Úvod > Aktuality > Když chcete vyzkoušet slavné české lázně…

Když chcete vyzkoušet slavné české lázně…

Vydáno 11. dubna 2011 Zážitky
Okusit bohatou nabídku lázeňských procedur i dokonalého odpočinku můžete v Karlových Varech, městě, kam už celá staletí míří společenská smetánka celého světa. V celé České republice nenajde oblast s tak bohatým výskytem minerálních a termálních pramenů jako právě Západočeské lázně. Tři nejznámější lázeňská města, Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, byla dokonce díky své jedinečnosti nominována pro zápis na Seznam světového dědictví UNESCO.
Karlovy Vary, založené ve 14. století českým králem a římským císařem Karlem IV., představují jedno z nejznámějších lázeňských měst na světě. Horké i studené léčivé prameny jsou využívány k pitným kúrám, koupelím a dalším procedurám. Symbolem Karlových Varů a nejznámějším pramenem je Vřídlo; nezapomeňte si projít zajímavou trasu jeho podzemím. Projděte se také po kolonádách, obdivujte působivou lázeňskou architekturu, vykoupejte se v termálním bazénu v hotelu Thermal a pozemní lanovkou se nechte vyvézt k oblíbeným vyhlídkovým místům Diana a Jelení skok.

Mezi návštěvníky města je velmi oblíbená rovněž prohlídka Návštěvnického centra sklářské huti Moser, kde se sklo této věhlasné značky vyrábí od roku 1893, a Jan Becher Muzea. Expozice mapuje historii známého bylinného likéru Becherovka, jehož výroba byla zahájena v roce 1807. Součástí prohlídek Jan Becher Muzea jsou i ochutnávky!

Pokud se dokážete odpoutat od malebných kolonád, parků a pramenů, můžete navštívit třeba blízký hrad Loket, klášter Teplá či hrad a zámek Bečov nad Teplou, kde je vystaven relikviář sv. Maura, jedna z nejvzácnějších kulturních památek v Čechách.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.

Jan Becher Muzeum - ochutnejte třináctý pramen Karlových Varů

Jan Becher Muzeum - ochutnejte třináctý pramen Karlových Varů

Máte rádi Becherovku? Pak přijďte přivonět k historii a poodhalit tajemství tohoto bylinného alkoholického likéru do muzea. Dozvíte se tu mnoho o výrobě i skladování známého nápoje, mlsné návštěvníky potěší degustace v muzejním baru.

Hrad a zámek Bečov nad Teplou - odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Hrad a zámek Bečov nad Teplou - odhalte tajemství relikviáře sv. Maura

Udělejte si výlet na jeden z nejzachovalejších českých hradů, který se může pyšnit unikátní památkou evropského významu - relikviářem sv. Maura, který se stářím a hodnotou blíží českým korunovačním klenotům.

Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka. Díky 26 m vysoké hradní věži si můžete všechno pěkně prohlédnout z ptačí perspektivy, včetně náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice, historických měšťanských domů a zbytků hradeb.

Klášter Teplá

Klášter Teplá

Budete si moci prohlédnout dosud nepřístupné části kláštera: malý a velký muzejní sál, a pracovnu knihovníka, historická knihovna i s pohledem do knihovny shora - z úrovně druhé galerie. Součástí expozice je kompletní sbírka portrétů všech opatů, kteří vedli klášter od 12. až do 20. století.

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Sklo patří k nejoblíbenějším suvenýrům. Navštivte Museum Moser v Karlových Varech, kde jsou k vidění současné kolekce i historické sklářské kousky z rytecké dílny, kterou v Karlových Varech založil roku 1857 Ludwig Moser.

Termální bazén hotelu Thermal v Karlových Varech je v roce 2020 zavřený

Termální bazén hotelu Thermal v Karlových Varech je v roce 2020 zavřený

V roce 2020 nebude bazén otevřen. Hotel prochází rekonstrukcí, která potrvá, až do roku 2021.