Úvod > Aktuality > Jaro na Podluží vyvrcholí Festivalem otevřených sklepů
Jaro na Podluží vyvrcholí Festivalem otevřených sklepů
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Jaro na Podluží vyvrcholí Festivalem otevřených sklepů

Vydáno 23. dubna 2019
Již jedenáctý ročník Festivalu otevřených sklepů letos zahajuje sezónu ve sklepech na Podluží. Festival se koná o víkendu 27. a 28. dubna 2019 a zúčastní se jej třicítka vinařů z obcí Moravská Nová Ves, Prušánky, Moravský Žižkov, Hrušky a Mikulčice regionu Podluží, „malovaném kraji“ na moravskoslovenském pomezí.
VinařiFestival otevřených sklepů se blíží a tentokrát uvítají milovníky vína 27. a 28. dubna vinaři ze slováckého Podluží. Jako vždy a pokaždé jinak bude otevřeno 30 otevřených sklepů v pěti obcích, 300 vín k volné degustaci, kyvadlová doprava mezi obcemi a vinařský, gastronomický a kulturní program od soboty do neděle. Sklepy budou otevřeny v sobotu mezi 10:00 a 21:00 hodinou, v neděli pak mezi 10:00 a 15:00 hodinou. Zúčastní se třicítka vinařů z obcí Moravská Nová Ves, Prušánky, Moravský ŽižkovHrušky a Mikulčice.

Vinné sklípkyV ceně dvoudenní vstupenky získáte degustaci všech festivalových vzorků, vstup do všech sklepů, tištěného průvodce, degustační skleničku, stylovou látkovou tašku, možnost využití festivalové autobusové dopravy a vstup na vybrané akce doprovodného programu zdarma. Registrační místo v Moravské Nové Vsi bude otevřeno v sobotu 27. dubna od 8:00 do 15:00 hod. a v neděli od 10:00 do 12:00 hod. Kyvadlová doprava mezi obcemi po celou dobu festivalu. Informace o vinařích, programu a ubytování na webu. Vstupenky v e-shopu Nadace Partnerství nebo v síti Ticketstream. E-vstupenka v předprodeji stojí 980 Kč, na místě pak 1 080 Kč.

Víno a vinařiV mobilu či tabletu najdete informace o festivalu, profily vinařů a seznamy vín, mapu a jízdní řády. Také aktuální upozornění například o aktuální vytíženosti dopravy. Zaregistrujte se a získejte navíc možnost vytvářet si seznam oblíbených vín a zapisovat si poznámky k jednotlivým vínům. Zároveň můžete on-line nakoupit vína od 15 zapojených vinařů. Zaplatíte pohodlně on-line kartou, budete mít aktualizovaný přehled skladových zásob a nemusíte řešit, jak vína dopravíte domů - vinaři vám je doručí zásilkovou službou.
Rodinné vinařství Bartoníkovi

Rodinné vinařství Bartoníkovi

Rodinné vinařství Hana Bartoníková a penzion U Kostela v Mikulčicích je součástí rodinné firmy s dlouholetou tradicí v oblasti vinohradnictví a vinařské turistiky.

Vinaříček - netradiční vinařské zážitky

Vinaříček - netradiční vinařské zážitky

Vinaři a milovníci vína, kteří z lásky k tomuto nápoji a kultuře s ním spojené založili občanské sdružení Vinaříček. Sdružení pořádá zážitkové akce pro přátele a obdivovatele vína.

Vinařství Dvořáček Mikulčice

Vinařství Dvořáček Mikulčice

Malá rodinná firma se zabývá pěstováním vinné révy a výrobou kvalitního vína několik desetiletí. V současné době hospodaří na vlastních vinicích, přičemž celková plocha vinic představuje celkem cca 3,5 hektaru.

Sklepní uličky v Moravské Nové Vsi

Sklepní uličky v Moravské Nové Vsi

Sklepní kolonie Výmol, Zátiší a U trati tvoří zlatý kříž zdejšího vinařského společenství.

Vinařská stezka Podluží

Vinařská stezka Podluží

Síť cyklotras pod společným názvem Vinařské stezky Podluží vedou rovinatou částí centrálního Podluží, přes kopečky na okraji Kyjovské pahorkatiny v okolí Starého Poddvorova k severním vinařským oblastem Slovácka, kde vinice střídají rozlehlé lesní partie.

Rodinná vinařství Glosovi - kvalitní vína na nejvyšší úrovni

Rodinná vinařství Glosovi - kvalitní vína na nejvyšší úrovni

Vinařství Helena Glosová a Lubomír Glos jsou rodinná vinařství, která produkují vína z jižní moravy od roku 1992. Společně obhospodařují 5,5 ha vinic ležících ve viničních tratích Vinohrady a Stará hora. Obě firmy doposud dosáhly mnoha ocenění na významných vinařských soutěžích za nejlepší víno.

Morávia víno Prušánky - moderní vinařství a ubytování v Nechorách

Morávia víno Prušánky - moderní vinařství a ubytování v Nechorách

Moderní vinařství na okraji Prušánek. Všechna lahvová vína jsou vyráběna z hroznů z vlastní vinice. Degustace a společenské akce se odehrávají ve vinném sklepě v malebné čtvrti vinných sklepů Nechory. K dispozici je i ubytování.

Strážnická vinařská stezka

Strážnická vinařská stezka

Trasa vede částečně Dolnomoravským úvalem, směrem na východ dosahuje k podhůří Bílých Karpat. Nejdelší úsek prochází zvlněnou Hluckou pahorkatinou. Klikatá, více než stokilometrová trasa pokrývá rozsáhlé území, jehož západní hranici tvoří Bzenec a Rohatec, na východě dosahuje až k Boršicím a Hluku.

Uhersko-hradišťská vinařská stezka

Uhersko-hradišťská vinařská stezka

Převážně rovinatá trasa je ideální pro celodenní rodinný výlet. Vede převážně jen mírně zvlněnou pahorkatinou, po klidných silnicích a cyklostezkách. Na své si přijdou milovníci vína, lidové architektury i historických a přírodních památek. Celková délka trasy je 75 km.

Vinařství Tomanovi v Moravské Nové Vsi

Vinařství Tomanovi v Moravské Nové Vsi

Vinařství nabízí víkendové, týdenní ubytování spojené s degustací vína ve vinařské vesnici Moravská Nová Ves, na jihu Moravy mezi městy Břeclav a Hodonín.

Vinný sklep a penzion U Konečků

Vinný sklep a penzion U Konečků

Sklep a penzion jsou typické stavby charakteristická pro většinu pro většinu jihomoravských vesnic. V nedávné době byl objekt sklepu upraven pro potřeby ubytování na vinařských stezkách.

Vinné sklepy Nechory

Vinné sklepy Nechory

V nejjižnějším cípu Moravy mikroregionu Podluží leží vinařská obec Prušánky se starou viniční horou Nechory. Nechory jsou vesničkou tvořenou pouze vinnými sklepy, vytvářející ráz malé obce se svým náměstíčkem a přiléhajícími uličkami.

Sklípek U Terezy a Jakuba

Sklípek U Terezy a Jakuba

Večer ve vinném sklepě s degustací vína, občerstvením a večeří s možností cimbálové muziky. Nejen rodinné, společenské nebo firemní akce, školení a soustředění.

Vinařství Marada v Mikulčicích

Vinařství Marada v Mikulčicích

Primáš cimbálové muziky Slovácko a absolvent zahradnické fakulty MZLU v Lednici Ing. Petr Marada založil své vlastní vinařství v roce 2006. Hospodaří na mladých vinicích v tratích Kněžské a Kukvička. Další suroviny nakupuje od vinohradníků z okolí, především z tratí Kukvička a Čtvrtky.

Další aktuality