!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Cestovatelské středy začínají v Národním muzeu v Praze
Cestovatelské středy začínají v Národním muzeu v Praze
"> "> "> Besedy navštíví mnoho prednášejících "> "> Cestovatelské stredy v Národním muzeu "> "> Podíváte se na ruzná místa
Kultura

Cestovatelské středy začínají v Národním muzeu v Praze

Vydáno 21. ledna 2019
Národní muzeum zahájí 23. ledna tradiční cyklus promítání s besedami v atraktivním prostředí nové budovy Národního muzea. Úvodní přednáška bude patřit světoběžníkovi Bruno Baumannovi a našemu nejznámějšímu horolezeci Radku Jarošovi. Program stejně jako v minulých letech bude probíhat vždy od 19:00. Při vstupu do sálu se nezapomeňte zapsat do návštěvnické knihy, budou se losovat hodnotné ceny.
Nová GuineaPremiéru přednášek v Národním muzeu obstará 23. 1. 2019 v 19:00 současný největší světoběžník planety Bruno Baumann z Rakouska. Bruno stihl neuvěřitelné věci, jako by žil současně několik sportovních a intelektuálních životů. Proniká do nitra Nové Guineje, k záhadám srdce Afriky, do velkých hor Himálaje, k tajům všech kontinentů... Přešel poušť Taklamakan i Gobi, zažil extrém tropů i poláru. Přijďte si poslechnout jeho zajímavé zkušenosti.

Hned vzápětí o svých dobrodružstvích promluví horolezec Radek Jaroš. Náš nejznámější horolezec vystoupil na všech 14 osmitisícovek, zkompletoval unikátní Korunu Himálaje. Nyní absolvuje projekt Koruna planety. Jako 15. lezec světa a první Čech vystoupil na všech 14 osmitisícovek bez použití kyslíku.

HimalájeOd ledna do dubna se u přednáškového pultu vystřídá téměř třicet zajímavých osobností z České republiky i zahraničí. Těšit se můžete například na Jaroslava Rónu, Jiřího Kolbabu, Halinu Pawlowskou, Simonu Babčákovou, Jana Čenského, Karel Kovy Kovář a řadu dalších osobností. Besedy mají skvělou atmosféru, spousta chvil zde bude opět výjimečná. Osobnosti jsou vybroušené originály, publikum povedeně reaguje. Lístky na pořady jsou v předprodeji na pokladnách Národního muzea.
Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea tvoří výrazný architektonický kontrast k Historické budově Národního muzea na Václavském náměstí, s níž byla trvale spojena podzemní chodbou do jednoho muzejního komplexu v listopadu 2019.