Úvod > Co chcete dělat? > Evropská cesta historickými divadly
Kultura

Evropská cesta historickými divadly

Císařská cesta spojuje historická divadla přístupná veřejnosti, která představují to nejcennější, co se nám v oblasti historické divadelní architektury zachovalo.

Císařská cesta po historických divadlech České republiky a Rakouska je pátou z celkem jedenácti cest, které se v roce 2016 stanou součástí Evropské cesty historickými divadly. V dalších letech bude cesta doplněna také o divadla ze Slovenska a Maďarska.

Ve výběru jsou jak divadla, provozovaná výhradně jako muzeum, tak repertoárová divadla s každodenním divadelním provozem. V každém divadle na všech trasách budou k dispozici informační letáky se stručným představením všech zúčastněných divadel. Divadla na Císařské cestě postupně představí také krátká propagační videa a podrobné informace o všech historických divadlech budou k dispozici v dlouhodobě doplňované internetové databázi.

Císařská cesta byla slavnostně otevřena 18. září 2013 ve Stavovském divadle v Praze – v budově, která slouží divadelnímu provozu nepřetržitě od svého otevření v roce 1783.

V České republice jsou součástí stezky hlavně zámecká divadla:

Dalšími úseky Cesty evropskými historickými divadla budou: Iberská cesta (Španělsko, Portugalsko), Francouzská cesta, Lamanšská cesta (Velká Británie, Nizozemí, Belgie), Německá cesta, Skandinávská cesta (Dánsko, Norsko, Švédsko), Baltická cesta (Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Rusko), Černomořská cesta (Ukrajina, Rumunsko, Bulharsko, Řecko) a Jadranská cesta (Albánie, Makedonie, Černá Hora, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Slovinsko).

Provozovatel

Institut umění - Divadelní ústav

Celetná 17
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 224 809 111
Tel.:
+420 224 809 164
Email:
info@divadlo.cz
Email:
info@institutumen...
WWW:
www.idu.cz
WWW:
www.theatre-archi...
GPS:
50,087220 14,424432
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

1,5 hodiny