Úvod > Aktuality > Kutnohorská galerie GASK zahájí v sobotu další sezónu

Kutnohorská galerie GASK zahájí v sobotu další sezónu

Vydáno 20. února 2018 Kultura
GASK - Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře na více než třech tisících metrech čtverečních poskytuje v Čechách ojedinělý přátelský galerijní prostor, inspirovaný konceptem nejznámějších světových galerií. Zaměřuje se především na výtvarné umění 20. a 21. století. V letošním roce zahajuje novou sezónu 2018 v sobotu 24. února a v tento den bude přístupná zdarma. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program.
Noční můra pandy velkéGalerie GASK zve v sobotu 24. února 2018 na slavnostní zahájení výstavní sezony jaro / léto. Od 14:00 hodin proběhnou komentované prohlídky výstavy Barbory Bálkové - Noční můra pandy velké, Josefiny Bakošové - Imago a Jana Tichého - Emoce krajiny, s jejich kurátorkami.

Od 16:00 hodin se můžete těšit na vernisáže výstav Alej světců a venkovní intervence Richarda Loskota Změna pozorovatele. Projekt "Alej světců" představí díla současných sochařů, která na zdech vstupní přízemní chodby galerie vytvoří podnětný dialog mezi velkorysými barokními prostory a plastickým projevem dneška. Dílo Richarda Loskota "Změna pozorovatele" je pojaté jako dialog s barokní sochou na venkovní zdi u vchodu do galerie z Barborské ulice.

V 17:00 hodin proběhne beseda s Otto M. Urbanem ke stému výročí úmrtí dvou rakouských umělců: Gustava Klimta a Egona Schieleho v rámci cyklu Anno Domini 1918. A těšit se můžete i na slam poetry od 19:00 hodin - zápas v poezii naživo.
Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře

Druhá největší galerie v České republice sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.