Úvod > Aktuality > Černokostelecký pivovár slaví 17. výročí a zve na den otevřených dveří

Černokostelecký pivovár slaví 17. výročí a zve na den otevřených dveří

Vydáno 17. března 2018 Gurmánská turistika
Již tomu bude sedmnáct let, co se začala psát novodobá historie černokosteleckého pivováru. Přijďte si v sobotu 17. března připomenout důležitý mezník v historií českého pivovarnictví. Po celý den se budou konat prohlídky nově rekonstruovanými technologickými prostory, Těšit se můžete na jalovou várku na varně na přímý otop dřevem, čerpání mladiny na chladicí štoky, sprchový aparát v provozu, kontinuální hvozd typu Ječmenz roku 1876, zdejší piva a mnoho dalších pivovarských vychytávek.
PivoV prostorách pivováru v Kostelci nad Černými Lesy se bude v sobotu 17. března konat Den otevřených dveří v rámci 17. výročí místního pivováru. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili prohlídky a živou hudbu.

Přijďte si připomenout důležitý mezník v historií českého pivovarnictví. Po celý den se budou konat prohlídky nově rekonstruovanými technologickými prostory, čeká vás jalová várka na varně na přímý otop dřevem, čerpání mladiny na chladicí štoky, sprchový aparát v provozu, kontinuální hvozd typu Ječmenz roku 1876 a mnoho dalších pivovarských vychytávek. Prohlídky zdarma budou probíhat od 13 hodin.

Pivní znalci mohou chutnat pět druhů zdejšího piva - Vycpanou vydru, Černou svini, Medokostelecké, Výroční bock 16% a nakouřenou Černou svini. Nebudou chybět ani pivovarské speciality.
 

Černokostelecký pivovár je kulturní památkou

Černokostelecký pivovárDne 21. února 2018 Ministerstvo kultury prohlásilo za kulturní památku celý areál černokosteleckého pivováru včetně technologického vybavení. Zapsané vybavení zahrnuje náduvník, vzduchový kompresor, hvozd systému Ječmen, vzdušný vertikální hvozd, čistící stanici na ječmen, odkličovací aparáty, vzduchovou vývěvu, cyklon, zásobníky na slad a elevátor, váhu a šrotovník, zásobníky na studenou vodu, teplou vodu a našrotovaný slad, rekuperátor brýdových par, dvojnádobovou varní garnituru, čpavkové chladicí kompresory, chladicí štoky, sprchový aparát, spílečné kádě a dřevěné ležácké sudy.

Letité snahy majitelů o citlivou obnovu klasicistního areálu vrchnostenského pivováru přestavěného v duchu průmyslové revoluce na konci 19. století a vybaveného moderní technologií ve třicátých letech 20. století dosáhl zadostiučinění. V započatém díle budou pokračovat i nadále. Dej Bůh štěstí!
Černokostelecký zájezdní pivovár

Černokostelecký zájezdní pivovár

V prostorách pivováru v Kostelci nad Černými lesy je budováno zcela ojedinělé muzeum historie pivovarství a sladovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. V pivováru je v provozu pivovarská restaurace.

Další aktuality

5.12.
2018
Vánoce v Kutné Hoře budou sladké

Vánoce v Kutné Hoře budou sladké

Střední Čechy | Gurmánská turistika
31.10.
2018
Užijte si tradiční výlov rybníka ve Mcelích

Užijte si tradiční výlov rybníka ve Mcelích

Střední Čechy | Gurmánská turistika
7.11.
2018
Svatomartinské hody vás čekají také v Kutné Hoře

Svatomartinské hody vás čekají také v Kutné Hoře

Střední Čechy | Gurmánská turistika