Úvod > Aktuality > Festival barokních umění potěší milovníky opery v Českém Krumlově
Festival barokních umění potěší milovníky opery v Českém Krumlově
"> "> ">

Festival barokních umění potěší milovníky opery v Českém Krumlově

Vydáno 17. září 2019 Kultura
Předposlední zářijový víkend 20. – 22. 9. 2019 se na zámku v Českém Krumlově ponese v duchu Festivalu barokních umění. Organizátoři festivalu si kladou za cíl oživit historické prostory města Český Krumlov různými uměleckými formami baroka, a to v období ke konci letní hudební festivalové sezóny v Českém Krumlově - v měsíci září. Dramaturgie festivalu klade hlavní důraz na propojení autentického historického prostoru s adekvátním druhem dobového umění (chrámová hudba v zámecké kapli nebo v klášterním kostele, barokní tanec v Maškarním sále, koncerty komorní hudby v Zrcadlovém sále či letohrádku Bellarie).

Město nabídne mimořádné posluchačské i divácké zážitky

festival barokních uměníXII. ročník Festivalu barokního uměníČeském Krumlově uvede od 20. do 22. září 2019 novodobou světovou premiéru barokní opery Demofoonte od německo-italského hudebního skladatele Johanna Adolfa Hasseho. První verze byla uvedena poprvé v Drážďanech na jaře roku 1748, druhá, mírně přepracovaná verze opery pak měla premiéru v benátském Teatro San Giovanni Grisostomo 26. prosince 1748.

Novodobou světovou premiéru uvede špičkový mezinárodní barokní orchestr Hof-Musici za řízení cembalisty Ondřeje Macka, společně se stálými sólisty souboru a v režii Zuzany Vrbové.
 

Umění barokních muzikantů, tanečníků a zpěváků

festival barokních umění ohňostrojKromě tří představení Hasseho opery Defomoonte v Barokním divadle na Zámku Český Krumlov se návštěvníci v rámci Festivalu barokního umění mohou těšit na řadu nevšedních koncertů komorní a chrámové hudby 16. až 18. století. Cílem festivalu je totiž přiblížit divákům dosud neuvedené opery 18. století, a to včetně dobového jevištního ztvárnění. Chybět nebude ani oblíbený barokní ohňostroj a barokní iluminace.

Soubory, které na festivalu vystupují, se věnují interpretaci staré hudby, hrají na nástroje původní technikou, dle původních systémů ladění. Využívají strun z přírodních materiálů. Aranž koncertů a představení je koncipována dle dobové interpretace staré hudby. Festival vám tedy předvede zapomenuté umění barokních muzikantů, tanečníků a zpěváků.

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově - nejstarší barokní divadlo na světě

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově - nejstarší barokní divadlo na světě

Unikátní barokní divadlo je situováno na zámku v samém historickém jádru města Český Krumlov, které je národní kulturní památkou a památkou seznamu UNESCO. Na celém světě jsou zachována jen čtyři divadla z 18. století se zachovanými dekoracemi a mašinerií, to českokrumlovské je však nejstarší.

Letohrádek Bellarie v českokrumlovské zámecké zahradě

Letohrádek Bellarie v českokrumlovské zámecké zahradě

Letohrádek Bellarie v zámecké zahradě v Českém Krumlově je vzácně dochovaná rokoková zahradní stavba, jediná svého druhu v České republice. Vzorem pro protáhlý osmiboký objekt letohrádku byl zřejmě palác Evžena Savojského Horní Belveder.

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Evropská cesta historickými divadly

Evropská cesta historickými divadly

Císařská cesta spojuje historická divadla přístupná veřejnosti, která představují to nejcennější, co se nám v oblasti historické divadelní architektury zachovalo.

Další aktuality