Úvod > Aktuality > Láká vás zimní adrenalin?
Láká vás zimní adrenalin?
"> "> ">
Zimní sporty

Láká vás zimní adrenalin?

  • Vydáno21. února 2017
Šílený závod na horských kolech, sněhové ragby, maraton na běžkách – to a ještě mnohem více nabízejí akce na horách na konci února. Vydejte se na ně společně s portálem Kudy z nudy!

Adventure night či cyklistika na sněhu

Chinese downhillLidská fantazie nezná hranic, a tak se na zasněžených svazích čím dál víc objevují sporty, které se zimou zdánlivě nemají nic společného. Chcete být u toho?

V sobotu v podvečer 25. února máte možnost sledovat ve Svatém Petru šílený zimní downhillový závod – hromadný sjezd na horských kolech po červené sjezdovce. Závodu MTB Chinese Downhill Špindlerův Mlýn se účastní 200 jezdců, a ačkoli kola všech přihlášených musí být podle pravidel v dobrém technickém stavu, je to jednoduché: vyhrává zkrátka ten, komu „nefungují“ brzdy. Po ukončení provozu se otevře sjezdovka cyklistům a Chinese downhill se opět stává nezapomenutelným zážitkem nejen pro samotné jezdce, ale i pro diváky.

Adventure NightZajímavé věci se budou dít ve stejný den (tedy 25. února) i na Dolní Moravě, kde se chystá Adventure Night. Čeká vás nezapomenutelná noční show, během které představí své umění instruktoři s nacvičenými demojízdami ve formacích nebo při freestyle exhibicích. Pak vystoupí žongléři s ohněm a jejich artistické kousky ještě umocní laserové a světelné efekty. Uvidíte i  zkušené rolbaře, kteří roztočí své stroje Pistenbully 600 do sehraného tance, a chybět nebude ani maskot resortu Mamutík na lyžích. Celou akci přitom komentuje zkušený moderátor a nenásilně doplňuje hudební podkres. Show začíná ve 20:00 u lyžařského vleku Kamila naproti hotelu Vista. Po skončení show si můžete dopřát pár horkých drinků během oblíbené afterparty přímo na svahu. Tím to ale zdaleka nekončí. Akce se poté ještě přesouvá do Aprés Ski „Kulaté peklo“ v areálu U Slona, kde probíhají Happy hours na vybrané drinky.
 

Jesenický maraton JeLyMan

JelyManNejvětší seriál závodů v běhu na lyžích SkiTour uzavírá oblíbený JeLyMan, závod konající se na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. JeLyMan se koná v sobotu a v neděli 25. a 26. února. Přihlásit se můžete přes internet i rovnou na místě. Zakončete zimu 40 km či 20 km během na lyžích (z Velkého Vrbna a zpět) v okolí chaty Paprsek u Starého Města pod Sněžníkem. Na trati jsou prudká i táhlá stoupání, stejně tak jako dlouhé roviny. V sobotu se jede závod mini SkiTour a 20 kilometrů volně, v neděli pak 40, 25 a 10 kilometrů klasicky.