Úvod > Aktuality > Karlštejn na Velikonoce otevírá své brány
Hrad Karlštejn privítá Jaro také výstavou Šlechtických rodových ražeb 16. a 17. století, která probíhá až do 27. dubna v prostorách konírny Císarského paláce hradu
"> Hrad Karlštejn privítá Jaro také výstavou Šlechtických rodových ražeb 16. a 17. století, která probíhá až do 27. dubna v prostorách konírny Císarského paláce hradu "> Téma Noci na Karlštejne se také promítne do letošních nocních prohlídek "> Karlštejn na Velikonoce pripravil novou výstavu a prodlužuje otevírací dobu
Památky

Karlštejn na Velikonoce otevírá své brány

  • Vydáno30. března 2015
Hrad Karlštejn připravil na Velikonoce zajímavý program. Koncert duchovní a světské hudby k 660. výročí korunovace Karla IV. v Římě se uskuteční v neděli v 19.00 hodin. Otevřeno je po celé svátky v čase 9:30 – 17:00 denně, tedy i v pondělí a úterý (6. 4. a 7. 4.)
Otevřena bude první prohlídková trasa, která představuje Soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. a prochází dvěma patry Císařského paláce a Malou Mariánskou věží. Během prohlídky lze nahlédnout do Rytířského sálu, Císařovy ložnice, Audienčního sálu, Sálu předků a na závěr si pak prohlédnete unikátní kopii české Svatováclavské koruny a koruny císařů Svaté říše římské, které byly na Karlštejně uloženy od roku 1419 do roku 1421.

Ostatní prohlídkové trasy – Posvátné prostory hradu Karlštejn včetně Kaple sv. Kříže a Vyhlídka z Velké věže budou otevřeny až od 1. května.
Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty a sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality