Úvod > Aktuality > Co můžete podniknout na Mikuláše?
Hodným detem Mikuláš nadelí...
"> Hodným detem Mikuláš nadelí... "> Nadílka pro hodné deti "> Mikulášská zábava pro deti
Zážitky

Co můžete podniknout na Mikuláše?

  • Vydáno1. prosince 2019
Spousta měst připravila zajímavý program na Mikuláše. Někde je tento den spojený s nadílkou a čerty, jinde se svezete vlakem nebo uvidíte na lodi. Ačkoli je Mikuláš, čert a anděl spojený s 5. prosincem, na mnoha místech bude program připravený i na víkend 7. a 8. prosince 2019. Nabídka je opravdu pestrá a jistě si vybere každé dítko.

Mikuláš, čerti i andělé ve čtvrtek 5. prosince

Mikulášská nadílkaV předvečer svátku svatého Mikuláše 5. prosince se bude tradičně nadělovat například ve Vlašském dvoře, čerti se na vás už těší (kde jinde) než na Čertovce. A i když vltavské břehy zaplní čertovská cháska na palubě celodřevěných lodí Pražských Benátek budete v bezpečí.

Zatímco do Českých Budějovic přiletí anděl, v Praze na Staroměstském náměstí se objeví sám vládce pekel při krampusácké nadílce. Se strašlivými krampusáky se setkají také obyvatelé Frýdlantu, a to přímo před radnicí.

Čert pražské benátkyTaké do Zoo Praha dorazí Mikuláš, čert a anděl! Čert si posvítí na veškeré hříšníky, ty nejhodnější naopak odmění Mikuláš s andělem dárkem. Mikulášskou družinu můžete v zoo potkat 5. prosince od 9 do 14 hodin.  A v Havlíčkově Brodě se na Havlíčkově náměstí koná 5. prosince od 16 do 18 hodin tradiční slet Mikulášů, čertů a andělů.

Pátý prosincový den přináší mikulášskou zábavu v pasohláveckém aquaparku. Doražte s dětmi na Mikuláše do Aqualandu Moravia. Užijete si parádní den v bazénech a na tobogánech a nepřijdete ani o Mikulášskou nadílku. Těšit se mohou například na soutěž o nejlepšího čerta a anděla, na kreativní dílnu i oblíbené tance ve vodě a diskotéku pro nejmenší.
 

Víkendové řádění bytostí pekelných i nebeských

Benešov nad PloučnicíV Rebešovicích se bude v sobotu 7. prosince opět konat Pochod rebešovických čertů. Od 17:00 začne pochod čertů, přijedou na návštěvu také Krampusáci z Rakouska, můžete se zvážit na nebeské váze, vyzpovídat Mikuláši nebo si pohrát s čertem. Pokud se v sobotu vydáte do Adršpašských skal, buďte připraveni na Čertohrátkyod 10 do 13 hodin totiž ve skalním městě potkáte čerty, anděly i Mikuláše...

Prohlídka čertovské půdy, Luciferova osobní váha hříchů, návštěva sv. Mikuláše s anděly, čertovsky dobré občerstvení, svařáček, medovina a jiné čertoviny...  to vše vás čeká o víkendu 7. a 8. prosince v Čertovském safari v Hluboké u Borovan.

Mikulášská nadílka na Stezce korunami stromů LipnoTradiční mikulášská nadílka se koná na Stezce korunami stromů Lipno druhou prosincovou sobotu, tj. 7.12.2019 mezi 11. až 14. hodinou. Je to ideální příležitost pro kratší rodinný výlet. Mikulášská družina bude mít pro všechny děti připraveny dárky, ale také úkoly. Samozřejmě nebudou chybět ani čerti.

Kdo má čisté svědomí a pro strach uděláno, ať se vydá v sobotu 7. 12. na Mikulášskou jízdu po Bechyňce. Historická lokomotiva "Bobinka" se už těší na cestující Mikulášského vlaku. Přijďte se také svézt po naší nejstarší elektrifikované trati Bechyňce! Těšit se můžete na partu Mikulášů, andělů i čertů, nadílku ve vlaku a otevřenou remízu s modelovým kolejištěm v Bechyni.
Advent a Vánoce v Českém Krumlově

25.11.
6.1.
Advent a Vánoce v Českém Krumlově

Zazpívat si koledy pod širým nebem, bavit se v průvodu andělů, popíjet punč na nejkrásnějším náměstí… To vše zahaleno do sváteční atmosféry. Advent a Vánoce mají v Českém Krumlově svůj nezaměnitelný půvab.

Mikuláš na náměstí v Dačicích

5.12.
Mikuláš na náměstí v Dačicích

Svatý Mikuláš se v doprovodu Anděla a všudypřítomného dovádění čertů setká s dětmi na Palackého náměstí.