!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Hřebčíny v Kladrubech a Slatiňanech zvou o pololetních prázdninách na prohlídky
Hřebčíny v Kladrubech a Slatiňanech zvou o pololetních prázdninách na prohlídky
"> "> "> "> ">
Zážitky

Hřebčíny v Kladrubech a Slatiňanech zvou o pololetních prázdninách na prohlídky

  • Vydáno13. ledna 2022
V pololetí koně letí – udělejte si i vy příjemný výlet do Kladrub nebo Slatiňan a navštivte zdejší koně! Od pátku 4. do neděle 6. února 2022 se Národní hřebčín Kladruby nad Labem jako již tradičně opět otevře. A navíc – každý školák, který přinese vysvědčení se samými jedničkami, získá za odměnu vstup na jednu prohlídku zdarma!
Kladruby nad labem hřebčínO pololetních prázdninách a následujícím víkendu, tj. ve dnech 4. až 6. února 2022 se Národní hřebčín Kladruby nad Labem jako již tradičně opět otevře návštěvníkům. Ti si budou moci prohlédnout stáje v nejen v Kladrubech, ale také ve Slatiňanech, a dozvědět se zajímavosti z chovu, historie a využití starokladrubských koní. V Kladrubech nad Labem vás také pozvou na císařský zámek a do historické kočárovny. Pro děti bude v obou hřebčínech připraven soubor zábavných starokladrubských rébusů, hádanek a kvízů. V Kladrubech nad Labem si děti ve výtvarné dílně navíc mohou vytvořit vlastní obrázek starokladrubského koně.

kladruby zimaKaždý školák, který přinese vysvědčení se samými jedničkami, získá za odměnu vstup na jednu prohlídku zdarma! Začátky prohlídek se liší podle toho, jaký hřebčín si k návštěvě vyberete. V hřebčíně v Kladrubech nad Labem začínají v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hod. V hřebčíně ve Slatiňanech vždy v 11:00, 13:00 a 15:00 hod. Vstupné na prohlídky v Kladrubech stojí 220 Kč pro dospělé, 150 Kč pro děti; ve Slatiňanech 170 Kč pro dospělé a pro děti 100 Kč.
V pololetí koně letí!

4.2.
6.2.
V pololetí koně letí!

O pololetních prázdninách a následujícím víkendu, tj. ve dnech 4. až 6. února 2022 se Národní hřebčín Kladruby nad Labem jako již tradičně opět otevře návštěvníkům.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín pod patronací UNESCO zve všechny návštěvníky do nově zrekonstruovaného areálu v Kladrubech nad Labem. Můžete se těšit na prohlídky stájí, zámku, kočárovny a postrojovny, muzea kladrubského chovu koní, do lesovny se simulátorem jízdy v kočáře a také na rozhlednu.

Krajina hřebčína v Kladrubech nad Labem

Krajina hřebčína v Kladrubech nad Labem

Krajina polí, luk, pastvin, lesních porostů, parkových krajinných prvků v okolí Kladrub nad Labem slouží již půl tisíciletí k chovu unikátního starokladrubského koně. V červenci 2019 byla tato oblast zařazena na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Hřebčín Slatiňany – seznamte se s chovem starokladrubských vraníků

Hřebčín Slatiňany – seznamte se s chovem starokladrubských vraníků

V hřebčíně Slatiňany se přes 60 let chová starokladrubský kůň v černé barvě, čili starokladrubský vraník. Starokladrubský kůň se řadí mezi barokní plemena koní, má španělsko-neapolský původ a vznikl pro ceremoniální účely panovnických dvorů.

Švýcárna  – Muzeum starokladrubského koně ve Slatiňanech

Švýcárna – Muzeum starokladrubského koně ve Slatiňanech

V budově Švýcárny u Slatiňan můžete navštívit nové muzeum starokladrubského koně. Můžete si zde prohlédnout dokumenty a exponáty mapující chov koní, kteří byli zapsáni na seznam UNESCO. Část expozice je věnována zachránci plemene Františku Bílkovi.