Úvod > Aktuality > Cestovatelské středy začínají v Národním muzeu v Praze
Kultura

Cestovatelské středy začínají v Národním muzeu v Praze

  • Vydáno31. ledna 2022
Národní muzeum zahájí 2. února tradiční cyklus promítání s besedami v atraktivním prostředí Nové budovy Národního muzea. Úvodní přednáška bude patřit fotografovi a cestovateli Jiřímu Kolbabovi, houslistovi Jaroslavovi Svěcenému a vinaři Milošovi Michlovskému. Program stejně jako v minulých letech bude zajímavý večer probíhat vždy od 19:00 hodin.
Nová GuineaV moderovaných besedách cestovatel Ruda Švaříček představuje zajímavé osobnosti v atraktivním prostředí Nové budovy Národního muzea. Večery mají příjemnou atmosféru, chvíle zde bývají opravdu výjimečné. Premiéru přednášek v Národním muzeu obstará 2. 2. 2022  v 19:00 náš známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba. Příchozí se mohou těšit na jeho vyprávění o Bhútánu. Slovo pak převezme Jaroslav Svěcený, který si připravil povídání na téma: Na cestách s houslemi. K lásce o vínu pak promluví mnoha cenami ověnčený vinař Miloš Michlovský z jihomoravských Rakvic.

HimalájeAle i další večery 2022 nabídnou zajímavé osobnosti – v programu se objeví slovenský herec Milan Kňažko, umělci Milan Knížák, František Skála, Krištov Kintera, Petr Nikl a Stefan Milkov, hudebníci Janek Ledecký, Jaroslav Hutka, Klaudius Kryšpín (Pražský výběr) a Imran Musa ZangiI, spisovatelky Bára Nesvatbová a Pavlína Brzáková, světový fotograf Antonín Kratochvíl, reportéři Zdeněk Šámal a Daniela Drtinová, horolezci Mára Holeček a Radek Groh, meteoroložka Alena Zárybnická, jaderný fyzik Jan Rak, matematik Karel Janeček, psychoterapeut Jan Benda, režisér Ivan Fíla…

Besedy mají skvělou atmosféru, spousta chvil zde bude opět výjimečná. Osobnosti jsou vybroušené originály, na které publikum často povedeně reaguje. Lístky na pořady jsou v předprodeji na pokladnách Národního muzea.
Nová budova Národního muzea

Nová budova Národního muzea

Nová budova Národního muzea tvoří výrazný architektonický kontrast k Historické budově Národního muzea na Václavském náměstí, s níž byla trvale spojena podzemní chodbou do jednoho muzejního komplexu. Najdete zde expozice dějin 20. století a Dětské muzeum.

Další aktuality

Setmělým skleníkem Fata Morgana se projdete i v březnu

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Poznejte unikátní skleník Fata Morgana za tmy, kdy vykvétají druhy rostlin, které jsou opylovány nočními motýly. Během března si tento jedinečný zážitek můžete vychutnat v pátek i v sobotu vždy od 18:50 hodin. Přijďte se projít džunglí, která nespí. Noční procházka je možná do 23. 3. 2024!
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.3. – 3.3.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Smetana Gala – Slavnostní koncert k 200. výročí narození Bedřicha Smetany, Smetana Party – oslava 200. narozenin Bedřicha Smetany s Národním divadlem, Výstava železničních modelů a kolejišť Pečky, Smetana u Dvořáka, Paxiho dobrodružství – Sluneční soustava. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Znáte dobře Prahu? Objevte zajímavosti, které nevíte o Starém Městě v Praze

Jak se pražské středověké ghetto proměnilo v luxusní obchodní třídu? Kolikrát, odkud a kam se stěhovala kašna na Uhelném trhu? Kde stávala tajemná Foglarova Stínadla a které stavby navždy zmizely při asanaci historického centra? A víte, že Zlatou uličku nenajdete jen na Pražském hradě, ale i v srdci Starého Města? Na všechny tyto všetečné otázky odpoví portál Kudy z nudy.
Praha | Zážitky

Věda a historie není nuda: Prahou po stopách Alberta Einsteina

K největším hvězdám, které vyučovaly na Univerzitě Karlově v Praze, patřil Albert Einstein (1879–1955). Přijel na jaře 1911 a v Praze působil tři semestry. Pojďte se s portálem Kudy z nudy vypravit po jeho stopách a podívat se, kde bydlel a kde pracoval jeden z nejslavnějších vědců všech dob.
Praha | Zážitky

Nelezte v březnu za kamna a nechte se vylákat na výstavy květin

Chcete si alespoň na chvilku odskočit ze středoevropské zimy do příjemně vlahého tropického pralesa? Recept je docela jednoduchý: stačí se vypravit do skleníku Fata Morgana v botanické zahradě v Praze-Troji, za tropickými květinami do botanické zahrady v Liberci nebo na výstavu kamélií do Rájce nad Svitavou.
Praha | Příroda

Kalendář 2024: Úřad vlády otevře letos své paláce pro veřejnost nejen o státních svátcích

Oblíbené dny otevřených dveří historických objektů spravovaných Úřadem vlády budou pokračovat o vybraných víkendech a státních svátcích i v roce 2024. Úřad vlády zve zájemce z řady veřejnosti na prohlídky Kramářovy vily, Hrzánského a Lichtenštejnského paláce, Strakovy akademie v Praze i Benešovy vily v Sezimově Ústí. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, kdy se letos brány těchto budov otevřou.
Praha | Památky

Lední medvědi slaví svůj svátek: připomeňte si mezinárodní den ledních medvědů

Lední medvědi slaví svátek! 27. únor je Mezinárodní den ledních medvědů, který připomíná, že je tato šelma na seznamu ohrožených druhů. Lední medvědi jsou typickými obyvateli severní polární oblasti. Jejich hlavní zdroj potravy tvoří tuleni, ale v období nedostatku potravy dokážou hladovět i několik měsíců. Ztráta životního prostředí v důsledku oteplování je pro ně největší současnou hrozbou. Lední medvědi jsou největšími žijícími predátory na zemi a vyskytují se především v Grónsku, na severním pobřeží Severní Ameriky a Asie.
Praha | Příroda

Farmářské trhy na Jiřáku startují

Farmářské tržiště Jiřák zahájí pravidelný týdenní provoz už ve středu 28. února. Obyvatelé Vinohrad, Žižkova a blízkého i vzdáleného okolí tak mohou nakupovat na oblíbeném trhu sezónní potraviny. Nebude chybět kvalitní čerstvé pečivo včetně bezlepkového a celozrnného, tradiční kváskový chléb, domácí cukrárny, sirupy, med, koření, sušené byliny, marmelády a další lokální potraviny zimní sezóny.
Praha | Gurmánská turistika