!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Chtěli byste se podívat, jak se těží uhlí? Vypravte se v neděli do Šumné v Litvínově!

Chtěli byste se podívat, jak se těží uhlí? Vypravte se v neděli do Šumné v Litvínově!

Vydáno 13. července 2019 Památky
Milovníci adrenalinu a obdivovatelé industriálu se mohou v neděli 14. července 2091 rozjet do Šumné v Litvínově, kde uvidí těžbu uhlí zblízka. Od 14:00 do 18:00 na zájemce čeká exkurze do lomu ČSA, těžba hnědého uhlí v přímém přenosu a z bezprostřední blízkosti, off-road přejezdy výsypkami, jízda lomem a mnoho dalšího.
Uhelné safariByli jste někdy přímo v uhelném lomu za plného provozu? Na tenhle zážitek jen tak nezapomenete. V neděli 14. července 2019 se v Šumné v Litvínově koná exkurze do lomu ČSA. Čeká vás průjezd kopistskou výsypkou, kde si příroda vzala zpět, co si člověk bez ptaní vypůjčil, exkurze do lomu ČSA, přímo k legendárním těžebním strojům KU800 a RK5000, uvidíte těžbu hnědého uhlí v přímém přenosu a z bezprostřední blízkosti. Impozantní je také vyhlídka na zámek Jezeří nad okrajem hnědouhelného lomu!

Průvodce vám povypráví o hornické tradici i budoucnosti, o náročné práci horníků a o všem, co vás bude zajímat. Zážitkem budou také off-road přejezdy výsypkami a jízda lomem. Vstupné vyjde na 1190 korun na osobu, výlet je učen pro starší 12 let. Lístky si lze zamluvit na webových stránkách offroadsafari.cz.
Offroadsafari - objevte nečekaná místa netradičním způsobem s průvodcem

Offroadsafari - objevte nečekaná místa netradičním způsobem s průvodcem

Představíme vám okouzlující Krušné hory protkané štolami, třetihorní sopky Českého středohoří, stratovulkán Doupovských hor a mezi tím Mosteckou uhelnou pánev plnou obřích povrchových dolů a chemického průmyslu. Nikde jinde nenajdete na malé ploše tolik zcela odlišných typů krajiny.

Březenský drak Severočeských dolů v Březně u Chomutova

Březenský drak Severočeských dolů v Březně u Chomutova

Unikátní možnost zblízka si prohlédnout velkorypadlo KU 800, které pracovalo na Dolech Nástup Tušimice, nabízí Severočeské doly v Březně u Chomutova. Zároveň mají doly ve svém informačním centru připravený také interaktivní program O uhlí.

Zámek Jezeří se strašidelným sklepením a pokojem alchymistů

Zámek Jezeří se strašidelným sklepením a pokojem alchymistů

Zámek Jezeří poblíž Litvínova býval kdysi nazýván perlou Krušných hor. Pak ale přišla desetiletí, kdy se stal majetkem armády a dalších institucí, za kterých se proměnil v ruinu. Dnes je zámek díky rekonstrukci opět hojně vyhledávaným místem turistů.

Další aktuality

15.1.
2020
Štola Lehnschafter bude o víkendu otevřená

Štola Lehnschafter bude o víkendu otevřená

Severozápadní Čechy | Památky
8.1.
2020
Rumburská loretánská kaple nabízí zimní prohlídky

Rumburská loretánská kaple nabízí zimní prohlídky

Severozápadní Čechy | Památky