!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vypravte se s dětmi za dinosaury do DinoParků
Vypravte se s dětmi za dinosaury do DinoParků
"> "> DinoPark Vyškov - DinoPark vhodný pro malé deti "> DinoPark Liberec - nejmodernejší dinopark v Cesku "> DinoPark Plzen - spatrete pravek na vlastní oci ">
Zážitky

Vypravte se s dětmi za dinosaury do DinoParků

Vydáno 19. září 2020
Užijte si babí léto v druhohorách! DinoParky jsou skvělým nápadem, jak s dětmi strávit společný čas, užít si spoustu legrace a i trochu poučení. Vyrazte na výlet za pravěkými obry dřív, než se přiblíží zima a dinosauři se uloží k zimnímu spánku.

Dinopark Praha - pravěcí ještěři na střeše

Dino PrahaDinoParku Praha najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa, poblíž O2 arény. Seznámíte se tu zábavnou a atraktivní formou s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů a děti si mohou zahrát na paleontology. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři a další drobotina. Letošní největší novinkou je první český dinosaurus. Pražský dinopark je prozatím jediný, kde můžete Burianosaura augustaie vidět na vlastní oči. Pozůstatky prvního českého dinosaura byly nalezeny v roce 2003 na Kutnohorsku.

Pohyblivý Dilophosaurus – hvězda Jurského parku je hitem i v DinoParku Praha. Ještěr se dvěma hřebeny býval nebezpečným masožravcem, ovšem v DinoParku Praha se mu můžete postavit tváří v tvář a detailně si ho prohlédnout. Mimo něj zde naleznete i robotického Pachycephalosaura, jenž vás ohromí svým zabarvením a ohromnou lebkou, kterou používal jako zbraň v boji. Naopak pohyblivé mládě Diplodoca si každý zamiluje. Nejmenší DinoFandy čeká v parku zhoupnutí v dinosauřích houpadlech.
 

Pravěká bažina i tropický déšť v Liberci

Dinopark LiberecJediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit v Liberci v Nákupní galerii Plaza. Pojďte se podívat na unikátním a zábavným způsobem ztvárněnou historii Země z doby před 65 miliony let. Díky zázemí obchodního centra si naplno užijete speciální efekty v míře, jaká nemá u ostatní čtyř českých, dvou slovenských, jednoho španělského a ruského DinoParku obdoby. Jde například o umělou mlhu, která bude stoupat z pravěké bažiny, tropická bouřka s deštěm nebo laserová světla.

Celkem je v libereckém DinoParku sedmdesát modelů dinosaurů v životních velikostech. Navštívit můžete také DinoAquarium - v jedinečném 4D kině se speciálně vyrobeným panoramatickým filmem se stanete součástí příběhu a podíváte se pod hladinu divokých druhohorních moří, kde čeká nepřeberné množství nástrah a nebezpečí.
 

Acrocanthosaurus a Argentinosaurus v DinoParku Plzeň

Dinopark PlzeňPohyblivý Acrocanthosaurus, obávaný predátor z období Spodní křídy se zabydlel v Plzni stejně tak, jako letošní nováček Argentinosaurus. Třicet metrů vysoký dinosaurus je největším robotickým modelem, který v Dinoparku Plzeň kdy byl!

Nechybí zde ani býložravý Lufengosaurus, o kterém lze bez nadsázky říci, že je to dinosaurus s velkým „D“, protože jde o jednoho z nejstarších dinosaurů žijících na Zemi.

Mimo již zmíněné ještěry na vás čeká obrovitý Apatosaurus nebo nejfotografovanější T-Rex. Z vyhlídky u Bronchiosaura budete mít celou Plzeň jako na dlani. V plzeňském dinosauřím lesoparku nechybí ani jezírko s vodopádem.
 

Robotický Megalosaurus z Vyškova

Dino VyškovDinoParku Vyškov láká na nezapomenutelnou jízdu DinoExpresem, 311 m dlouhou lanovku DinoBike, obrovitého Quetzalcoatluse s hnízdem, Megalosaura i letos nového, 30m vysokého Argentinosaura. Děti určitě ocení i pohled na svět očima právě se vylíhnutého dinosaura ze své skořápky nebo možnost odhalit v Paleontologickém hřišti ukrytou kostru pravěkého tvora.

Mezi oblíbené modely patří i obrovitý robotický Megalosaurus s obávanými čelistmi či rozvážný, nádherně zbarvený Triceratops. Ve své kráse se vám představí i robotický Tsintaosaurus, jehož výrůstek na hlavě rozděluje vědce na dva nesmiřitelné tábory. Jedni říkají, že měl na temeni vysoký roh sloužící k blíže nepopsanému účelu, druzí jsou přesvědčení, že jeho lebka byla plochá.
 

Majestátní Tyrannosaurus Rex v Ostravě

Dinopark OstravaNezpochybnitelného vládce druhohor, majestátního robotického Tyrannosaura Rexe, potkáte ve spodní část rozlehlého DinoParku Ostrava. Slavného T-Rexe zná každý, ale opravdoví DinoFandové musí poznat i méně známého masožravého Tochisaura, který svým tělem připomíná pštrosa. Nic ho nezastaví za hledání své potravy.

Do DinoParku vás sveze DinoExpres, který vás i letos zaveze do míst, kam byste se pěšky mezi dinosaury báli a skutečným unikátem je průjezd kolem 12m vysoké druhohorní sopky, která se ukáže v celé své síle. Stejně jako v minulých sezónách i letos mohou návštěvníci zavítat do 3D kina s panoramatickým filmem. V květnu se otevře také oblíbená Dětská mini Zoo, do které si budou moci děti přijít pohladit mláďata domácích zvířat. Dětmi oblíbené je také DinoBludiště, stezka hbitých Deinonychů.
DinoPark Harfa Praha - zábava na střeše

DinoPark Harfa Praha - zábava na střeše

DinoPark najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Seznámíme vás zábavnou a atraktivní formou s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů a děti si mohou zahrát na paleontology. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři a další drobotina.

DinoPark Vyškov - výlet pro celou rodinu

DinoPark Vyškov - výlet pro celou rodinu

Zábavní a vzdělávací park pro celou rodinu s jedinečným pohledem do historie. Letošní rok patří mláďatům. Čekají na vás nejenom malí T-Rexové a dinosauři (statické i robotické) ve skutečných velikostech, ale i 4D kino, paleontologické hřiště, naučná stezka, denní hvězdárna a adrenalinový Dinobike.

DinoPark Plzeň - nově obrovský pohyblivý Argentinosaurus

DinoPark Plzeň - nově obrovský pohyblivý Argentinosaurus

Zábavní a vzdělávací park v Plzni vhodný pro výlety s dětmi všech věkových kategorií. Vznikl jako kombinace naučné stezky využívající nejnovější technologie včetně 3D kina, dětských atrakcí a herních prvků. Nachází se na okraji městské části Vinice a je spojen se ZOO Plzeň.

DinoPark Liberec - krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

DinoPark Liberec - krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

Jediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit v Liberci v Nákupní galerii Plaza Liberec. Pojďte se podívat na unikátním a zábavným způsobem ztvárněnou historii Země z doby před 65 miliony let- speciální efekty, 70 prehistorických modelů statických i robotických a nově sezóna mláďat.

DinoPark Ostrava - pravěký svět na dlani

DinoPark Ostrava - pravěký svět na dlani

Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Navštivte zábavný a vzdělávací park určený dětem všech věkových kategorií. DinoPark Ostrava se nachází 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou. Na ploše 35 ha je 70 modelů druhohorních zvířat v životních velikostech a nově uvidíte i roztomilá mláďata.