ÚvodAktualityVypravte se s dětmi za dinosaury do DinoParků
Zážitky

Vypravte se s dětmi za dinosaury do DinoParků

  • 17. září 2023
Užijte si babí léto v druhohorách! DinoParky jsou skvělým nápadem, jak s dětmi strávit společný čas, užít si spoustu legrace a i trochu poučení. Vyrazte na výlet za pravěkými obry dřív, než se přiblíží zima a dinosauři se uloží k zimnímu spánku.

Dinopark Praha – pravěcí ještěři na střeše

Dino PrahaDinoParku Praha najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa, poblíž O2 arény. Seznámíte se tu zábavnou a atraktivní formou s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů a děti si mohou zahrát na paleontology. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři a další drobotina. Letošní největší novinkou je první český dinosaurus. Pražský dinopark je prozatím jediný, kde můžete Burianosaura augustaie vidět na vlastní oči. Pozůstatky prvního českého dinosaura byly nalezeny v roce 2003 na Kutnohorsku.

Pohyblivý Dilophosaurus – hvězda Jurského parku je hitem i v DinoParku Praha. Ještěr se dvěma hřebeny býval nebezpečným masožravcem, ovšem v DinoParku Praha se mu můžete postavit tváří v tvář a detailně si ho prohlédnout. Mimo něj zde naleznete i robotického Pachycephalosaura, jenž vás ohromí svým zabarvením a ohromnou lebkou, kterou používal jako zbraň v boji. Naopak pohyblivé mládě Diplodoca si každý zamiluje. Nejmenší DinoFandy čeká v parku zhoupnutí v dinosauřích houpadlech.
 

Pravěká bažina i tropický déšť v Liberci

Dinopark LiberecJediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit v Liberci v Nákupní galerii Plaza. Pojďte se podívat na unikátním a zábavným způsobem ztvárněnou historii Země z doby před 65 miliony let. Díky zázemí obchodního centra si naplno užijete speciální efekty v míře, jaká nemá u ostatní čtyř českých, dvou slovenských, jednoho španělského a ruského DinoParku obdoby. Jde například o umělou mlhu, která bude stoupat z pravěké bažiny, tropická bouřka s deštěm nebo laserová světla.

Celkem je v libereckém DinoParku sedmdesát modelů dinosaurů v životních velikostech. Navštívit můžete také DinoAquarium – v jedinečném 4D kině se speciálně vyrobeným panoramatickým filmem se stanete součástí příběhu a podíváte se pod hladinu divokých druhohorních moří, kde čeká nepřeberné množství nástrah a nebezpečí.
 

Acrocanthosaurus a Argentinosaurus v DinoParku Plzeň

Dinopark PlzeňPohyblivý Acrocanthosaurus, obávaný predátor z období Spodní křídy se zabydlel v Plzni stejně tak, jako letošní nováček Argentinosaurus. Třicet metrů vysoký dinosaurus je největším robotickým modelem, který v Dinoparku Plzeň kdy byl!

Nechybí zde ani býložravý Lufengosaurus, o kterém lze bez nadsázky říci, že je to dinosaurus s velkým „D“, protože jde o jednoho z nejstarších dinosaurů žijících na Zemi.

Mimo již zmíněné ještěry na vás čeká obrovitý Apatosaurus nebo nejfotografovanější T-Rex. Z vyhlídky u Bronchiosaura budete mít celou Plzeň jako na dlani. V plzeňském dinosauřím lesoparku nechybí ani jezírko s vodopádem.
 

Robotický Megalosaurus z Vyškova

Dino VyškovDinoParku Vyškov láká na nezapomenutelnou jízdu DinoExpresem, 311 m dlouhou lanovku DinoBike, obrovitého Quetzalcoatluse s hnízdem, Megalosaura i letos nového, 30m vysokého Argentinosaura. Děti určitě ocení i pohled na svět očima právě se vylíhnutého dinosaura ze své skořápky nebo možnost odhalit v Paleontologickém hřišti ukrytou kostru pravěkého tvora.

Mezi oblíbené modely patří i obrovitý robotický Megalosaurus s obávanými čelistmi či rozvážný, nádherně zbarvený Triceratops. Ve své kráse se vám představí i robotický Tsintaosaurus, jehož výrůstek na hlavě rozděluje vědce na dva nesmiřitelné tábory. Jedni říkají, že měl na temeni vysoký roh sloužící k blíže nepopsanému účelu, druzí jsou přesvědčení, že jeho lebka byla plochá.
 

Majestátní Tyrannosaurus Rex v Ostravě

Dinopark OstravaNezpochybnitelného vládce druhohor, majestátního robotického Tyrannosaura Rexe, potkáte ve spodní část rozlehlého DinoParku Ostrava. Slavného T-Rexe zná každý, ale opravdoví DinoFandové musí poznat i méně známého masožravého Tochisaura, který svým tělem připomíná pštrosa. Nic ho nezastaví za hledání své potravy.

Do DinoParku vás sveze DinoExpres, který vás i letos zaveze do míst, kam byste se pěšky mezi dinosaury báli a skutečným unikátem je průjezd kolem 12m vysoké druhohorní sopky, která se ukáže v celé své síle. Stejně jako v minulých sezónách i letos mohou návštěvníci zavítat do 3D kina s panoramatickým filmem. V květnu se otevře také oblíbená Dětská mini Zoo, do které si budou moci děti přijít pohladit mláďata domácích zvířat. Dětmi oblíbené je také DinoBludiště, stezka hbitých Deinonychů.
DinoPark Liberec – krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly Zážitky

DinoPark Liberec – krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

Jediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit v Liberci v Nákupní galerii Plaza Liberec. Pojďte se podívat na unikátním a zábavným způsobem ztvárněnou historii Země z doby před 65 miliony let- speciální efekty, 70 prehistorických modelů statických i robotických a nově sezóna mláďat.

DinoPark Plzeň – s vyhlídkou u Brachiosaura Zážitky

DinoPark Plzeň – s vyhlídkou u Brachiosaura

Zábavní a vzdělávací park v Plzni vhodný pro výlety s dětmi všech věkových kategorií. Vznikl jako kombinace naučné stezky využívající nejnovější technologie včetně 3D kina, dětských atrakcí a herních prvků. Nachází se na okraji městské části Vinice a je spojen se Zoo Plzeň.

DinoPark Vyškov – výlet pro celou rodinu Zážitky

DinoPark Vyškov – výlet pro celou rodinu

Zábavní a vzdělávací park pro celou rodinu s jedinečným pohledem do historie. Letošní rok patří mláďatům. Čekají na vás nejenom malí T-Rexové a dinosauři (statické i robotické) ve skutečných velikostech, ale i 4D kino, paleontologické hřiště, naučná stezka, denní hvězdárna a adrenalinový Dinobike.

DinoPark Harfa Praha – zábava na střeše Zážitky

DinoPark Harfa Praha – zábava na střeše

DinoPark najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Seznámíme vás zábavnou a atraktivní formou s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů a děti si mohou zahrát na paleontology. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři a další drobotina.

DinoPark Ostrava – pravěký svět na dlani Zážitky

DinoPark Ostrava – pravěký svět na dlani

Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Navštivte zábavný a vzdělávací park určený dětem všech věkových kategorií. DinoPark Ostrava se nachází 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou. Na ploše 35 ha je 70 modelů druhohorních zvířat v životních velikostech a nově uvidíte i roztomilá mláďata.

Další aktuality

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (27.7. – 28.7.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Anenská sklářská slavnost na Jizerce 2024, Krkonošský víkend s Hurvínkem , Dětský Den v DOXu, Ivančická svatojakubská pouť 2024, Pravěký den. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
24. červenec 2024 7:01
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (27.7. – 28.7.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Colores Flamencos Olomouc – mezinárodní festival flamenca a španělské kultury , Folkové prázdniny na zámku v Náměšti nad Oslavou 2024, Bechyňské keramické trhy 2024, Mezinárodní mistrovství ČR v sekání sektů, Ed Sheeran – open-air koncert v Hradci Králové . Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
24. červenec 2024 7:00
Zážitky

Sami, sobě, si... aneb otevřené dílny pro každého

Také patříte k těm, které baví něco zajímavého vytvářet? Anebo byste to možná rádi zkusili, ale bojíte se, že by se vám nedařilo… Pro všechny kreativce, ať už zkušené či kutily teoretiky, máme dnes tipy na nejrůznější dílny a dílničky, které jsou otevřeny pro každého. Zkuste si něco sami vyrobit!
23. červenec 2024 9:00
Zážitky

Česko mezi řádky: Sedmikostelí, tajemné Nové Město pražské a Miloš Urban

Gotický román z Prahy Sedmikostelí je druhý román Miloše Urbana, první, který vydal pod svým jménem. Píše se v ní o sérii děsivých vražd, do jejichž vyšetřování se pouští neúspěšný historik a neobratný policista Květoslav Švach. Dočká se podobně jako další Urbanův román, Santiniho jazyk, filmové podoby?
22. červenec 2024 10:55
Zážitky

O prázdninách ožívají hrady a zámky i v noci

Červenec a srpen je k zasvěcen nočním prohlídkám. Návštěvníci mají možnost prohlédnout si památky v netradičním čase a okusit specifickou atmosféru nočních prohlídek. Noční prohlídky bývají navíc často doplněné speciálním programem. Kde zažijete jedinečnou atmosféru nočního hradu či zámku? To už vám poradí Kudy z nudy.
19. červenec 2024 12:00
Zážitky

Česko ve filmu: Brodský, Menšík, Donutil, Vaculík, Trojan, Švehlík, Majer a Polívka aneb slavní čeští herci

Jeden z nejlepších receptů na splín a nudu je večer strávený u příjemného filmu. Ať už si vyberete komedii, detektivku, horor, pohádku nebo film pro pamětníky, určitě se setkáte s některým ze známých českých herců. Seznamte se na Kudy z nudy s nejpopulárnějšími českými herci!
17. červenec 2024 15:14
Zážitky

Kde najdete nejlepší zábavní parky pro děti v Česku? Vyberte si z 10 báječných míst, kde se děti vydovádí pod širým nebem

Pokud chcete s dětmi strávit pěkné chvíle, udělejte si s nimi výlet tam, kde si skutečně vyhrají a bude se jim tam líbit! A jestliže nevíte přesně, kam by to mělo být, nechte se inspirovat našimi tipy. Dnes vám totiž nabízíme přehled zábavních parků a míst, kde se děti zaručeně vydovádí.
16. červenec 2024 8:58
Zážitky

Modrá je dobrá aneb výlety na „modrá“ místa v Česku

Modrá je dobrá, už je to tak… zpívá se ve známé písničce. Snad je to tím, že modrá je barvou oblohy i vody a působí uklidňujícím dojmem. V dnešních tipech vám přinášíme tipy na místa, kde modrá hraje prim a objevuje se v názvu anebo má k této barvě jiný vztah. Udělejte si hezký modrý výlet!
15. červenec 2024 19:07
Zážitky