ÚvodAktualityJe tu Masters of Rock, největší rockový open-air festival v České republice
Masters of Rock, Vizovice, kudyznudy
Zážitky

Je tu Masters of Rock, největší rockový open-air festival v České republice

  • 11. července 2024
Jubilejní XX. ročník jedné z největších kulturních akcí v republice, mezinárodního open-air festivalu Masters of Rock, proběhne od čtvrtka 11. do neděle 14. července 2024 v důvěrně známém a oblíbeném prostředí likérky R. Jelínek ve Vizovicích. Tradičně se na Valašsko kromě domácích příznivců mnoha rockových a metalových žánrů vydají i fandové z více než 36 zemí světa a rozhodně se můžou těšit na skvělé hudební zážitky i na vynikající atmosféru. Letošní krásné, kulaté festivalové jubileum přijíždído Vizovic oslavit řada rock-metalových velikánů!
rockFestival Masters of Rock letos na hlavní Ronnie James Dio Stage nabídne koncerty 44 kapel, které představují dosud absolutně nejsilnější sestavu hvězd v dosavadní historii festivalu! Mezi ty nejhlavnější budou patřit legendární heavymetaloví Judas Priest, Bruce Dickinson, Avantasia, Amaranthe, Mekechesh, Die Happy, Fleret a další.

K 20. výročí festivalu nadělují pořadatelé nejen skvělou sestavu kapel, ale také mnoho novinek a vylepšení služeb. Jednou z nich je i výstavba tří nových tribun s pohodlnými sedačkami a možnost zakoupení VIP vstupenek na sezení na tribunu Platinum (nejblíže k pódiu a s nejlepším výhledem), tribunu Gold (v zadní části hlavní festivalové plochy s čelním výhledem na pódium) a tribunu Silver (boční výhled na pódium). Nákupem VIP vstupenek na některou z tribun si zajistíte své pevné a stálé místo na sezení po celou dobu festivalu, úplně nejlepší výhled na dění na pódiu a řadu dalších výhod! Kromě jedinečných hudebních zážitků se můžete těšit na mnoho dalších tradičních i nových „atrakcí“. Bude to zkrátka další perfektní odpočinkový a zároveň hezky aktivně prožitý prodloužený víkend uprostřed zelených Valašských kopců na Zlínsku.

masters of the rockOblíbený festival metalové a rockové hudby otevře ve čtvrtek 11. července v poledne domácí kapela Fleret. Potom přijde na řadu Metalinda, Melechesh, Sodom, Bruce Dikinson, a vrcholem prvního dne festivalu bude vystoupení kapel Stratovarius a Moonspell. V pátek 12. července bude podium patřit kapelám Dark Sky, Serious Black, Die Happy, Doro, Electric Callboy, Judas Priest, Alestorm a Soilwork. Fanoušci se dále v průběhu víkendu 13. a 14. července 2024 mohou těšit na vystoupení kapel: Exit, Dalriada, Amalgama, Cyhra, Dynazty, Cavlera, Avantasia, Sirenia, Blax, Symfobia, Tri State Corner, Elenie, Annisokay, Delain, Amaranthe, Accept a další.
 

Zábava ve festivalovém městečku a nová Chill Out Garden

Masters of RockKromě hudebních zážitků jsou pro návštěvníky připraveny také další "atrakce", které jen dokreslí odpočinkový (a zároveň aktivně prožitý) prodloužený víkend na Zlínskuupravený festivalový areál s WC a sprchami, desítky stánků s tím nejširším výběrem občerstvení, pivní stany, hospůdky, kavárny, čajovny, obchůdky se suvenýry, tetovací studia, piercing, body-painting, zábavní a herní zóny, adrenalinové sporty, bungee jumping, exkurze likérky R. Jelínek s ochutnávkami a mnoho dalších lákadel pro každého. WiFi připojení k internetu je samozřejmostí.

Masters of RockK 20. výročí festivalu pro vás organizátoři přichystali také jednu úplně novou, klidovou zónu! Nazvali ji Chill Out Garden. Je to opravdu stinná a příjemná zahrada se stromy a trávníkem. Najdete zde občerstvení i pohodlná lehátka, stolečky a večer bude navíc ozářena malými světýlky. Festivalový ruch z areálu sem dolehne jen tlumeně a vy si zde budete moci odpočinout, kdykoli pocítíte, že to potřebujete. Chill Out Garden pro vás bude otevřena stejně jako festivalový areál, tedy od čtvrtka 11.7. od 11:00 a zavírat se bude každý den hodinu po skončení programu na hlavní Ronnie James Dio Stage. Zahradu najdete v bezprostřední blízkosti vstupu č. 1 do festivalového areálu ze strany podnikové prodejny R. Jelínek, po levé straně od vstupu.

Festivalové i jednodenní vstupenky (jako e-tickety) si můžete koupit na webu festivalu i v sítích Ticketportal a Ticketstream. VIP vstupenky na některou ze tří nových tribun v areálu už zakoupíte pouze na místě, v pokladně ze strany vstupu č. 2 od vlakového nádraží a pouze v hotovosti!
 

Parkování a speciální vlaky

masters of rockFestivalový areál Masters of Rock v likérce R. Jelínek ve Vizovicích má jednu velkou výhodu! Nachází se hned vedle vlakového nádraží. Do festivalového areálu, ke vstupu č. 2, je to odsud 2 minutky pohodlné chůze, a tak je vlak jedním z nejlepších způsobu dopravy na festival! Každoročně jsou vypraveny také speciální festivalové vlaky, které odjíždí z nádraží ve Vizovicích každý festivalový den 30 minut po skončení programu na hlavním Ronnie James Dio pódiu! V pátek, v sobotu a v neděli jedou tyto vlaky do Zlína (Zlín – Střed), pondělní noční festivalový spoj vás zaveze až do Otrokovic!

Parkování na Masters of Rock? Letos žádný problém! Stejně jako vloni i letos je pro vás připraveno velkokapacitní nehlídaná odstavná plocha, která se nachází za areálem firmy Sykora na travnatém pozemku. Jednodenní parkování lze pořídit za 200 Kč/den. Do areálu Masters of Rock – vstup 1 je to pěšky cca 500 m po asfaltové komunikaci.
Návštěvnické centrum Vizovice – Exkurze s chutí a vůní slivovice Zážitky

Návštěvnické centrum Vizovice – Exkurze s chutí a vůní slivovice

Smyslem exkurzní trasy je seznámení veřejnosti s hlavními principy výroby, historií a tradicí firmy Rudolf Jelínek jako významného českého výrobce a exportéra v oblasti výroby alkoholických nápojů.

Další aktuality

Letní filmová škola v Uherském Hradišti je tady!

Od pátku 26. 7. až do čtvrtečního odpoledne 1. 8. 2024 nabídne jubilejní 50. Letní filmová škola cestu historickým, současným a česko-slovenským filmem. Do srdce Slovácka opět zamíří hvězdy stříbrného plátna, s nimi se představí předpremiéry českých a slovenských filmů, a dostane se i na divadla, koncerty a další bohatý program.
23. červenec 2024 16:00
Kultura, Zlínský kraj

Rožnov pod Radhoštěm o víkendu rozveselí Romská píseň i Anenská pouť

V sobotu 27. července 2024 se uskuteční v Rožnově pod Radhoštěm 30. ročník mezinárodního festivalu Romská píseň. Oslava svátku patronky Valašska, sv. Anny, pak připadá na další den, neděli 28. července 2024. Je každoročně spojená s krojovaným procesím z rožnovského farního kostela Všech svatých a pouťovými atrakcemi v areálu muzea.
23. červenec 2024 14:00
Zážitky, Zlínský kraj

Vychutnejte si festival česneku na zámku Buchlovice

Festival česneku je akce pro celou rodinu se spoustou zábavy, občerstvením ale také poučením. Je určena pro zastánce tradičního pěstování vysoce kvalitního česneku na Uherskobrodsku, stoupence tradičních řemesel a kultury a také pro gurmány vyznávající tradiční českou kuchyni. Nedílnou součástí festivalu je také „košt česneku“, kdy je prezentováno až 25 odrůd. Netradiční festival v duchu hesla "Česnek je hrdost a pýcha" proběhne v Buchlovicích 27. července 2024. Můžete zde ochutnat česnekový koláč, zúčastnit se soutěže "čichačů", nebo pletení česnekových copů.
23. červenec 2024 8:00
Zážitky, Zlínský kraj

V Holešově se chystá festival židovské kultury Ha-Makom

V Holešově opět proběhne tradiční Festival židovské kultury Ha-Makom. Letošní 24. ročník se koná od 23. do 27. 7. 2024 a zve všechny příznivce festivalu na pestrý program. Tradiční multižánrová nabídka je sestavena ze zajímavých přednášek, koncertů, prohlídek nebo čtení. Nechybí ani židovské pokrmy či oblíbená výuka židovských tanců.
22. červenec 2024 12:00
Kultura, Zlínský kraj

Česko mezi řádky: Slovácko sa súdí, Slovácko sa nesúdí a Zdeněk Galuška

Host do domu – čagan do ruky, Kačena za třicet tisíc, Púťové tajemství v itrnici nebo Herodes – to býl král! To je jen malý výběr povídek Zdeňka Galušky, které vyšly v knížkách Slovácko sa súdí a Slovácko sa nesúdí. Možná je znáte i z televizního seriálu, v němž si hlavní role stařečka Pagáče a jeho nerozlučného druha Jury Kláska zahráli Jozef Kroner a Oldřich Velen.
20. červenec 2024 8:32
Gurmánská turistika, Zlínský kraj

V Bílých Karpatech vás čeká zážitkové léto: od růžové zahrady po kovářské výrobky

Kouzlo Bílých Karpat můžete letos objevovat prostřednictvím unikátního projektu Zážitkové léto 2024. Zve k objevování skrytých pokladů přírody, řemesel a umění prostřednictvím pestré palety aktivit, které připravují místní členové Společenství tvořivých lidí, Stvol. Nabízí vám nevšední zážitky i hlubší spojení s okolní krajinou i vnitřním světem.
19. červenec 2024 8:00
Zážitky, Zlínský kraj

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat ve Zlínském kraji

Sluníčko láká k vodě všechny milovníky koupání a vodních radovánek! Jestliže trávíte léto na Moravě, ať už doma, u babičky nebo dědy či jako turisté, inspirujte se tipy Kudy z nudy, které vám tantokrát doporučí, kde si užít parádní den u vody ve Zlínském kraji. Vybírat můžete z nabídky akvaparků, koupališť, biotopů... a spousty dalších míst.
17. červenec 2024 12:00
Letní sporty, Zlínský kraj

Pochutnejte si na Gulášfestu ve Valašském Meziříčí

Další ročník Gulášfestu je tady! Od čtvrtka 18. do soboty 20. července 2024 proběhne na fotbalovém stadionu ve Valašském Meziříčí. Festival během tří dnů nabízí návštěvníkům přes třicet druhů guláše a připraveny jsou také večerní koncerty. Letošní novinkou jsou degustační porce, můžete si tak dopřát menší porce a ochutnat ještě více druhů lahodných gulášů.
15. červenec 2024 20:01
Gurmánská turistika, Zlínský kraj