Úvod > Aktuality > Kutná Hora otevírá další část zrekonstruované Jezuitské koleje
Kutná Hora otevírá další část zrekonstruované Jezuitské koleje
">
Zážitky

Kutná Hora otevírá další část zrekonstruované Jezuitské koleje

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře se postupně rozrůstá, a to díky rekonstrukci areálu někdejší Jezuitské koleje, kterou najdete v sousedství chrámu svaté Barbory.
Zrekonstruované prostory Galerie Středočeského kraje si poprvé budete mít příležitost prohlédnout v sobotu 6. října od 14 hodin během dne otevřených dveří. 
 
Obnova areálu bývalé Jezuitské koleje pokračuje v někdejších zahradách, kde už příští rok bude možné načerpat síly v novém městském parku. 
 
Severní křídlo bylo dosud poslední neopravenou částí kolejní budovy. Rekonstrukce se tato část areálu dočkala i s přilehlými venkovními plochami a někdejším štábním domem v zahradách.
 
Galerie Středočeského kraje bude severní křídlo barokní budovy využívat pro výstavu zaměřenou na historii jezuitského řádu a také zde najdete repliku původní jezuitské knihovny
 
Za zmínku stojí i cenné prostory bývalé barokní lékárny a na ni navazující místnost s bazénem. K čemu vodní plocha sloužila, to se dodnes přesně neví. 

České muzeum výtvarných umění v Praze

České muzeum výtvarných umění v Praze

Muzeum spravuje jednu z nejkvalitnějších sbírek českého moderního umění. Ve sbírce muzea nechybějí skvosty od Alfonse Muchy, Antonína Slavíčka, Josefa Čapka, Emila Filly, Františka Tichého, Jiřího Koláře a dalších předních českých výtvarných umělců.

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Druhá největší galerie v České republice sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.

Destinace Kutná Hora a okolí pro školy

Destinace Kutná Hora a okolí pro školy

Destinace Kutná Hora a okolí nabízí nepřeberné množství aktivit pro školní výlety, přesvědčte se o tom sami.

Další aktuality