Úvod > Aktuality > Hrad Karlštejn můžete o víkendu navštívit křížem krážem bez průvodce
Hrad Karlštejn můžete o víkendu navštívit křížem krážem bez průvodce
"> "> ">

Hrad Karlštejn můžete o víkendu navštívit křížem krážem bez průvodce

Vydáno 1. února 2020 Zážitky
Hrad Karlštejn letos prožívá nekonečnou sezónu, kdy je otevřen po celý rok. Začátkem února hrad navíc nabízí mimořádnou možnost prohlédnout si I. prohlídkový okruh vlastním tempem bez doprovodu průvodců. Bude to možné o víkendu 1. a 2. února 2020. V dalších dnech pak bude přístupný od pátku do neděle 10:00 - 15:00 hodin. Při zimní procházce pevnosti vystavěné Karlem IV. v letech 1348 až 1365 navštívíte soukromé i reprezentační prostory otce vlasti.
KarlštejnImpozantní hrad Karlštejn otevírá své brány už v únoru. Sezóna zde bude zahájena o víkendu 1. a 2. února, kdy hrad mimořádně nabízí prohlídky I. prohlídkového okruhu vlastním tempem bez doprovodu průvodců. Správa hradu tak vychází vstříc četným žádostem ze strany veřejnosti právě o tuto formu prezentace. Křížem krážem hradem bez průvodce tak umožní všem zájemcům projít si základní okruh vlastním tempem.

Karlštejnský pokladProjdete dvě patra Císařského paláce i spodní podlaží Mariánské věže s cenným vybavením ze 14. až 19. století a hradním vězením. Kromě císařovy ložnice s kaplí sv. Václava, audienčního sálu či hodovní síně navštívíte také klenotnici, kde si kromě karlštejnského pokladu prohlédnete také kopie Svatováclavské koruny a říšské koruny. Sami se po prohlídce můžete vydat na průzkum Studniční věže, ukrývající téměř 80 metrů hlubokou studnu a dochovaným unikátním vytahovacím systémem vody.

Vstupné do královských komnat stojí 220 korun pro dospělé, 150 korun pro seniory, děti a mládež. Rodinné vstupné 2 rodiče a max. 3 děti vyjde na 580 korun. V únoru bude Karlštejn přístupný od pátku do neděle 10:00 - 15:00 hodin, v březnu denně kromě pondělí od 9:30 do 16 hodin.
Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.