Úvod > Aktuality > Husitské víkendy aneb Husité jsou opět na Housově mlýně
Husitské víkendy aneb Husité jsou opět na Housově mlýně
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Husitské víkendy aneb Husité jsou opět na Housově mlýně

Vydáno 17. července 2021
Trávíte dovolenou na Táborsku a hledáte náplň volného času o prázdninových víkendech? Zavítejte do Tábora, kde opět startuje zábavný pořad Husitské víkendy. Program je určen nejen pro rodiny s dětmi, na své si přijde každý milovník historie, zábavy i ponaučení. Na Housově mlýně v Táboře vás čeká husitská krčma, velká filmová zbrojnice, mučírna, hlavní sál, výstavní síň a středověký hostel.

Housův mlýnPři pravidelných akcích a programech si můžete na Housově mlýně vyzkoušet rytířské brnění, střílení lukem a kuší, šerm, rytířský trenažér, molitanovou bitvu, ražbu mincí, metání prakem i sekyrou či husitské kuželky. Zhlédnete vystoupení kejklířů tanečnic, rytířů a jiných profesionálních umělců, kteří vás svými uměleckými výkony pohltí tak, až se zamyslíte, zda žijete ve správné době.

Housův MlýnDěti si vyzkouší si aktivity jako metání prakem, výuku šermu, sestřelování jablka lukem, kohoutí strkání a další. Husitské rodinné víkendy se konají každou prázdninovou sobotu a neděli od 14:00 do 18:00 hodin. Z her a dovedností si můžete vyzkoušet například kohoutí strkání, oblékání do rytířského brnění, srážení nepřátelských hlav, výuku šermu, metání prakem nebo sekyrou.

Rodiče si zatím mohou v klidu posedět a vychutnat si pokrmy i osvěžující či zahřívací moky v místní krčmě, ti aktivnější se můžou směle postavit na pomyslnou hrací čáru vedle svých ratolestí.
 

Do filmové zbrojnice za filmařskými unikáty

filmová zbrojniceÚžasným zážitkem bude jistě i prohlídka filmové zbrojnice, neboť s vystavenými věcmi se můžete dle libosti fotit, některé exponáty vám dokonce i zapůjčí. Pravidelné prohlídky zbrojnice se konají denně v 10:00, 13:00 a 16:00 hodin. K vidění je přes tři tisíce zbrojí a zbraní, které hrály ve známých filmech odehrávajících se napříč všemi historickými epochami.

Ve zbrojnici naleznete expozici zbrojí a zbraní, které byly vyrobeny a použity při natáčení filmů rozličných žánrů. Například Bathory, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Hellboy, Tristan a Isolda a další.

A pokud byste chtěli navštívit husitskou krčmu, bude pro vás otevřena o prázdninách každý den kromě pondělí od 11:00 (kuchyně od 12:00) do 18:00 hodin. Nabízí příjemné vnitřní i venkovní posezení.

Husitské muzeum – za Husity do Tábora

Husitské muzeum – za Husity do Tábora

Jednou z nejvýznamnějších památek pozdní gotiky v českých městech je radnice v jihočeském Táboře. Sály radnice dnes slouží Husitskému muzeu, které zde nabízí prohlídku stálých expozic týkajících se husitství, v přízemí budovy je vstup do sítě podzemních chodeb.

Stálá expozice Filmová zbrojnice v Táboře

Stálá expozice Filmová zbrojnice v Táboře

Jediná filmová zbrojnice v Evropě, kde si vše můžete vyfotografovat i vyzkoušet. Ve zbrojnici naleznete expozici zbrojí a zbraní, které byly vyrobeny a použity při natáčení filmů rozličných žánrů. Například Bathory, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Hellboy, Tristan a Isolda a další.

Půjčovna kostýmů v Housově mlýně v Táboře

Půjčovna kostýmů v Housově mlýně v Táboře

Chystáte se na náš masopust, karneval či jinou kratochvíli? Přijďte si půjčit kostým k nám na Housův mlýn. Můžete si půjčit šašky, princezny a mnoho dalšího.