Úvod > Kalendář akcí > Krumlovský vodácký maraton
Sportovní akce

Krumlovský vodácký maraton

Jedna z největších sportovních akcí na jihu Čech přiláká každoročně do Českého Krumlova a jeho okolí stovky milovníků vodáckého sportu, od ryzích amatérů až po mezinárodní elitu.
První ročník Krumlovského vodáckého maratonu se uskutečnil již v roce 2003. Organizátoři se nechali inspirovat vodáckým maratonem ve francouzském kaňonu Ardéche, který však přenesli do jižních Čech, na řeku Vltavu. Krumlovský závod se tak zařadil do světové série říčních maratonů a od prvního ročníku se stal jednoznačně nejnavštěvovanějším závodem svého druhu v České republice.

Maraton startuje vždy ve Vyšším Brodě nebo Rožmberku nad Vltavou a jeho cílovou stanicí je Český Krumlov, kde účastníci proplouvají všemi pověstnými krumlovskými jezy až do cíle na náplavce u pivovaru. Závodníci překonávají 36, resp. 26 říčních kilometrů. Účast v závodě není nijak omezena a nastoupit do společného závodu vedle špičkových závodníků může opravdu každý. Na Vltavě pak soupeří závodníci na kajacích, kánoích, ale i raftech, pramicích či paddleboardech. Divácky velmi oblíbený je také povinný přeběh v kempu na Pískárně, odkud pravidelně startují i závodníci žákovského maratonu.

Provozovatel

KVM Český Krumlov z. s.

Staré Dobrkovice 74/32
381 01 Český Krumlov
Tel.:
+420 380 704 622
Email:
destination@ckrum...
WWW:
https://www.ckrum...
GPS:
48,812944 14,314740
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí