na lázeňském dortu bude podvečerní koncert kapely Čechomor. V neděli pak lázně nabízí výlety vláčkem Lázeňáčkem k oblíbenému Lesnímu baru, Čertovým kamenůmJeskyním Na Pomezí.

Vyhlídka Čertovy kameny u Jeseníku

Vyhlídka Čertovy kameny u Jeseníku

Čertovy kameny jsou skalní útvar nacházející se na severním úbočí Zlatého chlumu asi 3 km od Jeseníku. 40 m vysoký a 100 m dlouhý skalní útvar dal i jméno turistické chatě, která byla vybudována v jeho těsné blízkosti na počátku 20. století.

Lesní bar v Rychlebských horách

Lesní bar v Rychlebských horách

Představte si bar uprostřed lesa, kde je možné občerstvit se vychlazeným pitím, sušenky jsou volně k mání a občas tu zavoní i teplé nápoje. Nikdo tu nehlídá ani neinkasuje, platí se do pokladničky. Ne, nejsou to halucinace, ale realita v Rychlebských horách.

Jeskyně Na Pomezí – mramorová perla Rychlebských hor

Jeskyně Na Pomezí – mramorová perla Rychlebských hor

Jeskyně Na Pomezí se nacházejí v komunikačně významném stejnojmenném sedle (576 m) v Rychlebských horách, 2 km severně od Lipové-Lázně. Jsou největším jeskynním systémem v České republice vzniklým rozpouštěním mramoru, tj. krystalického vápence.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.

Národní přírodní rezervace Šerák – Keprník v Hrubém Jeseníku

Národní přírodní rezervace Šerák – Keprník v Hrubém Jeseníku

Národní přírodní rezervace Šerák-Keprník je nejstarší rezervací na Moravě, vyhlášenou na tehdejším panství Lichtenštejnů již v roce 1903. Rezervace zaujímá vrcholové partie a SZ hřebene Hrubého Jeseníku od trojmezí po Obří skály. Zahrnuje vrcholy Vozka, Keprník a Šerák.