Úvod > Aktuality > Pekařská sobota přinese soutěž o nejlepší chleba a rohlík

Pekařská sobota přinese soutěž o nejlepší chleba a rohlík

Vydáno 11. července 2019 Gurmánská turistika
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm zaplní v sobotu 13. července 2019 pekaři. Pekařská sobota naplní Dřevěné městečko vůní čerstvého chleba a přivítá pekařské firmy, které představí svůj sortiment – nabídnou nejen „běžné“ pečivo, tedy chléb a rohlíky, ale také sladké pečivo, koláče a cukroví. Pekaři se také zapojí do tradičních soutěží o nejlepší chleba a nejlepší rohlík. Zpestřením budou netradiční pekařské discipliny, tzv. pekařský trojboj.

Valašská dědinaOd roku 1994 slaví každoročně pekařští mistři svůj svátek ve Valašském muzeu v přírodě. Oslava práce a zručnosti pekařského řemesla „Pekařská sobota“ se uskuteční v areálu Dřevěného městečka v sobotu 14. července. Po celý den budou moci návštěvníci ochutnávat pečivo od 19 zúčastněných pekařských firem.
 
Pekařští mistři z blízkého i širšího okolí se celý rok připravovali, aby do Rožnova přivezli to nejlepší pečivo. Odborná porota bude vybírat z přihlášených vzorků nejlepší chleba a rohlík. Pozornost malých i velkých upoutá dopolední trojboj pekařských mistrů v netradičních disciplínách (běh s trakařem a třemi pytli mouky – S troškou do mlýna; běh na chůdách s pekařskou nůší na zádech – Přes hory a doly; běh s plným půllitrem piva na lopáři – O pekařský půllitr). Výstavka pečiva proběhne na Radnici. A která pekárna peče ten nejlepší chleba či rohlík? Vybrat tu nejlepší pekárnu a ohodnotit ji svým hlasem může každý účastník. Vyhlášení vítězů odborné i laické soutěže proběhne od 14:00 na komorním amfiteátru.
 
ChlebaPo celý den bude možné nejen ochutnávat ze široké nabídky pekařských výrobků, péci se bude v Bilově domě ale připraven je i bohatý kulturní program. Na pódiu u rybníčka vystoupí dechová hudba Bystřičanka z Valašské Bystřice a komorní amfiteátr uvítá domácí folklorní soubor Javořina z Rožnova. Pozdní odpoledne bude patřit uskupení Tomáš Kočko & Orchester.

Vůně čerstvého chleba se letos bude linout z chlebové pece Billova domu v Dřevěném městečku.

Dřevěné městečko bude otevřené od 9 do 18 hodin, vstupné stojí 100 Kč pro dospělého, snížené 80 Kč a rodina zaplatí 200 Kč.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Městečko pod Radhoštěm - pohled do historie

Městečko pod Radhoštěm - pohled do historie

Novou expozici s názvem Městečko pod Radhoštěm připravilo Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Další aktuality

12.2.
2020
Lešetínský fašank ovládne v sobotu Zlín

Lešetínský fašank ovládne v sobotu Zlín

Východní Morava | Gurmánská turistika
14.1.
2020
Za vůní čokolády se vydejte do Zlína

Za vůní čokolády se vydejte do Zlína

Východní Morava | Gurmánská turistika
20.11.
2019
Ve Velkých Karlovicích se chystá oblíbený Kateřinský jarmark

Ve Velkých Karlovicích se chystá oblíbený Kateřinský jarmark

Východní Morava | Gurmánská turistika