Úvod > Aktuality > Festival venkova zažijete v botanické zahradě hl. města Prahy v Troji
Festival venkova zažijete v botanické zahradě hl. města Prahy v Troji
"> "> ">
Příroda

Festival venkova zažijete v botanické zahradě hl. města Prahy v Troji

  • Vydáno30. září 2019
Zažijte venkov v Praze, vychutnejte si jídlo od farmářů a pobavte se s umělci na čerstvém vzduchu. Už 5. října v Botanické zahradě v Tróji se rozproudí barevná tržnice plná buskerů, divadla, komiků i akrobatů. Navíc nebude chybět Pigy program pro děti! Festival venkova ve městě nabídne Aničku Slováčkovou, influencery, cirkusové umělce i opravdové jídlo!
Na prvním ročníku festivalu Slamák vystoupí například Anička Slováčková, Milan Peroutka, skupina Vesna, vítězka Porty 2018 Tereza Balonová, dětmi oblíbené prasátko Pigy nebo za přednášející influenceři Marie Doležalová, Margit Slimáková, Jan Muhlfeit, Lucie Van Koten nebo Dominik Landsman. Jednodenní akce plná chutí, hudby, zvyků a tradičních řemesel slibuje netradiční festivalové zóny, kde rodiče a jejich děti poznají lépe český venkov a regionální produkci.

Pro návštěvníky bude připraveno 5 různorodých zón, které v průběhu dne může navštívit. V každé z nich se bude odehrávat speciální program. Ve Stodole si vychutnáte akustické koncerty Aničky Slováčkové, Milana Peroutky, divadlo nebo stand-up show. V Busking zóně se můžete těšit na pouliční umělce v čele s Žofií Dařbujánovou a Iby Popem. Oblíbená dětská zóna s prasátkem Pigy – Pigy Selátkov - přivítá dětské hvězdy, kouzelníky, tanečníky i divadlo pro děti. Všechny ženy, maminky, babičky si budou moct zaskočit Na Kafíčko, kde na ně čeká povídání s českými blogerkami a blogery (nejen o ženských problémech!), ale také s oblíbenými moderátory – Martou Jandovou, Bárou Nesvadbovou nebo Pavlínou Wolfovou. Pro chvíle odpočinku a pohody je pak určená Čítárna – známé osobnosti budou číst malým i velkým posluchačům a vy si tak na chvíli odpočinete od ruchu velkoměsta v oáze Botanické zahrady. A pro všechny zvídavé duše je také připraven Krmelec, kde vystoupí čeští odborníci na téma jídla, éček i alternativního stravování.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Literární stezky Prahou

Literární stezky Prahou

Literární stezky vás provedou Prahou tak, jak ji neznáte. Na podzim 2011 bylo za souhlasu památkářů a magistrátu napsáno několik krátkých úryvků z děl českých spisovatelů na známá frekventovaná místa. Sto metrů dlouhé texty byly umístěny vzhledem ke vztahu autora nebo díla k místu.