Úvod > Aktuality > Cestovatelské středy začínají v Národním muzeu v Praze
Cestovatelské středy začínají v Národním muzeu v Praze
"> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Cestovatelské středy začínají v Národním muzeu v Praze

  • Vydáno31. ledna 2022
Národní muzeum zahájí 2. února tradiční cyklus promítání s besedami v atraktivním prostředí Nové budovy Národního muzea. Úvodní přednáška bude patřit fotografovi a cestovateli Jiřímu Kolbabovi, houslistovi Jaroslavovi Svěcenému a vinaři Milošovi Michlovskému. Program stejně jako v minulých letech bude zajímavý večer probíhat vždy od 19:00 hodin.
Nová GuineaV moderovaných besedách cestovatel Ruda Švaříček představuje zajímavé osobnosti v atraktivním prostředí Nové budovy Národního muzea. Večery mají příjemnou atmosféru, chvíle zde bývají opravdu výjimečné. Premiéru přednášek v Národním muzeu obstará 2. 2. 2022  v 19:00 náš známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba. Příchozí se mohou těšit na jeho vyprávění o Bhútánu. Slovo pak převezme Jaroslav Svěcený, který si připravil povídání na téma: Na cestách s houslemi. K lásce o vínu pak promluví mnoha cenami ověnčený vinař Miloš Michlovský z jihomoravských Rakvic.

HimalájeAle i další večery 2022 nabídnou zajímavé osobnosti – v programu se objeví slovenský herec Milan Kňažko, umělci Milan Knížák, František Skála, Krištov Kintera, Petr Nikl a Stefan Milkov, hudebníci Janek Ledecký, Jaroslav Hutka, Klaudius Kryšpín (Pražský výběr) a Imran Musa ZangiI, spisovatelky Bára Nesvatbová a Pavlína Brzáková, světový fotograf Antonín Kratochvíl, reportéři Zdeněk Šámal a Daniela Drtinová, horolezci Mára Holeček a Radek Groh, meteoroložka Alena Zárybnická, jaderný fyzik Jan Rak, matematik Karel Janeček, psychoterapeut Jan Benda, režisér Ivan Fíla…

Besedy mají skvělou atmosféru, spousta chvil zde bude opět výjimečná. Osobnosti jsou vybroušené originály, na které publikum často povedeně reaguje. Lístky na pořady jsou v předprodeji na pokladnách Národního muzea.
Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea tvoří výrazný architektonický kontrast k Historické budově Národního muzea na Václavském náměstí, s níž byla trvale spojena podzemní chodbou do jednoho muzejního komplexu v listopadu 2019.