Úvod > Aktuality > Březnové novinky v pražské zoo
Březnové novinky v pražské zoo
">
Příroda

Březnové novinky v pražské zoo

  • Vydáno16. března 2013
Již 30. března 2013 otevírá pražská zoo dlouho očekávané lákadlo pro návštěvníky, kterým bude Údolí slonů a Pavilon hrochů v horní části zahrady. Už dnes se mohou návštěvníci těšit na desítky let uzavřenou vyhlídkovou cestu Zakázanka, která se právě otvírá.

Desítky let uzavřená vyhlídková cesta Zakázanka se opět otevírá veřejnosti. Na mimořádné výhledy a nové expozice se můžete těšit již od soboty 16. března, kdy proběhne slavnostní otevření.

Na stezce, která spojuje horní a spodní část zoologické zahrady vás čeká cesta do historie Trojské kotliny, kterou vás provedou informační tabule a v sobotu především průvodci z Univerzity Karlovy.

Slavnostně přestřihnout pásku přijdou atlet Petr Svoboda, medailista s mistrovství světa v atletice, sportovní moderátor Michal Dusík a geolog Pavel Röhlich.

Program:

  • 9:00–13:00        první ročník Běhu dvojic Zakázankou
  • 14:00                  projev ředitele Zoo Prah
  • 14:25                  vyhlášení výsledků Běhu dvojic Zakázanko
  • 14:30                  přestřižení pásky, společná prohlídka Zakázanky
 

U příležitosti otevření Zakázanky pořádá Zoo Praha první ročník Běhu dvojic Zakázankou o Pohár ředitele zoo. Závod se uskuteční v sobotu 16. března 2013. Dvojice závodníků budou na trať vyrážet intervalově od 10 do 12 hodin. Na každou dvojici, která doběhne do cíle, čeká dárek.
Program se zvířetem a narozeniny v Zoo Praha

Program se zvířetem a narozeniny v Zoo Praha

Je vám líto, že si nemůžete na většinu obyvatel zoo sáhnout? V Zoo Praha máte příležitost! A může jít o roztomilé chlupáče nebo obávaná šupinatá či vícenohá zvířata.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Chovatelem v Zoo Praha na jeden den – splňte si svůj dětský sen

Speciální program v Zoo Praha je určen pro všechny milovníky zvířat, kteří v dětství chtěli krmit lvy, pečovat o slony, hledět do očí žirafě či chovat anakondu, ale profesní život je pak zavál jinam.