Úvod > Aktuality > Festival barokních umění potěší milovníky opery v Českém Krumlově
Festival barokních umění potěší milovníky opery v Českém Krumlově
"> "> ">
Kultura

Festival barokních umění potěší milovníky opery v Českém Krumlově

  • Vydáno16. září 2021
Doznívající léto vítá návštěvníky Krumlova do sváteční atmosféry slavností a festivalů. Městem i zámkem se line hudba různých žánrů, na jevišti barokního divadla se odehrávají dávné příběhy a vy si užíváte pěvecká vystoupení hvězd hudebního nebe. O slovo se hlásí vaše chuťové buňky a vy nemáte nouzi o příležitosti je dostatečně podráždit. To je festivalové babí léto v Krumlově. Předposlední zářijový víkend 17. – 19. 9. 2021 se na zámku v Českém Krumlově ponese v duchu Festivalu barokních umění.

Město nabídne mimořádné posluchačské i divácké zážitky

festival barokních uměníXIV. ročník Festivalu barokního uměníČeském Krumlově od 17. do 21. září 2021 oživí historické prostory města různými uměleckými formami baroka, a to v období ke konci letní hudební festivalové sezóny v Českém Krumlově – v měsíci září. Dramaturgie festivalu klade hlavní důraz na propojení autentického historického prostoru s adekvátním druhem dobového umění (chrámová hudba v zámecké kapli nebo v klášterním kostele, barokní tanec v Maškarním sále, koncerty komorní hudby v Zrcadlovém sále či letohrádku Bellarie).
 

Umění barokních muzikantů, tanečníků a zpěváků

festival barokních umění ohňostrojKromě představení v Barokním divadle na Zámku Český Krumlov se návštěvníci v rámci Festivalu barokního umění mohou těšit na řadu nevšedních koncertů komorní a chrámové hudby 16. až 18. století. Cílem festivalu je totiž přiblížit divákům dosud neuvedené opery 18. století, a to včetně dobového jevištního ztvárnění. Chybět nebude ani oblíbený barokní ohňostroj a barokní iluminace.

Soubory, které na festivalu vystupují, se věnují interpretaci staré hudby, hrají na nástroje původní technikou, dle původních systémů ladění. Využívají strun z přírodních materiálů. Aranž koncertů a představení je koncipována dle dobové interpretace staré hudby. Festival vám tedy předvede zapomenuté umění barokních muzikantů, tanečníků a zpěváků.

Evropská cesta historickými divadly

Evropská cesta historickými divadly

Císařská cesta spojuje historická divadla přístupná veřejnosti, která představují to nejcennější, co se nám v oblasti historické divadelní architektury zachovalo.

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově – nejstarší barokní divadlo na světě

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově – nejstarší barokní divadlo na světě

Unikátní barokní divadlo je situováno na zámku v samém historickém jádru města Český Krumlov, které je národní kulturní památkou a památkou seznamu UNESCO. Na celém světě jsou zachována jen čtyři divadla z 18. století se zachovanými dekoracemi a mašinerií, to českokrumlovské je však nejstarší.

Letohrádek Bellarie v českokrumlovské zámecké zahradě – v rekonstrukci

Letohrádek Bellarie v českokrumlovské zámecké zahradě – v rekonstrukci

Letohrádek Bellarie v zámecké zahradě v Českém Krumlově je vzácně dochovaná rokoková zahradní stavba, jediná svého druhu v České republice. Vzorem pro protáhlý osmiboký objekt letohrádku byl zřejmě palác Evžena Savojského Horní Belveder. V roce 2022 je nepřístupný kvůli rekonstrukci.