Úvod > Aktuality > Lachtani v novém! Navštivte ZOO Praha a epozici roku 2009
Zážitky

Lachtani v novém! Navštivte ZOO Praha a epozici roku 2009

Zoo Praha otevřelo epozici roku! Monumentální expozice lachtanů jihoafrických imitující scenérii autentického mořského břehu, velký bazén, pobřežní skaliska z čedičového kamene, návštěvnická tribuna pro 260 sedících diváků a špičkové chovatelské zázemí pro oblíbenou lachtaní rodinu, včetně potomků slavného lachtana Gastona.

V sobotu 23. května od 11 hodin proběhla v Zoo Praha nejdůležitější akce této sezóny – otevření monumentální expozice lachtanů jihoafrických. Lachtani nebyli v pražské zoo k vidění od února 2008, kdy byla zahájena rekonstrukce jejich starého bazénu. Současná, návštěvnicky velmi atraktivní expozice má za cíl vytvořit autentickou scenérii skalnatého mořského pobřeží. Její výstavba stála 39 milionů Kč a bylo při ní použito téměř 1500 tun pravého čedičového kamene. Nový expoziční bazén má plochu téměř 400 m2 a je vybaven mj. i vodní skluzavkou pro lachtany nebo pohledem pod vodní hladinu pro návštěvníky. Lachtany bude možné pozorovat z návštěvnické tribuny. Součástí expozice je i chovatelské zázemí se 4 bazénky se slanou vodou.

Do nové expozice se vrátilo 5 pražských lachtanů, z nichž 2, samec Meloun a samice Abeba, jsou potomky slavného lachtaního samce Gastona, který nepřežil svou neuvěřitelnou pouť rozbouřenými řekami až do Německa během povodně roku 2002. Zbytek skupiny tvoří samice Myška, Bára a Julinka. Všechny lachtany bude možné také vidět v každodenním představení, v němž budou s chovatelkami předvádět své přirozené schopnosti v komponovaném pořadu, zahajovaném vždy od 13.30.

Více informací:

Zoo Praha

Zoo Praha se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Zoologická zahrada byla poprvé otevřena v roce 1931 s 200 zvířaty. V současné době se může pochlubit s 670 druhy a téměř s 5 tisíci jedinci. Přijďte se podívat na gaviály indické do pavilonu Čambal!


Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.