Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Marada v Mikulčicích

Vinařství Marada v Mikulčicích

Gurmánská turistika
Primáš cimbálové muziky Slovácko a absolvent zahradnické fakulty MZLU v Lednici Ing. Petr Marada založil své vlastní vinařství v roce 2006. Hospodaří na mladých vinicích v tratích Kněžské a Kukvička. Další suroviny nakupuje od vinohradníků z okolí, především z tratí Kukvička a Čtvrtky.
Tato mladá vinařská firma vznikla v září roku 2006. Zakladatelem je Ing. Petr Marada, absolvent zahradnické fakulty v Lednici na Moravě, Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Provozovna se nachází v hospodářském traktu rodinného domu v Mikulčicích č.p. 598. Ležácký sklep na zrání červených vín v areálu vinných sklepů u myslivecké chaty je hojně využíván na řízené degustace s posezením pro 20 osob.

Vinařství s produkcí kolem 15 000 lahví ročně má své zázemí v malé výrobní hale v domácím prostředí. Ve výrobě Petr Marada mísí moderní poznatky s tradičními způsoby vinifikace. Používá šetrné lisování, ostré odkalení moštů, u bílých vín řízené kvašení, červená vína leží delší dobu na jemných kalech a procházejí jablečno-mléčnou fermentací.

V současné době hospodaří na 6,5 ha vinic, v nichž převládají vysoce jakostní odrůdy: Sauvignon, Chardonnay, Rulandské šedé, Tramín červený, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Svatovavřinecké, Frankovka, Zweigeltrebe a Rulandské modré. Zbylé odrůdy: Děvín, Hibernal, Svatovavřinecké a Cabernet Morávia , které jsou v nabídce, pocházejí z nakoupených hroznů od jiných pěstitelů. Cílem firmy je výroba vysoce jakostních přívlastkových vín, především pozdních sběrů, výběrů z hroznů a v neposlední řadě slámových vín. Specializuje se též na mladé Svatomartinské víno. Základním heslem celé vinařské technologie firmy je důraz na kvalitu vína. Tento vysoký cíl se dá splnit jedině za předpokladu zdravých hroznů. Proto je zdravotní stav prvotní suroviny nejdůležitějším faktorem celé výroby vína! Při výrobě vína se snaží spojit nejnovější informace získané na vysoké škole a staré rady a moudra našich otců.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
5.6.
28.9.
Na skok k mikuleckému vinaři

Na skok k mikuleckému vinaři

Mikulčice, Jižní Morava
11.7.
Vinaři na hradišti

Vinaři na hradišti

Mikulčice, Jižní Morava
6.7.
Podvečerní vinná degustace s cimbálkou

Podvečerní vinná degustace s cimbálkou

Mikulčice, Jižní Morava
5.7.
Letní otevřené sklepy Moravská Nová Ves

Letní otevřené sklepy Moravská Nová Ves

Moravská Nová Ves, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí