Úvod > Aktuality > Černokostelecký pivovár slaví 18. výročí a zve na den otevřených dveří
Gurmánská turistika

Černokostelecký pivovár slaví 18. výročí a zve na den otevřených dveří

  • Vydáno11. března 2019
Již tomu bude osmníct let, co se začala psát novodobá historie černokosteleckého pivováru. Přijďte si v sobotu 16. března připomenout důležitý mezník v historií českého pivovarnictví. Od 13.00 budou probíhat prohlídky zdarma nově rekonstruovanými technologickými prostory s dalšími zajímavými pivovarskými exponáty.
PivoV prostorách pivováru v Kostelci nad Černými Lesy se bude v sobotu 16. března konat Den otevřených dveří v rámci 18. výročí místního pivováru. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili prohlídky a živou hudbu.

Přijďte si připomenout důležitý mezník v historií českého pivovarnictví. Po celý den se budou konat prohlídky nově rekonstruovanými technologickými prostory, čeká vás jalová várka na varně na přímý otop dřevem, čerpání mladiny na chladicí štoky, sprchový aparát v provozu, kontinuální hvozd typu Ječmenz roku 1876 a mnoho dalších pivovarských vychytávek. Prohlídky zdarma budou probíhat od 13 hodin.

Pivní znalci mohou chutnat několik druhů zdejšího piva – světlý ležák Vycpaná vydra, tmavý speciál Černá svině, výroční jantarový speciál Míla. Nebudou chybět ani pivovarské speciality.
 

Černokostelecký pivovár je kulturní památkou

Černokostelecký pivovárDne 21. února 2018 Ministerstvo kultury prohlásilo za kulturní památku celý areál černokosteleckého pivováru včetně technologického vybavení. Zapsané vybavení zahrnuje náduvník, vzduchový kompresor, hvozd systému Ječmen, vzdušný vertikální hvozd, čistící stanici na ječmen, odkličovací aparáty, vzduchovou vývěvu, cyklon, zásobníky na slad a elevátor, váhu a šrotovník, zásobníky na studenou vodu, teplou vodu a našrotovaný slad, rekuperátor brýdových par, dvojnádobovou varní garnituru, čpavkové chladicí kompresory, chladicí štoky, sprchový aparát, spílečné kádě a dřevěné ležácké sudy.

Letité snahy majitelů o citlivou obnovu klasicistního areálu vrchnostenského pivováru přestavěného v duchu průmyslové revoluce na konci 19. století a vybaveného moderní technologií ve třicátých letech 20. století dosáhl zadostiučinění. V započatém díle budou pokračovat i nadále. Dej Bůh štěstí!
Černokostelecký zájezdní pivovár

Černokostelecký zájezdní pivovár

V prostorách pivováru v Kostelci nad Černými lesy se nachází i zcela ojedinělé a rozsáhlé muzeum historie pivovarství a sladovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. V pivováru je v provozu pivovarská restaurace.

Další aktuality

Hrad Český Šternberk láká na zimní prohlídky

Na prohlídku hradu či zámku nepotřebujete žádné speciální počasí, proto se na ni můžete vydat i v zimě. Jste-li již nedočkaví se na nějakou památku vypravit, využijte mimořádnou prohlídku o víkendu 28. a 29. ledna 2023 na hradě Český Šternberk. Prohlídka začíná vždy ve 12:00 a 14:00 hodin, a to v sobotu i v neděli. Prohlídku je třeba předem rezervovat či zakoupit on-line.
Středočeský kraj | Památky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Udělejte si romantický výlet na hrady a zámky v okolí Prahy i v zimě!

Ve středních Čechách je možné v těchto dnech navštívit několik hradů a zámků. Nalákají vás k návštěvě hrady Karlštejn, Český Šternberk či zámek Loučeň. Mníšek pod Brdy nebo Radim? Památky mívají otevřeno většinou o víkendech, některé jsou přístupné také v pátek.
Středočeský kraj | Památky

Nejlepší oslava Mezinárodního dne objímání: na romantických zimních procházkách v okolí Prahy

Hledáte inspiraci na víkend anebo lék na duši unavenou z šedivé zimy? Vydejte se ven, do přírody. K lepší náladě i kondici vám pomohou krátké i dlouhé procházky plné barev, světla, vůní a zvuků a měnících se přírodních scenérií. Na výletech, které vám tentokrát nabízíme, jich čeká skutečně spousta.
Středočeský kraj | Zážitky