Úvod > Aktuality > Březen v Krkonoších – příjezd Krakonoše, vrcholná sportovní klání i maloúpský Woodstock

Březen v Krkonoších – příjezd Krakonoše, vrcholná sportovní klání i maloúpský Woodstock

Vydáno 5. března 2019 Zimní sporty
Ještě jste se nerozhodli, kde si užijete konec letošní zimní sezony? Skvělou volbou jsou Krkonoše, kde se vlastně pořád něco děje. Na portálu Kudy z nudy zjistíte, že ani program na březen není výjimkou, takže si připravte běžky, sjezdovky, snowboardy… a hurá za sněhem na hory!

Noční les na Stezce korunami stromů

Noční stezka korunami stromůChcete zažít tajemnou atmosféru večerního lesa, užít si dobrodružství a pobavit se? Kromě trampů není mnoho lidí, kteří by mohli říci, že zažili zimní noční les. Přitom je právě noční les místo plné tajemna a specifického života, který stojí za to prozkoumat.

V Janských Lázních připravili sérii originálních večerních prohlídek Stezky korunami stromů, které se nesou v duchu hry s překvapením. Už zbývají jen dva termíny, a to 6. a 13. března, tak s rezervací příliš neotálejte. Prohlídka je vedená hravou formou a vhodná pro děti. Během prohlídky dostávají děti body za správně uhodnutá zvířata a na jejím konci obdrží malé věcné odměny. Nevšední zážitek si můžete užít v čase od 18:30.
 

Krakonošovi lyžníci v Malé Úpě

Lyžníci z Malé ÚpyMaloúpští lyžníci se utkají na historických lyžích a v dobovém oblečení v sobotu 9. března. Klání se kromě lyží uskuteční i na historických saních a nebude chybět ani závod ve skoku ladném a soutěž o nejlepší historický kostým.

Na ojedinělou veselou akci na přelomu zimy a jara se sjíždějí se závodníci z celých Krkonoš a okolí. K tomu určitě nebudou chybět stánky s jarmarečním zbožím, venkovní bar a gril, hudba a program pro děti. Přijďte se podívat!
 

Kdo bude králem či královnou snowboardu v Peci?

SnowboardV sobotu 16.3. se v lyžařském středisku Pec pod Sněžkou bude konat Evropský pohár ve snowboardingu s exhibiční show Big Air, na které představí evropská špička v čele se Šárkou Pančochovou.

Závod Evropského poháru se pojede v sobotu, kdy finále v olympijské disciplíně Slopestyle je na programu ve 13 hod. Snowboardový víkend uzavře nedělní finálový závod Českého poháru Snowboard Zezula Tour - mistroství ČR ve Slopestylu, které se pojede ve věkových kategoriích děti, junioři a dospělí. Vstup na akci je zdarma.
 

Nejtěžším zimním závodem na běžkách je Krkonošská 70

Krkonošská 70Veřejný závod v běhu na lyžích Krkonošská 70 je legendárním závodem hlídek, ale i jednotlivců. Krkonošská 70 se ze série závodů Stopa pro život řadí mezi nejstarší, nejdelší a nejnáročnější závod. Místem startu je Špindlerův Mlýn - Svatý Petr, kde závod také končí. Trasa běhu vede převážně po značených turistických cestách a jeho účastníci přejedou celé Krkonoše od Špindlerova Mlýna přes Bobí louky na Černou horu a zpět do místa startu.

Kromě tradičního závodu hlídek na tratích 70 km a 50 km mužů, 50 km a 25 km žen či 25 km veteránů, které odstartují postupně v 8 hodin, vyrazí letos na trať v 8,20 hodin také účastníci v individuálních mužských i ženských kategoriích na 50 nebo 25 km. Všechny distance se poběží volnou technikou. A pro ty, kteří do Špindlerova Mlýna zavítají jako doprovod a nemají závodní ambice, je připravená v pohodovém tempu od 9,30 hodin tzv. Open jízda pod vedením zkušeného lyžařského instruktora.
 

Krakonoš má namířeno do Harrachova

Krakonoš HarrachovPokud se vypravíte v sobotu 16. března do Harrachova, můžete vidět opravdového Krakonoše. Právě tam totiž přijede Krakonoš se svou družinou přivítat jaro. Pohádkový průvod s čerty, velbloudem a řadou maškar projde po obědě městem až ke stadionu za pensionem Tesla, kde pak pokračuje bohatý odpolední program.

Těšit se můžete například na vyhlášení nejlepších masek, Krakonošovu losovačku o ceny, střílení z kuší a luků, pouťové atrakce a samozřejmě občerstvení a přehlídku originálních krkonošských rukodělných výrobků.
 

Vodní jezírko v Malé Úpě

Závěr března, v sobotu 30. 3. 2019 bude patřit 5. ročníku šíleného happeningu v Malé Úpě s názvem Moopstock - maloúpský Woodstock. Bláznivá soutěž v přejíždění vodního jezírka v "hippie" kostýmech se pojede na lyžích a snowbordech. Nebudou chybět ani soutěže, dobrá hudba a hlavně legrace.
Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Ski areál Čertova hora v Harrachově

Ski areál Čertova hora v Harrachově

Sportovní areál Harrachov je jedno z nejkrásnějších míst zimních sportů. Lyžování na Čertově hoře je vhodné pro všechny generace. Kromě sjezdových tratí nabízí Harrachov také ideální podmínky pro lyžaře - běžce a lyžařskou turistiku všech stupňů náročnosti. Je také známým místem skokanských soutěží.

Krkonošská magistrála - krkonošská lyžařská cesta

Krkonošská magistrála - krkonošská lyžařská cesta

Celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře prochází páteřní, 71 km dlouhá, Krkonošská magistrála. Na ni pak navazuje více než 560 km místních lyžařských cest a okruhů.

Příjezd Krakonoše do Harrachova

Příjezd Krakonoše do Harrachova

Příjezd Krakonoše - vítání jara.

Lanová dráha Pec pod Sněžkou - Sněžka

Lanová dráha Pec pod Sněžkou - Sněžka

Lanovka na Sněžku prošla nedávno rekonstrukcí. Na vrchol nejvyšší české hory vás vyveze moderní čtyřmístná kabinková lanovka, která je v provozu denně mimo dubna a listopadu a má dva úseky. Provoz druhého úseku z Růžové hory na Sněžku závisí na přízni počasí.

Další aktuality

14.10.
2019
Lyžařský areál ve Špinderově Mlýně letos ruší pevný ceník skipasů

Lyžařský areál ve Špinderově Mlýně letos ruší pevný ceník skipasů

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty
11.10.
2019
Novinky ve SkiResortu Černá Hora – Pec pro letošní zimu

Novinky ve SkiResortu Černá Hora – Pec pro letošní zimu

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty
9.4.
2019
Mapa republiky roztaje asi až v červenci

Mapa republiky roztaje asi až v červenci

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty