Úvod > Aktuality > Prohlédněte si naposled Giganty doby ledové v Ostravě – výstava končí už v neděli
Prohlédněte si naposled Giganty doby ledové v Ostravě - výstava končí už v neděli
"> "> "> ">
Zážitky

Prohlédněte si naposled Giganty doby ledové v Ostravě – výstava končí už v neděli

  • Vydáno21. února 2020
Giganti doby ledové, výstava realistických modelů vyhynulých zvířat čtvrtohor, jsou v ostravském Trojhalí Karolina k vidění už pouze do 23. února 2020. Vydejte se do minulosti staré 10 tisíc let a poznejte tehdejší největší a nejzajímavější obyvatele naší planety.
GigantiKolekce vyhynulých zvířat, která je v rámci výstavy „Giganti doby ledové“ k vidění, je v současné době největší a nejucelenější kolekcí trojrozměrných modelů zvířat z doby ledové v životní velikosti ve střední Evropě. Na tvorbě paleontologických rekonstrukcí (tzv. PaleoArt) se podíleli nejen odborníci z řad vědců, ale také zkušení umělci – sochaři a modeláři.

Minulost starou 10 tisíc let představuje 18 modelů vyhynulých zvířat, které byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky a zasazeny do svého přirozeného prostředí.

Giganti lovecVšechny modely vynikají reálným zpracováním, jsou zde zastoupeny druhy, které vyhynuly před 10 tisíci lety vlivem klimatických změn ale i druhy, které skonaly před „pár staletími“ rukou lidskou. Autoři výstavy připravili opravdové giganty, jako například jednorožce - elasmotérium nebo ptáka moa. Umělci dokonce promítli do modelů sami sebe – tři lovci jsou vlastně stylizované autoportréty sochařů. Každý z modelů zvířat je zasazen do scenérie imitující životní prostředí daného zvířete.

V expozici nechybí ani tehdejší dramatické životní situace. Například boj veledaňka o holý život proti přesile jeskynních hyen, mamut ve zvratovém okamžiku boje se třemi lovci, nebo poslední chvilka koně napadeného ohromným severoamerickým lvem Atroxem. Vstupné je za 150 korun, pro děti za 90 Kč. Otevřeno je denně od 10:00 do 18:00 hodin.
Trojhalí Karolina v Ostravě – nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina v Ostravě – nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina je historickým prostorem nově určeným pro širokou veřejnost, která zde nachází rozmanitý program. Jde o kulturní památku, která svým moderním využitím vytváří unikátní kombinaci ostravského průmyslového dědictví a nové multifunkčnosti, krásy, energie a síly.