Úvod > Co chcete dělat? > Horská chata Paprsek v Jeseníkách
Gurmánská turistika

Horská chata Paprsek v Jeseníkách

Chatu Paprsek najdete na jednom z nejkrásnějších míst v Jeseníkách. Horský hotel Paprsek byl postaven roku 1932 přímo "V ráji" – tak se totiž původně nazývalo místo na rozhraní tří horských celků: Hrubého Jeseníka, Rychlebských hor a Králického Sněžníku.
Chata Paprsek se nachází v horské oblasti Jeseníků s čistým klimatem a klidnou atmosférou. Návštěvníci zde najdou pohodlí, objekt po náročné rekonstrukci a modernizaci poskytuje vysoký standard ubytování i bohaté služby, všestranný sportovní program pro každou roční dobu a za jakéhokoli počasí – to vše uprostřed půvabné přírody. Bez zajímavosti není a ni to, že zdrojem pitné vody je vlastní studna.

V létě je Paprsek výbornou základnou pro horskou turistiku. Po celodenním výšlapu můžete relaxovat večerním posezením u táborového ohně. Velká louka na planině, kde byla chata postavena může být dostatečnou plochou pro létání s termickými RC větroni, což má v tomto horském prostředí své nepopsatelné kouzlo.

Paprsek nabízí v rámci své kuchyně i krajovou specialitu borůvkové knedlíky, denně čerstvé, s velkou náplní borůvek ze zdejších lesů, sypané kakaem a polité rozpuštěným máslem. Místní kuchyně se pyšní oceněním "Jeseníky, originální produkt".
Zobrazit více

Provozovatel

Chata Paprsek

Velké Vrbno 27
788 32 Staré Město
Tel.:
+420 583 294 100
Email:
paprsek@razdva.cz
WWW:
www.paprsek.net
GPS:
50,209969 16,990303
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Jeseníky
Město:
Staré Město
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Andromeda v Ostružné

Hotel Andromeda v Ostružné

Ostružná, Olomoucký kraj
Restaurace U Orla Petříkov

Restaurace U Orla Petříkov

Ostružná, Olomoucký kraj
Jonas Park Ostružná v Jeseníkách

Jonas Park Ostružná v Jeseníkách

Ostružná, Olomoucký kraj
Areál Skiland Ostružná

Areál Skiland Ostružná

Ostružná, Olomoucký kraj