Úvod > Aktuality > Nejnavštěvovanější místa Jihočeského kraje: Český Krumlov, Stezka korunami stromů na Lipně a zámek Hluboká

Nejnavštěvovanější místa Jihočeského kraje: Český Krumlov, Stezka korunami stromů na Lipně a zámek Hluboká

Vydáno 12. července 2019 Zážitky
V první desítce nejnavštěvovanějších míst Jihočeského kraje najdete vše, co je pro jižní Čechy typické: hrady i zámky, muzea, zoologické zahrady i úzkokolejku, která se vine krajinou České Kanady. První tři příčky patří hradu a zámku Český Krumlov, Stezce korunami stromů v Lipně nad Vltavou a zámku Hluboká.
Víte, že hrad a zámek Český Krumlov je průchozí od hlavní brány přes několik nádvoří až do zámecké zahrady? Prohlédnout si tak můžete například zámeckou věž a medvědí výběh, z Plášťového mostu se rozhlédnout po malebném centru Českého Krumlova, zajít si na prohlídku vzácného barokního zámeckého divadla a ještě si třeba vychutnat představení v zahradním divadle s otáčivým hledištěm.
 

TOP místa: Stezka na Lipně, Hluboká a Červená Lhota

Spoustu zábavy, sportovních a volnočasových zážitků slibuje Lipno nad Vltavou a jeho hlavní lákadlo, Stezka korunami stromů. Mezi nejnavštěvovanější jihočeské destinace patří také další dvě šlechtická sídla, která znáte z řady filmových pohádek, zámek Hluboká nad Vltavou a zámek Červená Lhota. Pokud byste raději zamířili do přírody, vydejte se na výlet Jindřichohradeckými úzkokolejkami anebo za zvířaty do zoologických zahrad: Zoo Hluboká patří v žebříčku jihočeských TOP 10 čtvrté místo, Zoo Tábor je devátá. Nechybí ani muzea: vybrat si můžete Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství na zámku Ohrada, Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích anebo Husitské muzeumTáboře s atraktivním středověkým podzemím.
 

Neobjevená místa: mlýn Hoslovice a hrobka Buquoyů

Na dovolené v jižních Čechách určitě najdete zákoutí, která si zaslouží stejnou pozornost jako deset nejnavštěvovanějších míst. K takovým patří například unikátně zachovaný středověký vodní mlýn v Hoslovicích na Strakonicku anebo Buquoyská hrobka na hřbitově v Nových Hradech; rozměrná pozlacená mozaika Panny Marie byla zhotovena podle návrhu Maxe Švabinského. Třetí zajímavé místo, ležící na trase z Českých Budějovic do Vodňan, je určené hlavně pro milovníky včelařství: v podkroví Spolkového domu v Pištíně si prohlédnete expozici věnovanou včelařským a zemědělským tradicím.
 

Co vám nesmí uniknout: léto na Lipně a na Stezce

Nevšední zážitky, slavnosti, koncerty a také každé úterý až do konce srpna prodlouženou otevírací dobu do 23.00 nabízí Stezka korunami stromů na Lipně. Vstupné na noční koncerty je zahrnuto v ceně klasické vstupenky, prodloužený provoz mívá také lanovka. Přijet můžete třeba v červenci, kdy Stezka oslaví sedmé narozeniny, anebo v srpnu na Lipno Sport Fest 2019, akci nabitou sportem s bohatým kulturním programem. Vyzkoušejte třeba kurzy in-line bruslení, běžecké lekce, vyjížďky kolem Lipna na kole či paddleboard.

Výzkum návštěvnosti turistických cílů v České republice realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s destinačními společnostmi a krajskými úřady. Měřítkem návštěvnosti je počet registrovaných návštěvníků v tisících. Data zahrnují návštěvnost domácích a zahraničních turistů.
 
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Zoo Tábor

Zoo Tábor

Jsme největší zoologická zahrada na jihu Čech se zaměřením na ochranu ohrožených druhů u nás i ve světě. Podílíme se na návratu zubra do české přírody a naleznete u nás jedinečné druhy, jako je tygr ussurijský či vlk arktický.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

K nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech patří Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Kromě stálých expozic přírody, pravěku a středověku, pořádá každoročně řadu krátkodobých tematických výstav, uskutečňuje přednášky a další kulturně vzdělávací programy a poskytuje odborné služby.

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Zámek Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Zámek Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství v Hluboké nad Vltavou

Na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou najdete Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, pobočku Národního zemědělského muzea. Muzeum na Ohradě patří mezi nejstarší v České republice. Muzeum má společnou vstupenku se sousední Zoo Hluboká, takže je ideálním cílem i pro rodiny s dětmi.

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.

Zámek Červená Lhota - nejpohádkovější zámek v Česku

Zámek Červená Lhota - nejpohádkovější zámek v Česku

Vodní zámek Červená Lhota se řadí k nejkrásnějším „pohádkovým“ zámkům v České republice. Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku.

Husitské muzeum - za Husity do Tábora

Husitské muzeum - za Husity do Tábora

Jednou z nejvýznamnějších památek pozdní gotiky v českých městech je radnice v jihočeském Táboře. Sály radnice dnes slouží Husitskému muzeu, které zde nabízí prohlídku stálých expozic týkajících se husitství, v přízemí budovy je vstup do sítě podzemních chodeb.

Další aktuality

18.2.
2020
Český Krumlov ovládne Masopust

Český Krumlov ovládne Masopust

Jižní Čechy | Zážitky
13.2.
2020
Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Jižní Čechy | Zážitky