Úvod > Aktuality > Nejnavštěvovanější místa Moravskoslezského kraje: Dolní Vítkovice, zoo a Landek park, zkrátka Ostrava!!!

Nejnavštěvovanější místa Moravskoslezského kraje: Dolní Vítkovice, zoo a Landek park, zkrátka Ostrava!!!

Vydáno 10. srpna 2019 Zážitky
V desítce nejnavštěvovanějších míst Moravskoslezského kraje najdete Ostravu dokonce na sedmi příčkách. Prvenství patří Dolním Vítkovicím, které se umístily i v pětici nejnavštěvovanějších míst Česka, další příčky obsadily ostravská zoologická zahrada a Landek park.
Největším turistickým lákadlem Moravskoslezského kraje se stala takzvaná Dolní oblast Vítkovic, historický industriální areál v srdci Ostravy. Při prohlídce projdete bývalý Důl Hlubina a vyšplháte i na vrcholek vysoké pece, v níž se tavilo železo. Nyní se z jejích ochozů otvírají nádherné výhledy na město, jeho okolí a Beskydy. Unikátem je bývalý obrovský zásobník plynu, v němž vznikla moderní hala Gong, a také Velký a Malý Svět techniky, místo zábavy a poučení pro malé i velké.
 

TOP místa: zoo, hornické muzeum a výstaviště

Mezi hojně navštěvované cíle se řadí také ostravská Zoologická zahrada, jíž zároveň patří třetí místo v kategorii Zoo, zahrady a akvária, a Landek Park. V místech, kde vznikl první ostravský důl, dnes objevíte hornické muzeum s typickou hornickou hospodou, lesopark a různá sportoviště. Spousty akcí lákají výletníky na Slezskoostravský hrad a na hrad Sovinec, pro rodiny s dětmi je rájem na zemi ostravský DinoPark. Oblíbené je i výstaviště Černá louka, dějiště výstav, veletrhů, kongresů a konferencí s expozicí historických motorek.
 

Neobjevená místa: technické i přírodní památky

Autentické příběhy, technické památky a výlety plné objevů: to je Technotrasa, propojující jedinečná místa Moravskoslezského kraje. Zavede vás například do Dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích, kde během komentované prohlídky zažijete pracovní den běžného horníka a můžete svlažit hrdlo v hornické hospodě U Cingra. Jednou ze zastávek je také Technické muzeum TatraKopřivnici, ale mile překvapení budete i jinde. Znáte třeba zámeček Nový Dvůr, u něhož roku 1905 jeho majitel Quido Riedl založil arboretum s bohatou dendrologickou sbírkou pěti světadílů?
 

Co vám nesmí uniknout: festival České hrady.cz v Hradci nad Moravicí

Letní kulturní festival České hrady.cz míří na sever: další zastávkou bude 16. a 17. srpna Hradec nad Moravicí. Festival, který představí špičku současné české a slovenské hudební scény v čele s kapelou Kryštof, letos slaví patnácté narozeniny. Festivalové koncerty se odehrávají na dvou pódiích v blízkosti vybraných hradů a čeká vás příjemné překvapení: v ceně lístku totiž je vstupenka na prohlídku hradu a zámku zdarma!
 
Výzkum návštěvnosti turistických cílů v České republice realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s destinačními společnostmi a krajskými úřady. Měřítkem návštěvnosti je počet registrovaných návštěvníků v tisících. Data zahrnují návštěvnost domácích a zahraničních turistů.
 
DinoPark Ostrava - pravěký svět na dlani

DinoPark Ostrava - pravěký svět na dlani

Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Navštivte zábavný a vzdělávací park určený dětem všech věkových kategorií. DinoPark Ostrava se nachází 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou. Na ploše 35 ha je 70 modelů druhohorních zvířat v životních velikostech a nově uvidíte i roztomilá mláďata.

Slezskoostravský hrad

Slezskoostravský hrad

Vydejte se poznat Slezskoostravský hrad, kde se pořádají různé koncerty, jarmarky, divadelní představení a jiné kulturní akce.

Galerie výtvarného umění v Ostravě - české i evropské umění

Galerie výtvarného umění v Ostravě - české i evropské umění

Jednou z pěti nejvýznamnějších sbírkotvorných institucí v České republice je Galerie výtvarného umění v Ostravě. Kromě kvalitní výstavní sbírky českého i evropského výtvarného umění, která v současné době čítá kolem 20 tisíc děl, nabízí rozsáhlou knihovnu a badatelnu pro veřejnost.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích.

Výstaviště Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici

Technické muzeum Tatra dokumentuje a chrání obraz zrození a historického vývoje prvních dopravních prostředků v tehdejším Rakousko-Uhersku. Právě tady si uvědomíte, že dnes si život bez aut už ani nedokážeme představit.

Hrad Sovinec - historické pořady po celou sezonu

Hrad Sovinec - historické pořady po celou sezonu

Nejrozsáhlejší moravský hradní komplex v Nízkém Jeseníku založili začátkem 14. stol. páni ze Sovince. Na hradě jsou pořádány kulturní akce, zejména vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů a hudebníků, jsou prezentována tradiční řemesla.

Dolní Vítkovice - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysokých pecí Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Štamberská Trúba - hrad Strallenberg ve Štramberku

Štamberská Trúba - hrad Strallenberg ve Štramberku

Dominantou města Štramberk je zřícenina hradu Strallenberg (Štramberk) s válcovou věží zvanou Trúba, který leží na skalnatém vrcholu tzv. Zámeckého kopce. Po rozsáhlé rekonstrukci je Trúba nyní opět přístupná.

Další aktuality