Úvod > Aktuality > Do Adršpašsko-teplických skal vás odveze nový turistický autobus
Do Adršpašsko-teplických skal vás odveze nový turistický autobus
">
Příroda

Do Adršpašsko-teplických skal vás odveze nový turistický autobus

  • Vydáno30. července 2016
Nová linka letního víkendového autobusu na trase Broumov – Meziměstí – Teplice nad Metují – Adršpach startuje už dnes, v sobotu 30. 7. 2016 a pro všechny cestovatele bude k dispozici každý víkend (sobotu a neděli) do 28. 8. 2016. Zakoupené jízdenky jsou platné po celý víkend a k dostání jsou přímo u řidiče autobusu na lince nebo v informačních centrech v Broumově, Teplicích nad Metují a Adršpachu.
AdršpachLáká vás výlet do nádherných skal v Teplicích nad Metují a v Adršpachu, ale nemáte, jak se tam dostat? V tom případě vás určitě potěší novinka Turistický expres, který jezdí každý víkend na trase Broumov – Meziměstí – Teplice nad Metují – Adršpach. Nastoupit a vystoupit můžete na všech zastávkách na trase a vymyslet tak nevšední výlet pro vás, celou rodinu či partu kamarádů.

Z Broumova (aut. st.) odjíždí v 8, 9:30, 11, 13, 15, 16:30, 18:30 a 20 hodin. Z Adršpachu (zastávka skály) se busem vrátíte v 8:45, 10:10, 12:10, 13:45, 15:45, 17:10, 19:10 a 20:40 hodin. Autobus o pět minut později staví také u skalního města v Teplicích.

Jízdenky zakoupíte přímo u řidiče, na informačních centrech v Broumově, Teplicích nad Metují, Adršpachu a v Centru Walzel v Meziměstí. Lístky platí po celý víkend a kromě uvedených míst jsou k dostání také u některých ubytovatelů, jejichž seznam je uveden a v případě dalších bude doplňován na webových stránkách Broumovska.
Centrum Walzel v Meziměstí – fabrika na zážitky

Centrum Walzel v Meziměstí – fabrika na zážitky

Centrum Walzel, to je fabrika na zážitky! Můžete zde zažít to, co jste si vždy přáli. Můžete se výborně najíst a nebát se vysokého účtu, můžete střílet a nemusíte mít zbraň ani oprávnění nebo si zahrát na profesionální dráze! Přijďte a přesvědčte se sami.

Zatopená pískovna v Adršpachu

Zatopená pískovna v Adršpachu

Pískovna Adršpach se nachází v národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály. Nádherné jezírko s průzračně čistou vodou a bělostnými písečnými plážičkami vzniklo zatopením bývalého pískovcového lomu a dnes patří k nejkrásnějším skalním jezírkům v celé České republice.

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Počátky kláštera sahají až do začátku 13. století. V roce 1999 byla v opatském kostele sv. Vojtěcha nalezena unikátní kopie Turínského plátna z roku 1651. Na světě se nachází kolem 40 podobných historických kopií, broumovská je však jediná ve střední Evropě (severně od Alp).

Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Broumovské stěny v CHKO Broumovsko

Téměř panenská příroda nabízí romantické skalní útvary, rokle, vyhlídky daleko do kraje. Turisty zapomenutá přírodní rezervace uchvátí každého návštěvníka. Chráněná krajinná oblast Broumovsko se rozprostírá na ploše 410 km², převážnou část tohoto území vytyčují státní hranice s Polskem.

Skalní město Adršpach – největší skalní město v České republice

Skalní město Adršpach – největší skalní město v České republice

Broumovský výběžek nabízí skvělé příležitosti k trávení aktivní dovolené. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy, které fascinuje turisty a vandrovníky už od 18. století.

Teplické skalní město – zázrak divoké přírody

Teplické skalní město – zázrak divoké přírody

Masivní, do nebe sahající skalní stěny, tajuplné území s nejrozsáhlejším skalním labyrintem ve Střední Evropě s obtížnějšími výstupy, adrenalinové vyžití i studenou oblast nazvanou Sibiř, to vše nabízejí Teplické skály.