Úvod > Aktuality > Hradozámecká noc na Karlštejně odhalí karlštejnské zločiny
Zážitky

Hradozámecká noc na Karlštejně odhalí karlštejnské zločiny

  • Vydáno22. srpna 2018
V sobotu 25. srpna startuje další Hradozámecká noc, do této akce se letos zapojí 86 hradů a zámků po celé republice. Hrady a zámky budou otevřeny dlouho do noci a některé nezavřou vůbec. Hrad Karlštejn si pro návštěvníky připravil speciální prohlídky na tema zločinů, které se na hradě či v jeho blízkém okolí udály.
Na noční prohlídky zve kupříkladu Karlštejn, kde pro poslední sobotní srpnovou noc chystají zajímavý program, který zahranuje večerní prohlídky hradu s průvodcem každých 20 minut od 19:30 do 23:00 hod.

Letpšní prohlídky mají podtitul "Karlštejnské zločiny v průběhu staletí" – letos se na nich seznámíme s karlštejnskými zločiny, které se na hradě či v jeho blízkém okolí udály, nebo dle historiků a kronikářů udát měly či mohly. Vstupné na prohlídku je 250 korun.

Na nádvoří je připraveno bohaté občerstvení a nebude chybět ani tradiční promítání filmového muzikálu Noc na Karlštejně přímo na hradní zeď, a to ve 22:00 hodin (zdarma).

Program na nádvoří je již tradičně zdarma ale vstupenky za noční prohlídky je třeba si zakoupit online, nebo rezervovat na telefonu 311 681 617 či po e-mailu rezervace.karlstejn@npu.cz.
Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty a sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.