Úvod > Aktuality > Co se děje v říjnu na zámku v Dětenicích?
Co se děje v říjnu na zámku v Dětenicích?
"> "> Detenice krcma "> "> Zámek Detenice "> Detenice

Co se děje v říjnu na zámku v Dětenicích?

Vydáno 3. října 2018 Kultura
Ve středověkém zámku Dětenice se nekonají pouze běžné prohlídky. V průběhu října je pro vás připravena řada doprovodných programů během sobot a nedělí. Vybere si jistě každý!

Princezna v DětenicíchNetradiční prohlídka zámku, při které vám za světla plápolajících svíček, zdejší ježibaba Žizelda barvitě povypráví příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo, je připravena každou sobotu od 10 do 17 hodin. Tento celoroční sobotní program je vhodný pro všechny děti, ale pobaví i dospělé návštěvníky.

Každou neděli na vás čeká netradiční prohlídka zámku s pohádkovým příběhem pro celou rodinu. Chcete vědět kdo napraví nezbednou princeznu? Staňte se součástí pohádky a prohlédněte si zámek. Netradiční prohlídka bude příjemným zpestřením vašeho nedělního dne od 10:00 do 17:00 hodin, přičemž poslední prohlídka s princeznou začíná v 17:00 hod.

Krčma DěteniceDo středověké krčmy můžete v říjnu přijít posedět od úterý do neděle od 11 hodin. Zde se středověké speciality připravují na otevřeném ohni, jí se rukama a obslouží vás personál v dobových kostýmech. Zároveň se musíte duševně připravit na poněkud drsnou staročeskou mluvu, zvyky a prostředí. Můžete zde také ochutnat Dětenické černé a světlé pivo, které se vyrábí podle unikátního receptu z 18. století. A až vás dětenický program vyčerpá, můžete přenocovat netradičně, ve Středověkém hotelu, který získal ocenění Unusual a Unique hotel of the World, které je udělováno nejzajímavějším hotelům celého světa.
Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar má bohatou historii. Původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou Středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let.