!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Zelené autobusy budou opět brázdit Šumavu

Zelené autobusy budou opět brázdit Šumavu

Vydáno 25. června 2019 Letní sporty
Projekt prázdninové ekologické dopravy v Národním parku Šumava, známý veřejnosti jako Zelené autobusy, opět startuje. V roce 2019 vyjíždí Zelené autobusy již do 24. sezóny. Většina linek bude fungovat po dobu hlavních letních prázdnin - od 29. 6. do 1. 9., první spoje vyjíždí už poslední červnový víkend. Autobusy jezdí na linkách: Špičák - Kvilda, Horská Kvilda - Bučina, Sušice - Kvilda a Nová Pec - Jelení Vrchy.

ŠumavaVšechny prázdninové Zelené autobusy, které každoročně využívají stovky turistů i cyklistů, umožňují přepravu jízdních kol. Letos pojedou odo 29. června do 1. září, včetně.

Využít lze modrou linku z Horské Kvildy na Bučinu, žlutou linku ze Sušice na Kvildu a v jihočeské části Šumavy fialovou linku z Nové Pece na Jelení Vrchy.

Jízdné na linkách Zelených autobusů se řídí zvláštními ceníky jízdného a dovozného podle ujeté tarifní vzdálenosti.

Zelený autobusV Bučině u Kvildy vznikla nová zastávka Bučina, státní hranice. Stávající zastávka Nad osadou zůstává zachována, nová zastávka se nachází cca 100 m od hraničního přechodu (5 min chůze). To usnadní zejména starším osobám přestup na německé autobusy. Mezi linkou Horská Kvilda - Bučina a Finsternau je možno 6krát denně pohodlně přestupovat a cestovat dále za poznáváním národních parků.

Národní park Šumava – největší národní park České republiky

Národní park Šumava – největší národní park České republiky

Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení.