Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Velikonoční prohlídky zámku v Jindřichově Hradci
Historické a vojenské akce

Velikonoční prohlídky zámku v Jindřichově Hradci

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihočeský kraj nebo navštivte Historické a vojenské akce v celé ČR.
Brány Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec se v letošním roce návštěvníkům otevřou na Velký pátek. Potěšeni budou obdivovatelé květinových výstav. Pro malé návštěvníky je připravena hra, jejíž vyřešení jim přinese drobnou sladkou odměnu.

Velikonoční prohlídky

O velikonočních svátcích pokračujeme v zavedené a návštěvníky oblíbené tradici prohlídek bez průvodce. Potěšeni budou obdivovatelé květinových výstav. Pro malé návštěvníky je připravena hra, jejíž vyřešení jim přinese drobnou sladkou odměnu. V sobotu jsou všichni návštěvníci zváni do Černé kuchyně, kde bude jindřichohradecká Bílá paní rozdávat sladkou kaši.

Dřívější pravidelná velikonoční výstava zvaná "Splašená vejce" se rozhodla, že si letos vezme volno. Ale menší skupina vajíček – rebelů se rozhodla zúčastnit i letošních Velikonoc. Podle našich zpráv se budou skrývat na méně nápadných místech ve většině zámeckých pokojů. Malí návštěvníci budou mít za úkol si jich všimnout a umístění zapsat do listů, které dostanou před prohlídkou v pokladně. Věříme, že se všem hledajícím úkol podaří a za to je bude na konci prohlídky očekávat malá sladká odměna.

Aby se zatoulaná vajíčka lépe objevovala, bude možné od Velkého pátku 29. března do Velikonočního pondělí 1. dubna navštívit zámecké pokoje v individuálních prohlídkách. Návštěvníci tak mohou interiéry procházet vlastním tempem. Ale ani návštěvníci, kteří upřednostňují prohlídku s průvodcem, nebudou ošizeni. Naši průvodci se budou v prohlídkové trase pohybovat a velmi rádi odpoví na dotazy, nebo i podají část průvodcovského výkladu.

Hra s hledáním vajíček však nebude zdaleka jediným zpestřením velikonočních prohlídek. První patro Adamova stavení a Rondel budou zkrášleny stovkami květů v květinových aranžmá floristy Slávka Rabušice a jeho přátel. Věříme, že bude co obdivovat. 

(Pouze) na Bílou sobotu 30. března se od 10 do 16 hodin přidávají další doprovodné akce.

V loňském roce se nám po 240 letech podařilo obnovit starodávnou tradici rozdávání sladké kaše v Černé kuchyni. Pro velký úspěch a zájem návštěvníků v této staronové tradici pokračujeme. Černou kuchyni bude mít na povel jindřichohradecká Bílá paní se svými pomocníky, k těm patří kuchaři a kuchtíci a také ozbrojená zámecká stráž. Kaše se vaří podle staré receptury, o které vám zámecký "kochmajstr" jistě rád vše vypoví.
Lákavé postní občerstvení bude připraveno i na III. nádvoří.

Vítaná je opětovná účast Kláry Hadravové, v jejímž stánku se můžete těšit na jedinečné sladké i slané pochutiny a dobrou kávu. 

A dále se nám pro letošní Velikonoce podařilo zajistit novinku. Rovněž na III. nádvoří bude možné navštívit stánek Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské university v Českých Budějovicích, který Vám nabídne široký sortiment tradičních i netradičních rybích výrobků. Mimo jiné například kapří paštiky a sekanou, sladkovodní ryby ve vlastní šťávě, teplou rybí polévku, smažené kapří stripsy nebo rybí saláty dle vlastních receptur.

Otevírací doba prohlídek ve sváteční dny (29. 3. – 1. 4.) je od 10 do 12 a následně od 13 do 15.15 hod. (poslední možný vstup).

Těšíme se na vaši návštěvu.

Provozovatel

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec

Dobrovského 1/I
377 01 Jindřichův Hradec
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
49,142031 15,000482
 
 

Cena

Cena: 240 Kč

Snížená cena: 190 Kč

Poznámka:Dospělí 240 Kč, Senioři, mládež 190 Kč, Děti 70 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Aktuality

Pohádka na zámku

Zámek Jindřichův Hradec.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Pohádka na zámku Jindřichův Hradec

Pohádka.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Nabucco

Opera.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Divadlo na zámku Jindřichův Hradec

Divadlo.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Strašidlo canterwillské na zámku Jindřichův Hradec

Předlohou představení je povídka Oscara Wilda. Jedná se o jedno z prvních autorových děl a poprvé se objevilo v roce 1887, kdy vycházelo na pokračování v časopise The Court and Society Review.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Concertino Praga – Jindřichův Hradec

Koncert.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

4 Tenoři – Jindřichův Hradec

Koncert.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Bílá paní na vdávání na zámku Jindřichův Hradec

Kdo z nás někdy nepomyslel na to, jaké by to asi bylo bydlet na zámku? Ale co když by v něm strašilo?
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Hudební pavilon Rondel na zámku v Jindřichově Hradci

Hudební pavilon Rondel vznikl na závěr velkolepé přestavby starého hradu v reprezentativní, renesanční zámecké sídlo. Návrh stavby vytvořil pro Adama II. z Hradce italský architekt Baltazare Maggi a jejím hlavním stavitelem se stal Giovani Mario Faconi.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Vojenské muzeum na zámku v Jindřichově Hradci

V objektu hradu a zámku v Jindřichově Hradci naleznete muzeum věnované československé předválečné armádě z let 1918 až 1938. Expozice se zaměřuje zejména na období zářijové mobilizace 1938.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Dům gobelínů – historie tkaní v Jindřichově Hradci

Citlivě rekonstruovaná industriální památka, bývalý jindřichohradecký zámecký pivovar, je místem, kde od roku 2012 sídlí městské muzeum Dům gobelínů.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Zámecký pivovar s mlýnem v Jindřichově Hradci

Komplex budov pivovaru stojí severně od zámku, v jeho bezprostřední blízkosti. Mlýn jižně od pivovaru je v renesančním slohu z 16. století, dnešní pivovar pochází vesměs z 19. století.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Muzeum Jindřichohradecka – Krýzovy jesličky, Ema Destinnová a další expozice

Muzeum představuje více než 100 tisíc sbírkových předmětů mimořádné historické, umělecké a dokumentační hodnoty. K nejnavštěvovanějším expozicím zcela jistě patří Krýzovy jesličky. Tento největší lidový mechanický betlém na světě je zapsán v Guinnessově knize rekordů.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Krýzovy jesličky – mechanický betlém v Jindřichově Hradci

Největší lidový mechanický betlém na světě, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů, patří k nejnavštěvovanějším expozicím Muzea Jindřichohradecka.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Expozice letecké bitvy nad Jindřichovým Hradcem

V Muzeu Jindřichohradecka najdete expozici věnovanou letecké bitvě nad Jindřichohradeckem ze druhé světové války. Na výstavě spatříte zrekonstruované části letounu Focke-Wulf Fw 190, který se zřítil v srpnu 1944 při souboji americké letky a německé Luftwaffe u Otína.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány v Jindřichově Hradci

Ubytování v apartmánech, které se nacházejí na malebném náměstíčku v klidné části města.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Hotel Bílá paní

Hotel a restaurace Bílá paní se nachází přímo historickém jádru města Jindřichův Hradec s překrásným výhledem na státní hrad a zámek.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Hotel Bílá paní

Hotel leží v historickém jádru města Jindřichův Hradec s překrásným výhledem na státní hrad a zámek. Přijeďte sem strávit dovolenou nebo jen jednu noc a třeba právě vám se zjeví Bílá paní, kterou dle pověstí není nikdo jiný než slavná Perchta z Rožmberka.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Restaurace Udírna

Restauraci se zážitkovou kuchyní přímo v centru Jindřichova Hradce.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Hotel Concertino Jindřichův Hradec

Hotel Concertino leží přímo v centru města Jindřichův Hradec a pouhých pět minut chůze od hotelu najdete třetí největší hrad a zámek v ČR.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Rybaření na Frankově dvoře u Jindřichova Hradce

Rybaříte rádi? Chcete spojit dovolenou v luxusním hotelu se svou oblíbenou aktivitou? Přijeďte si zachytat na Frankův dvůr! Hotel Frankův Dvůr se nachází v místě, které poskytuje to, co všichni unavení rychlým a hlučným způsobem moderního života hledají – a sice pohodu a klid.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Restaurace Černej pták

Rodinná restaurace v srdci města Jindřichův Hradec.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Hotel Florian Palace

Luxusní ubytování v centru Jindřichova Hradce, malebném jihočeském městě s bohatou historií.
Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj