Úvod > Aktuality > Dalešický pivovar zve na Postřižinské slavnosti
Dalešický pivovar zve na Postrižinské slavnosti
"> Dalešický pivovar zve na Postrižinské slavnosti "> Postrižinské slavnosti jsou privítáním léta a prázdnin "> Sám autor Postrižin Bohumil Hrabal byl velkým milovníkem piva
Gurmánská turistika

Dalešický pivovar zve na Postřižinské slavnosti

  • Vydáno20. června 2015
V Dalešickém pivovaru tradiční Postřižinské slavnosti! Den Postřižinského piva se bude slavit v sobotu 20. 6. 2015 od 9:00 do 19:00 hod. Na letošním 20. ročníku vystoupí No Name, Marek Ztracený, Crossband, Vaťák. Program bude moderovat Heidi Janků a Zdeněk Izer. Jako každý rok je připravena spousta soutěží pro děti i dospělé, exkurze do pivovarských provozů, ukázka vozů Škoda a Volkswagen, jízdy parních vlaků, plavby loďkami přímo od pivovaru a další.

Pivovar DalešicePostřižinské slavnosti jsou přivítáním léta a prázdnin. Letos se pořádá již dvacátýročník, lidé sem jezdí z celé republiky. Je to dáno tím, že Češi si oblíbili místa, kde se natáčely české filmy, a také rádi ochutnávají a pijí dobré pivo a právě Dalešice v sobě spojují obé.

Film Postřižiny, který natočil režisér Jiří Menzel v roce 1980, dal jméno Postřižinským slavnostem. "Hlavní roli" ve filmu hrál právě Dalešický pivovar. Dodnes jezdí tisíce turistů obdivovat jeden z nejznámějších filmových komínů. Komín dodnes připomíná scénu, kdy na něj Magda Vašáryová lezla s Jaromírem Hanzlíkem.

PivovarPostřižiny se odehrávají v pivovarském prostředí, které bylo Hrabalovi blízké. Příběh rodiny správce pivovaru má základ v realitě, jednalo se ve skutečnosti nevlastního otce Bohumila Hrabala.

Dalešický pivovar pochází z konce 16. století, pivo se zde vařilo až do roku 1977. V roce 2002 došlo k obnově pivovaru a začalo se zde vařit Dalešické pivo. Dnes je pivovar kulturním centrem, kam přijíždějí za dobrým pivem, jídlem, ale také kulturou lidé z celé republiky. Sám autor Postřižin Bohumil Hrabal byl velkým milovníkem piva.

Přijeďte strávit příjemný čas do pivovaru na Postřižinské slavnosti.

Pivovar Dalešice – místo známé z filmových Postřižin

Pivovar Dalešice – místo známé z filmových Postřižin

Tradice vaření piva zde sahá až do 17. století. Pivovar se proslavil v roce 1980, kdy zde režisér Jiří Menzel natočil slavný příběh Hrabalových Postřižin. Ve zrekonstruovaném objektu dnes najdeme Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví, ve kterém nechybí ani připomenutí slavného filmu.