Úvod > Aktuality > Husitské víkendy aneb Husité jsou opět na Housově mlýně

Husitské víkendy aneb Husité jsou opět na Housově mlýně

Vydáno 19. července 2019 Zážitky
Trávíte dovolenou na Táborsku a hledáte náplň volného času o prázdninových víkendech? Zavítejte do Tábora, kde opět startuje zábavný pořad Husitské víkendy. Program je určen nejen pro rodiny s dětmi, na své si přijde každý milovník historie, zábavy i ponaučení. Na Housově mlýně v Táboře vás čeká husitská krčma, velká filmová zbrojnice, mučírna, hlavní sál, výstavní síň a středověký hostel.

Housův mlýnPři pravidelných akcích a programech si můžete na Housově mlýně vyzkoušet rytířské brnění, střílení lukem a kuší, šerm, rytířský trenažér, molitanovou bitvu, ražbu mincí, metání prakem i sekyrou či husitské kuželky. Zhlédnete vystoupení kejklířů tanečnic, rytířů a jiných profesionálních umělců, kteří vás svými uměleckými výkony pohltí tak, až se zamyslíte, zda žijete ve správné době. Děti si vyzkouší si aktivity jako metání prakem, výuku šermu, sestřelování jablka lukem, kohoutí strkání a další. Husitské rodinné víkendy se konají každou prázdninovou sobotu a neděli od 14:00 do 18:00 hodin. Ve všední dny si můžete vyzkoušet rytířské brnění, vrhání sekerou a srážení nepřátelských hlav či se zamyslet nad hlavolamem. Hry jsou k vyzvednutí za 1 zlatku (20 Kč) u obsluhy krčmy.

Housův MlýnOblíbenou hrou v táborského areálu je hledání ztraceného zemanského pokladu. Rodiče si vyzvednou za malý poplatek u obsluhy krčmy speciální mince, které uschovají v našem zastřešeném pískovišti. Ratolesti se rozeběhnou Žižkův poklad vyhledat.

Úžasným zážitkem bude jistě i prohlídka filmové zbrojnice, neboť s vystavenými věcmi se můžete dle libosti fotit, některé exponáty vám dokonce i zapůjčí. Pravidelné prohlídky zbrojnice se konají denně v 10:00, 13:00 a 16:00 hodin.

A pokud byste chtěli navštívit husitskou krčmu, bude pro vás otevřena v pátek a sobotu od 11:00 do 22:00 hodin.

Stálá expozice Filmová zbrojnice v Táboře

Stálá expozice Filmová zbrojnice v Táboře

Jediná filmová zbrojnice v Evropě, kde si vše můžete vyfotografovat i vyzkoušet. Ve zbrojnici naleznete expozici zbrojí a zbraní, které byly vyrobeny a použity při natáčení filmů rozličných žánrů. Například Bathory, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Hellboy, Tristan a Isolda a další.

Půjčovna kostýmů v Housově mlýně v Táboře

Půjčovna kostýmů v Housově mlýně v Táboře

Chystáte se na náš masopust, karneval či jinou kratochvíli? Přijďte si půjčit kostým k nám na Housův mlýn. Můžete si půjčit šašky, princezny a mnoho dalšího.

Husitské muzeum - za Husity do Tábora

Husitské muzeum - za Husity do Tábora

Jednou z nejvýznamnějších památek pozdní gotiky v českých městech je radnice v jihočeském Táboře. Sály radnice dnes slouží Husitskému muzeu, které zde nabízí prohlídku stálých expozic týkajících se husitství, v přízemí budovy je vstup do sítě podzemních chodeb.

Další aktuality

18.2.
2020
Český Krumlov ovládne Masopust

Český Krumlov ovládne Masopust

Jižní Čechy | Zážitky
13.2.
2020
Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Jižní Čechy | Zážitky