Úvod > Aktuality > Jaderná elektrárna Temelín se stává oblíbeným turistickým cílem!
Exkurze v informacním centru elektrárny Temelín je pro všechny návštevníky zdarma
"> Exkurze v informacním centru elektrárny Temelín je pro všechny návštevníky zdarma "> JE Temelín "> Pro zájemce o volnou prohlídku a individuální návštevníky je informacní centrum otevreno sedm dní v týdnu
Památky

Jaderná elektrárna Temelín se stává oblíbeným turistickým cílem!

  • Vydáno19. září 2013
Jaderná elektrárna Temelín se v poslední době stává stejně významným turistickým lákadlem jako řada jihočeských historických památek. Podle temelínského informačního centra elektrárnu loni navštívilo na třicet tisíc turistů, tedy o třetinu více lidí než klášter ve Zlaté Koruně.
Jaderná elektrárna TemelínO prohlídku elektrárny mají velký zájem hlavně školní výpravy, kteří tvoří polovinu všech návštěvníků. Na jaře se v Temelíně očekávají tři zajímavé události – elektrárna přivítá svého 400tisícího návštěvníka od zahájení provozu a 25tisícího zahraničního návštěvníka, který překročí bránu Temelína. Není výjimkou, že do elektrárny přijíždějí cizinci až z Brazílie, Austrálie nebo Jihoafrické republiky. 4. června si v Temelíně připomenou také dvacetileté výročí svého provozu.

Pro zájemce o volnou prohlídku a individuální návštěvníky je informační centrum otevřeno sedm dní v týdnu od 9:00 do 16:00 hod., v červenci a srpnu do 17:30 hod. Seznámíte se zde s principy fungování elektrárny, uvidíte modely jaderného reaktoru a na počítačovém simulátoru si můžete vyzkoušet provoz výrobního bloku. Exkurze v informačním centru elektrárny Temelín je pro všechny návštěvníky zdarma.
Za elektřinou z jádra do Jaderné elektrárny Temelín

Za elektřinou z jádra do Jaderné elektrárny Temelín

Víte, jak se řídí jaderný reaktor? Kde jinde to zjistit než v jaderné elektrárně! Hned u Temelína stojí renesanční zámeček Vysoký Hrádek, v jehož interiéru najdete informační centrum temelínské elektrárny nabité interaktivními exponáty.