Úvod > Kalendář akcí > Rybářské slavnosti v Blatné 2018

Rybářské slavnosti v Blatné 2018

Kdy 23. červen 2018 10:00 - 23:59 Festivaly
Blatenské Rybářské slavnosti už patří mezi specifika tohoto jihočeského města. Slavnosti si nelze představit bez vynikajících rybích specialit a doprovodného kulturního programu. V neděli se můžete zúčastnit turistického putování kolem rybníků ve Lnářích.
Na Rybářských slavnostech v Blatné vás nečeká jenom průřez hudebními žánry, těšte se také na tradiční trhy, rybí speciality, prohlídky sádek Blatenské ryby a zámeckého lihovaru. Na Rybářských slavnostech se dále budou konat různé aktivity pro děti, divadlo v netradičních prostorách a v neposlední řadě na hudební program na vodním pódiu na nábřeží v Blatné. Tak jako v předešlých letech se i letos bude možno prohlédnout si zpracovnu ryb, správné zpracování kapra (zejména filetování), ochutnat rybí výrobky a zakoupit i ryby, které vyrostly v blatenských rybnících.
 

Na co se můžete těšit v sobotu

Bohatý doprovodný program nabízí také zámek Blatná. Především prezenci nejrůznějších výrobků z Prácheňska, jarmark s ukázkami tradičních řemesel. Dospělé návštěvníky zaujme simulace lovu ryb na udici a simulace lovu kormoránů, děti přilákají různé soutěže s rybářským zaměřením. Na své si přijdou i příznivci swingu.

Proběhne soutěž hasičských družstev o pohár starostky města Blatná, na rybníce Buzickém se bude konat sportovní rybolov.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 7. 2020