Úvod > Aktuality > Černokostelecký pivovár slaví 18. výročí a zve na den otevřených dveří

Černokostelecký pivovár slaví 18. výročí a zve na den otevřených dveří

Vydáno 11. března 2019 Gurmánská turistika
Již tomu bude osmníct let, co se začala psát novodobá historie černokosteleckého pivováru. Přijďte si v sobotu 16. března připomenout důležitý mezník v historií českého pivovarnictví. Od 13.00 budou probíhat prohlídky zdarma nově rekonstruovanými technologickými prostory s dalšími zajímavými pivovarskými exponáty.
PivoV prostorách pivováru v Kostelci nad Černými Lesy se bude v sobotu 16. března konat Den otevřených dveří v rámci 18. výročí místního pivováru. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili prohlídky a živou hudbu.

Přijďte si připomenout důležitý mezník v historií českého pivovarnictví. Po celý den se budou konat prohlídky nově rekonstruovanými technologickými prostory, čeká vás jalová várka na varně na přímý otop dřevem, čerpání mladiny na chladicí štoky, sprchový aparát v provozu, kontinuální hvozd typu Ječmenz roku 1876 a mnoho dalších pivovarských vychytávek. Prohlídky zdarma budou probíhat od 13 hodin.

Pivní znalci mohou chutnat několik druhů zdejšího piva - světlý ležák Vycpaná vydra, tmavý speciál Černá svině, výroční jantarový speciál Míla. Nebudou chybět ani pivovarské speciality.
 

Černokostelecký pivovár je kulturní památkou

Černokostelecký pivovárDne 21. února 2018 Ministerstvo kultury prohlásilo za kulturní památku celý areál černokosteleckého pivováru včetně technologického vybavení. Zapsané vybavení zahrnuje náduvník, vzduchový kompresor, hvozd systému Ječmen, vzdušný vertikální hvozd, čistící stanici na ječmen, odkličovací aparáty, vzduchovou vývěvu, cyklon, zásobníky na slad a elevátor, váhu a šrotovník, zásobníky na studenou vodu, teplou vodu a našrotovaný slad, rekuperátor brýdových par, dvojnádobovou varní garnituru, čpavkové chladicí kompresory, chladicí štoky, sprchový aparát, spílečné kádě a dřevěné ležácké sudy.

Letité snahy majitelů o citlivou obnovu klasicistního areálu vrchnostenského pivováru přestavěného v duchu průmyslové revoluce na konci 19. století a vybaveného moderní technologií ve třicátých letech 20. století dosáhl zadostiučinění. V započatém díle budou pokračovat i nadále. Dej Bůh štěstí!
Černokostelecký zájezdní pivovár

Černokostelecký zájezdní pivovár

V prostorách pivováru v Kostelci nad Černými lesy se nachází i zcela ojedinělé a rozsáhlé muzeum historie pivovarství a sladovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. V pivováru je v provozu pivovarská restaurace.

Další aktuality

8.10.
2019
Objevte taje mělnického vinařství

Objevte taje mělnického vinařství

Střední Čechy | Gurmánská turistika
3.10.
2019
Stovky cibulových copů a tuny cibule to je Cibulový jarmark v Hořovicích

Stovky cibulových copů a tuny cibule to je Cibulový jarmark v Hořovicích

Střední Čechy | Gurmánská turistika
24.9.
2019
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Střední Čechy | Gurmánská turistika