Úvod > Aktuality > Krumlovský vodácký maraton opět rozveselí centrum Českého Krumlova
Krumlovský vodácký maraton opět rozveselí centrum Českého Krumlova
"> "> "> "> ">
Letní sporty

Krumlovský vodácký maraton opět rozveselí centrum Českého Krumlova

  • Vydáno7. října 2021
Každoroční soutěž vodáků na kajacích, kánoích, ale i raftech, pramicích nebo paddleboardech, to je Krumlovský vodácký maraton, jeden z nejnavštěvovanějších říčních maratonů v České republice, který každoročně přiláká do města a jeho okolí stovky milovníků vodáckého sportu, od ryzích amatérů až po profesionály z různých koutů Evropy. Letošní ročník proběhne v sobotu 9. října 2021.
krumlovský vodácký maratonJiž 19. Krumlovský vodácký maraton – největší vodácký maraton pořádaný v České Republice se jede 9. října 2021 na řece Vltavě s cílem v Českém Krumlově. Délka závodu je 36 km se startem ve Vyšším Brodě a 26 km se startem v Rožmberku nad Vltavou. Součástí je i páteční sprintový závod v centru Českého Krumlova a doprovodný program během závodu.

Jako každý rok se o bezpečí závodníků na všech jezech budou starat záchranáři a hasiči, kteří s touto prací
mají za všechny ročníky mnoho zkušeností. Závodníky čeká během maratonu jeden povinný přeběh v Kempu na Pískárně, kde se mohou občerstvit a eventuálně i odpočinout. Maraton vždy startuje v 11:00 ve Vyšším Brodě, i v Rožmberku nad Vltavou, cílovou stanicí je Český Krumlov.

krumlovský maratonPrvní ročník Krumlovského vodáckého maratonu se uskutečnil již v roce 2003. Organizátoři se nechali inspirovat vodáckým maratonem ve francouzském kaňonu Ardéche, který však přenesli do jižních Čech, na řeku Vltavu. Každoročně se sem sjíždí stovky vodáků nadšenců, ale i vrcholových sportovců. Krumlovský maraton je největším, co se počtu soutěžních kategorií týče, a nejpočetnějším říčním maratonem v České republice.
Vltava – česká vodácká klasika

Vltava – česká vodácká klasika

Česká vodácká klasika, nejnavštěvovanější řeka splavná pod Lipnem po celý rok. Řeka příjemně teče krajinou a zkouší zručnost kormidelníků v četných peřejkách, které však nepřekročí obtížnost WW I. Na jezech jsou vorové propusti, které zaručují sjízdnost a oživují plavbu.