Úvod > Aktuality > Jaké novinky čekají letos na lyžaře v Krušných horách?
Jaké novinky čekají letos na lyžaře v Krušných horách?
"> "> ">
Zimní sporty

Jaké novinky čekají letos na lyžaře v Krušných horách?

  • Vydáno22. listopadu 2019
V Krušných horách se přes léto opravdu hodně snažili a na lyžaře tu čeká spousta novinek. Zásadní novinkou pro nadcházející zimní sezonu je výměna lanové dráhy Dámská. Místo původní tří sedačkové lanové dráhy s pevným uchycením se můžete těšit na zcela novou čtyř sedačkovou s vyhřívanými sedačkami a pro Skiareál Klínovec typickou – oranžovou krycí bublinou. Návštěvníci se tak mohou těšit na nesrovnatelně pohodlnější a rychlejší jízdu na vrchol.
KlínovecV loňském roce Skiareál Klínovec dvojnásobně rozšířil přilehlou, modrou sjezdovku, která je bezesporu jednou z nejoblíbenějších, a proto byla výměna lanové dráhy nevyhnutelným a logickým krokem pro navýšení přepravní kapacity a zpříjemnění komfortu lyžařům.

Nová lanová dráha bude mít více než dvojnásobnou dopravní rychlost, a přitom delší nástupní a výstupní čas ve stanicích. Celková jízda na lanovce se tak zkrátí o polovinu a zároveň se nepopsatelně zvýší pohodlí lyžařů během jízdy. Při plné rychlosti odbaví až o 800 osob za hodinu více než původní lanová dráha. navíc bude lanovka zcela nová (ne repasovaná, jak je u mnohých středisek zvykem).

klínovecJednou z dalších investic areálu byl nákup nových vrtulových děl a navýšení kapacity retenčních nádrží o cca 20 tisíc kubíků vody. Díky tomu se Skiareál Klínovec dostane na celkový objem přibližně 65 tisíc kubíků zadržené vody, což je bezesporu nejvíce v ČR. Retenční nádrže zajišťují soběstačnost při výrobě sněhu a to ze 70 % procent, bez ohledu na momentální přítoky povrchových vod.
 

Po Olympiádě mládeže si vyzkoušíte olympijskou sjezdovku

Ski NeklidV novém roce se do Krušných hor vrací prestižní událost, kterou je Olympiáda dětí a mládeže 2020 (ODM). Ta se bude konat v termínu 19. až 24.1.2020. Pro potřeby ODM se již v tuto chvíli připravuje část areálu na Neklidu. Přípravy spočívají v terénních úpravách jednotlivých sportovišť a posílení zasněžování tak, aby bylo středisko schopné vysněžit a připravit sportoviště za jakýchkoliv podmínek.

Při samotném konání bude uzavřena pouze část sjezdovek na Neklidu (jednotlivá sportoviště) a budou samozřejmě vyhrazeny zóny pro fanoušky. Ostatní tratě  Skiareálu Klínovec budou standardně v provozu bez omezení. Po skončení olympiády se budou tratě dál udržovat v kondici, aby si je mohla vyzkoušet i veřejnost.
Skiareál Neklid na Božím Daru

Skiareál Neklid na Božím Daru

Lyžařské středisko Neklid s nadmořskou výškou 850 – 1135 m se nachází v těsném sousedství městečka Boží Dar, 3 km od známého německého střediska Oberwiesenthal.

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Boží Dar – středisko zimních sportů

Boží Dar – středisko zimních sportů

Tím správným místem pro sport, rekreaci a odpočinek v panenské přírodě centrální části Krušnohoří je Boží Dar. Tři km od tohoto nejvýše položeného města v České republice (1 028 m) se nachází nejvyšší hora Krušných hor Klínovec (1 244 m) s horským hotelem, rozhlednou a lyžařským sjezdovým areálem.