Úvod > Aktuality > Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí zvou na skvělé pivo i krajové speciality
Krkonošské pivní slavnosti, Vrchalbí, Kudy z nudy
"> Krkonošské pivní slavnosti, Vrchalbí, Kudy z nudy "> Zdroj foto: hory-krkonose.cz "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Krkonošské pivní slavnosti ve Vrchlabí zvou na skvělé pivo i krajové speciality

  • Vydáno12. srpna 2022
Ve Vrchlabí se po tříleté pauze opět uskuteční oblíbené Krkonošské pivní slavnosti! Již 24. ročník nejstarší pivařské akce v Krkonoších proběhne už v sobotu 13. srpna na vrchlabském náměstí a přilehlých prostranstvích, těšit se můžete na pestrý program. Celodenní svátek zlatavého moku vyšperkují koncerty kapel Pekař, Mňága a Žďorp nebo AC/DC revival.
pivní slavnosti vrchlabíV sobotu 13. 8. se ve Vrchlabí na náměstí T. G. Masaryka uskuteční 24. ročník Krkonošských pivních slavností. Připraven je vydatný kulturní program v čele s populární kapelou Mňága a Žďorp, která zahraje své největší hity. Dále vystoupí oblíbená skupina Pekař, Soumrak Band, Karel Gott revival, Civilní obrana, AC/DC revival a nazávěr kapela Japato.

Samozřejmostí jsou lahodná piva, která vám načepují jak osvědčené pivovary, tak např. mini pivovary Krkonošské pivní stezky. Exkluzivně si dopřejete pivko z Friesových bud nebo nový kousek Sněžka z Pece pod Sněžkou. Ochutnáte i další skvosty ze severních Čech, Hořic a z Prahy. Chuťové pohárky potěší krajové speciality, jako jsou sejkory, kyselo, krkonošské knedlíky plněné uzeným, bramborové placky, borůvkové koláče a další laskominy. Nebudou chybět tradiční masové hody, kýta, klobásy a další chuťovky.

Čepování pivaI letos pro vás pořadatelé slavností připravili řadu dalších zajímavostí. Jednou z nich bude i gurmánská show nejlepšího českého kuchaře Lukáše Čížka a jeho nový pivní recept. Dále budou probíhat pivní soutěže o lákavé ceny, na případnou nepřízeňn počasí je připraven velkokapacitní stan proti dešti. Nebude chybět ani fotobedna na vaše vzpomínkové pivní fotky. Ale hlavně se můžete těšit na lahodná piva různých značek. Pro děti bude připraven skákací hrad, zábavné dílny, malování na obličej a nafukovací balónky. Vstupné na místě bude stát 340 Kč, děti do 130 cm výšky mají s doprovodem rodičů vstup zcela zdarma.
 
Krkonošská pivní stezka – poznejte chuť krkonošských piv

Krkonošská pivní stezka – poznejte chuť krkonošských piv

Chcete vyzkoušet chuť krkonošských piv a zároveň objevit krásy zdejších lesů a kopců? Potom se projděte po Krkonošské pivní stezce, která spojuje pět minipivovarů umístěných na samých vrcholcích České republiky.

Rodinný pivovar Hendrych ve Vrchlabí

Rodinný pivovar Hendrych ve Vrchlabí

V rodinném pivovaru Hendrych ve Vrchlabí se vyrábí pivo plzeňského typu, spodně i svrchně kvašené, nepasterované, nefiltrované a jsou v něm zachované veškeré látky, které má správné pivo mít. Vaříme se klasickým dvourmutovým způsobem a ochutnat tu můžete čtyři piva Hendrych: H8, H11, H13, H16 Ale.