!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zelené autobusy budou opět brázdit Šumavu
Zelené autobusy budou opět brázdit Šumavu
"> "> "> "> ">
Letní sporty

Zelené autobusy budou opět brázdit Šumavu

Vydáno 23. června 2020
Projekt prázdninové ekologické dopravy v Národním parku Šumava, známý veřejnosti jako Zelené autobusy, opět startuje. V roce 2020 vyjíždí Zelené autobusy již do 24. sezóny. Většina linek bude fungovat po dobu hlavních letních prázdnin, některé spoje jezdí již nyní. Většina autobusů jede od 20. 6. do 20. 9. 2020. Autobusy jezdí na linkách: České Budějovice - Kvilda, Horská Kvilda - Bučina, České Budějovice - Vimperk, Sušice - Kvilda, České Budějovice - Horní Planá, Plzeň - Kvilda, Nová Pec - Jelení Vrchy, nebo Železná Ruda - Sušice.

Jihočeské šumavské linky

ŠumavaVšechny prázdninové Zelené autobusy, které každoročně využívají stovky turistů i cyklistů, umožňují přepravu jízdních kol. Letos jedou od 20. června do 20. září 2020, včetně.

Využít lze autobusové linky dopravce Arriva č. 979 Železná Ruda-Prášily-Modrava-Kvilda nebo č. 980 Horská Kvilda-Kvilda-Bučina.

V provozu jsou i barevné linky Jihočeského kraje.


Zelený autobusDále pojedou jihočeské autobusy dopravce Jikord také z Tábora na Kvildu a z Nové Pece na Jelení Vrchy. Pro letošní rok je zároveň připravena rozšířená nabídka letních linek - dostanete se do téměř do všech koutů krásného jihočeského krajeTřeboňsko, Lipensko, Novohradské hory, Česká Kanada či Orlík. Jízdné se řídí kilometrickým tarifem či můžete využít výhodnou jihočeskou jízdenku. Za přepravu kol zaplatíte jen v prvním spoji, zbytek dne máte přepravu kola zdarma. Při zpáteční cestě následující den se kola přepravují také zdarma. Nezapomeňte si schovat první jízdenku.

V Bučině u Kvildy vznikla nová zastávka Bučina, státní hranice. Stávající zastávka Nad osadou zůstává zachována, nová zastávka se nachází cca 100 m od hraničního přechodu (5 min chůze). To usnadní zejména starším osobám přestup na německé autobusy. Mezi linkou Horská Kvilda - Bučina a Finsternau je možno 6krát denně pohodlně přestupovat a cestovat dále za poznáváním národních parků.
 

Plzeňské šumavské linky

šumavaNa straně Šumavy, která patří Plzeňskému kraji budou přes léto jezdit cyklobusy ze Sušice, Kašperských Hor a Železné Rudy. Linky jedou denně od 1. 7. do 30. 8, mimo toto období pak o víkendech 14. 6. až 28. 9. 2020

Autobus ŠumavaKapacita cyklovleků je 22 kol, držáky na kola na zádi autobusu 5 kol. Návaznosti mezi linkami jsou umožněny v Sušici, Petrovicích u Sušice a na Kvildě. Na vlaky navazují linky v zastávce Sušice,žel.st. a Železná Ruda. Nově platí na všech těchto linkách jízdenka Turista Plzeňskem včetně území Jihočeského kraje.
Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení. Na území NP se nachází 7 obcí (Srní, Kvilda, Horská Kvilda, Modrava, Stožec, České Žleby a Prášily) a několik menších osad (Filipova Huť, Dobrá, Jelení).