Úvod > Kalendář akcí > Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020
Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020
"> "> ">
19.1.
24.1.
+ Přidat foto

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020

Kdy 19. leden 2020 - 24. leden 2020 Sportovní akce
Poprvé v historii se ODM, jako projekt Českého olympijského výboru, podívá do nejzápadnější výspy České republiky. V termínu od 19. do 24. ledna 2020 se v Karlovarském kraji uskuteční Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže.
Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020 se budou konat 19. 1. - 24. 1. 2020 v Karlovarském kraji. Sportovci ve věkové kategorii 10 – 16 let budou své kraje reprezentovat v celkem 12 sportech. Kromě povinného Alpského lyžováníBěžeckého lyžováníSkricrossuSnowboardingu Ledního hokeje si pořadatelé dále vybrali BiatlonKrasobruslení Rychlobruslení. Klasické sporty pak na západě Čech doplní i pro zimu neobvyklé ŠachyKarate Lyžařský orientační běh. Soutěžit se bude i v umělecké disciplíně Hra na elektrické klávesové nástroje.

Přirozeným centrem olympiády budou Karlovy Vary. V místní multifunkční KV Areně se uskuteční slavnostní zahájení i zakončení her a dále pak hokejové zápasy skupiny A a play-off. Spa Hotel Thermal stojící na rozhraní obchodní a lázeňské části města, a který nejen díky mezinárodnímu filmovému festivalu, znají fanoušci z celého světa, se stane olympijským domem. Kromě organizačního zázemí se zde uskuteční i soutěže v šachu a ve hře na elektrické klávesové nástroje.
 

Lyžovat se bude v okolí Božího Daru

O krásné prostředí rozhodně nebudou ochuzeni ani účastníci lyžařských sportů, vždyť česko- německý region Krušnohoří / Erzgebirge patří k nejmladším českým památkám zapsaným na seznam světového dědictví UNESCO. Přeshraniční Skiarena Fichtelberg u německého Oberwiesenthalu, přivítá soutěže v biatlonu, ostatní lyžařské sporty se odehrají na sportovištích v okolí Božího Daru. V nejvýše položeném městě České republiky bude také ubytována část výprav.

Na cestě mezi Krušnými horami a Karlovými Vary leží Ostrov nad Ohří, na jehož zimním stadionu najdou zázemí krasobruslaři. Olympijské využití najdou i další stadiony v kraji, konkrétně Sokolov (rychlobruslení) a Cheb (hokejové zápasy skupiny B). Seznam pořadatelských měst uzavírají Mariánské Lázně, sportovní halu zde využijí karatisté.

Her se zúčastní celkem 1890 lidí, z toho 1414 sportovců a 350 trenérů.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Obecní pec Golem v Chebu

Obecní pec Golem v Chebu

Cheb, Západočeské lázně
Lázeňský hotel Radbuza Františkovy Lázně

Lázeňský hotel Radbuza Františkovy Lázně

Františkovy Lázně, Západočeské lázně
Spa & Kur Hotel Praha ve Františkových Lázních

Spa & Kur Hotel Praha ve Františkových Lázních

Františkovy Lázně, Západočeské lázně
Monti Spa Hotel ve Františkových Lázních

Monti Spa Hotel ve Františkových Lázních

Františkovy Lázně, Západočeské lázně