ÚvodCo chcete dělat?Letní sportyBlatenská ryba – sportovní rybolov a rekreace
Letní sporty

Blatenská ryba – sportovní rybolov a rekreace

Nabízíme rekreantům, letním hostům, dětem a ostatním zájemcům o sportovní rybolov několik možností vyžití. Přijeďte na Blatensko a zažijete skvělou zábavu a vynikající sportovní zážitky!
Chov ryb na Blatensku má dlouhou tradici. Rybníky společnosti byly založeny již ve středověku a jsou kromě rybochovného poslání významným krajinným prvkem a dokladem historie kraje. Společnost Blatenská ryba hospodaří na téměř 1 600 hektarech rybníků, rozkládajících se na Strakonicku, Písecku a Příbramsku. Zdravá a nezatížená krajina Prácheňska, voda přitékající z lesů a písčité břehy rybníků jsou základem pro chov blatenských ryb, pověstných svou kvalitou daleko za hranicemi.

Roční produkce se pohybuje kolem 800 tun ryb. Středisko služeb vyrábí pro podnikovou potřebu i na prodej osvědčené přepravní bedny na ryby, vyplavovací lodě, pramice, nakladače ryb a další výrobky pro rybáře. Ti sem mohou přijít a zalovit si ve zdejších revírech. Lov ryb má ale i zde určitá pravidla, viz. níže.
 

Sportovní rybolov

Sportovní rybolov (klasik) – Rybník Zástava dolní (Kabelík) u Sedlice, prodej poukázek k lovu v období od 28. dubna do 31. října na rybářském středisku Sedlice a na ředitelství v Blatné v pracovní dny od 6 do 14 hodin. Telefon 383 493 543. Denní povolenka 400 Kč, týden 900 Kč.

Sportovní rybolov speciál – na chovných rybnících Buzický o ploše 56 ha v katastru obce Buzice (od 3. června do 16. září), Milava o ploše 62 ha v katastru obce Velká Turná (od 22. července do 30. září) a na rybníku Šarlák o ploše 3,3 ha v katastru města Písek  od 28. dubna do 31. října je umožněn zájemcům v určené dny a na vyhrazeném místě "Sportovní rybolov" za úplatu. Ulovené ryby budou zváženy a prodány za ceny dle platného ceníku.
 

Lov ryb na udici

Probíhá každou sobotu na chovných rybnících:
 • Buzický (56 ha) katastr Buzice od 3. června do 16. září
 • Milava (62 ha) katastr Velká Turná od 22. července do 30. září
Vždy od 6:00 do 12:00 hodin probíhá prodej poukázek na místě. Cena poukázky je 400 Kč za lovce.
 
 • Sportovní rybolov na rybníku Šarlák o ploše 3,3 ha v katastru města Písek (vždy od 28. dubna – 31. října) je umožněna zájemcům v určené dny a na vyhrazeném místě "Sportovní rybolov" za úplatu. Povolenka stojí 400 Kč na lovce na 6 hodin, 800 Kč/12 hodin, (lov více dní v řadě 300 Kč/6 hodin nebo 600 Kč/12 hodin). Ulovené ryby budou zváženy a prodány za ceny dle platného ceníku.
 

Lov pro skupiny zájemců

Pro skupiny pěti a více zájemců zajistí provozovatelé po dohodě speciální nabídku rybolovu odlišnou v místě a čase. Přijeďte a zažijete skvělou zábavu a vynikající sportovní zážitky. Základní cena je 400 Kč za lovce na 6 hodin a za odborný doprovod 600 Kč. Akce musí být domluvena a potvrzena minimálně týden předem, kontakt Ing. Milota – 777 632 172.
 

Pravidla rybolovu na rybnících společnosti Blatenská ryba

 • lov probíhá dle pravidel rybářského řádu, bez povinnosti vlastnit rybářský lístek
 • místo lovu určuje lovci dozor, který je přítomen po celou dobu rybolovu
 • vstupné platí na jednu osobu a den, o zaplacení bude vystaven doklad, v případě neúspěšnosti lovce se poplatek nevrací
 • děti mladší 15 let se mohou účastnit jen v doprovodu osob starších 18 let
 • parkování vozidel jen na vyhrazených místech určuje dozor
 • povolen je jen lov ryb na dva pruty s maximálně dvěma návazci a jednoduchými háčky (používání více háčků zakázáno)
 • velikost a počet ryb je bez omezení, ponechané ryby jsou zpoplatněny (za ponechanou rybu se pokládá i ryba ve vezírku)
 • zakrmování probíhá na vlastní náklady lovce
 • lovec zajistí úklid a pořádek místa lovu
 • minimální vzdálenost mezi lovci jsou 3 metry, pokud se nedohodnou jinak
 • lovec musí být vybaven podběrákem a peanem
 • lovec musí s ulovenými rybami zacházet šetrně a v případě vážného poranění ryby ji nelze vracet zpět do rybníka
 • škrabat a kuchat ryby lze jen na určeném místě a až po zvážení a zaplacení
 • zlaté formy kapra se vždy vrací do rybníka
 • lov dravců je přísně zakázán

Aktuality

Kuželkářský maraton

Úkolem účastníků je během více než 24 hodin udržet v plynulém provozu všechny čtyři dráhy a současně uhrát minimálně 1 000 her, přičemž každá hra znamená 15 hodů do plných. Akce je určená pro všechny věkové kategorie. Po celou dobu soutěže zajištěno občerstvení.
Blatná, Jihočeský kraj

Výstava růží v Blatné

Vás na oslavu stoleté tradice Výstavy růží! Město Blatná poslední červnový víkend zazáří ve zlato-žlutých odstínech, aby oslavilo 100. výročí první Výstavy růží pořádané v roce 1924 významným českým šlechtitelem Janem Böhmem. ARTfestival je letos symbolicky věnován růži Zlaté Jubileum.
Blatná, Jihočeský kraj

Tomáš Klus & Jihočeská filharmonie

Poprvé se na jednom pódiu setkají Tomáš Klus s Jihočeskou filharmonií a pod taktovkou dirigenta Jana Kučery rozzáří jeviště tóny KLUSYMFONIE. 
Blatná, Jihočeský kraj

Starci na chmelu na zámku Blatná

Jakou českou legendární lovestory je možné exkluzivně vidět pouze na zámku Blatná a na Vyšehradě, kde je letní scéna Studio Dva?
Blatná, Jihočeský kraj

Starci na chmelu na zámku Blatná

Jakou českou legendární lovestory je možné exkluzivně vidět pouze na zámku Blatná a na Vyšehradě, kde je letní scéna Studio Dva?
Blatná, Jihočeský kraj

Šíleně smutná princezna na zámku Blatná

Divadelní představení Šíleně smutná princezna v podání divadla Studio DVA, které bylo v létě po všechny tři dny beznadějně vyprodáno, se vrací na zámek Blatná v létě 2024!
Blatná, Jihočeský kraj

Šíleně smutná princezna na zámku Blatná

Divadelní představení Šíleně smutná princezna v podání divadla Studio DVA, které bylo v létě po všechny tři dny beznadějně vyprodáno, se vrací na zámek Blatná v létě 2024!
Blatná, Jihočeský kraj

Francouzské šansony skupiny Ambiance

Skupina Ambiance rozezní zámecké nádvoří s programem nazvaným "Francouzské šansony".
Blatná, Jihočeský kraj

Blatenská rybniční soustava

První rybníky vznikaly na Blatensku už ve 14. století a jejich důmyslnou soustavu budoval i Jakub Krčín z Jelčan. Mnohé z nich v parném létě skýtají příjemné osvěžení, řada z nich je domovem proslulého blatenského kapra.
Blatná, Jihočeský kraj

FitnessONE v Blatné

První profesionální fitcentrum v Blatné nabízí klientům přátelskou atmosféru v příjemném, moderním a svěžím prostředí, kde se dá fyzicky vybít, ale i psychicky odpočinout.
Blatná, Jihočeský kraj

Rekreační areál města Blatná s venkovním koupalištěm

Nový bazén o délce 25 metrů je v provozu od června 2013. Kromě bazénu se tu vyřádí děti v dětském brozdališti či na hřišti na suchu.
Blatná, Jihočeský kraj

Městské muzeum Blatná – objevte všemi smysly historii města

Malé městské muzeum skrývá nejen historii regionu v podobě sbírkových předmětů, ale také zážitek z objevování bohatých dějin města Blatné a regionu Blatenska. V pouhých pěti místnostech putujete krůček po krůčku zpátky do minulosti až do doby železné, kdy se zde poprvé trvale usídlil člověk.
Blatná, Jihočeský kraj

Poutní cesta Via Nova

Mezi poutními místy Příbramí v Čechách, St.Wolfgangem v Solné komoře a Weltenburgem na Dunaji byla zřízena poutní cesta, která je velmi pestrá a lehce schůdná. Prochází půvabnými kraji Čech, Bavorska a Solnohradska.
Blatná, Jihočeský kraj

Lázně Blatná

V blízkosti zámku Blatná se nachází privátní wellness, které vzniklo v nádherně zrekonstruovaných sklepních prostorech. Ty jsou připraveny na romantické chvíle v soukromí.
Blatná, Jihočeský kraj

Zámecký park v Blatné

Vodní zámek Blatná nedaleko Strakonic je jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na území České republiky. Kromě samotného zámku s vodním příkopem bývá hojně navštěvovaný anglický park se stádem daňků.
Blatná, Jihočeský kraj

Vodní zámek Blatná – nejen za daňky a princeznami

Vedle hradu Švihov a zámku Červená Lhota je vodní zámek Blatná nedaleko Strakonic v Jihočeském kraji jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na území České republiky. Kromě samotného zámku s vodním příkopem bývá hojně navštěvovaný anglický park se stádem daňků.
Blatná, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kulturní kavárna Železářství U Šulců v Blatné

Navazujeme na prvorepublikovou tradici kavárenství a vytváříme prostor pro setkávání a hovory. Součástí je i galerie výtvarných děl.
Blatná, Jihočeský kraj

Oh my deer café na zámku Blatná

Na zámku Blatná je otevřena kavárna Oh my deer, kde si můžete odpočinout či návštěvě zámku či rozlehlého zámeckého parku s daňky.
Blatná, Jihočeský kraj

Zámecký lihovar a pivovar Blatná

Lihovar v Blatné má dlouhou tradici, již v roce 1885 ho postavil baron František Hildprandt. Patří k největším výrobcům a vývozcům ovocných destilátů v ČR, obnovy se dočkal také pivovar, který v návaznosti na tradici rodiny Hildprandtů vaří vynikající blatenské pivo.
Blatná, Jihočeský kraj

Rekreační středisko Halův mlýn

Rekreační středisko se nachází v krásném prostředí přírodního parku Údolí Bílého potoka, které se táhne od Veverské Bítýšky až k Velké Bíteši.
Lažánky, Jihočeský kraj

Farma Mračov nedaleko Blatné

Farma Mračov. Místo, kde nic není, ale najdete tu vše. Farma Mračov je vybudovaná ze staré usedlosti v malé osadě Mračov nedaleko Blatné. Pro veřejnost je otevřená od roku 2022, kdy se může ubytovat ve třech apartmánech.
Kadov, Jihočeský kraj

Hospoda "na statku" – koně, kola, rybaření a k tomu skvělá kuchyně v Blatné

Léto na statku… Chcete si pospat ve "spacích lázních"? strávit čas nicneděláním v příjemném prostředí bývalého statku anebo "kolovat" po blízkých vesničkách, mezi rybníky a poli?
Blatná, Jihočeský kraj

Ubytování na zámku Strážovice u Mirotic

Hledáte-li ubytování v jižních Čechách pro dovolenou s dětmi či s partou přátel, romantické zákoutí pro váš svatební den, či přenocování na cestách, zámek Strážovice je tu pro vás.
Mirotice, Jihočeský kraj

Rekreační areál Milavy na Strakonicku

Rekreační areál Milavy se nachází v krásném prostředí jihočeských rybníků a lesů nedaleko od Strakonic, Blatné a Písku v lesním prostředí.
Velká Turná, Jihočeský kraj