Úvod > Aktuality > Březen v Krkonoších – příjezd Krakonoše, vrcholná sportovní klání i maloúpský Woodstock
Březen v Krkonoších – příjezd Krakonoše, vrcholná sportovní klání i maloúpský Woodstock
"> "> "> ">
Zimní sporty

Březen v Krkonoších – příjezd Krakonoše, vrcholná sportovní klání i maloúpský Woodstock

  • Vydáno5. března 2019
Ještě jste se nerozhodli, kde si užijete konec letošní zimní sezony? Skvělou volbou jsou Krkonoše, kde se vlastně pořád něco děje. Na portálu Kudy z nudy zjistíte, že ani program na březen není výjimkou, takže si připravte běžky, sjezdovky, snowboardy… a hurá za sněhem na hory!

Noční les na Stezce korunami stromů

Noční stezka korunami stromůChcete zažít tajemnou atmosféru večerního lesa, užít si dobrodružství a pobavit se? Kromě trampů není mnoho lidí, kteří by mohli říci, že zažili zimní noční les. Přitom je právě noční les místo plné tajemna a specifického života, který stojí za to prozkoumat.

V Janských Lázních připravili sérii originálních večerních prohlídek Stezky korunami stromů, které se nesou v duchu hry s překvapením. Už zbývají jen dva termíny, a to 6. a 13. března, tak s rezervací příliš neotálejte. Prohlídka je vedená hravou formou a vhodná pro děti. Během prohlídky dostávají děti body za správně uhodnutá zvířata a na jejím konci obdrží malé věcné odměny. Nevšední zážitek si můžete užít v čase od 18:30.
 

Krakonošovi lyžníci v Malé Úpě

Lyžníci z Malé ÚpyMaloúpští lyžníci se utkají na historických lyžích a v dobovém oblečení v sobotu 9. března. Klání se kromě lyží uskuteční i na historických saních a nebude chybět ani závod ve skoku ladném a soutěž o nejlepší historický kostým.

Na ojedinělou veselou akci na přelomu zimy a jara se sjíždějí se závodníci z celých Krkonoš a okolí. K tomu určitě nebudou chybět stánky s jarmarečním zbožím, venkovní bar a gril, hudba a program pro děti. Přijďte se podívat!
 

Kdo bude králem či královnou snowboardu v Peci?

SnowboardV sobotu 16.3. se v lyžařském středisku Pec pod Sněžkou bude konat Evropský pohár ve snowboardingu s exhibiční show Big Air, na které představí evropská špička v čele se Šárkou Pančochovou.

Závod Evropského poháru se pojede v sobotu, kdy finále v olympijské disciplíně Slopestyle je na programu ve 13 hod. Snowboardový víkend uzavře nedělní finálový závod Českého poháru Snowboard Zezula Tour – mistroství ČR ve Slopestylu, které se pojede ve věkových kategoriích děti, junioři a dospělí. Vstup na akci je zdarma.
 

Nejtěžším zimním závodem na běžkách je Krkonošská 70

Krkonošská 70Veřejný závod v běhu na lyžích Krkonošská 70 je legendárním závodem hlídek, ale i jednotlivců. Krkonošská 70 se ze série závodů Stopa pro život řadí mezi nejstarší, nejdelší a nejnáročnější závod. Místem startu je Špindlerův Mlýn – Svatý Petr, kde závod také končí. Trasa běhu vede převážně po značených turistických cestách a jeho účastníci přejedou celé Krkonoše od Špindlerova Mlýna přes Bobí louky na Černou horu a zpět do místa startu.

Kromě tradičního závodu hlídek na tratích 70 km a 50 km mužů, 50 km a 25 km žen či 25 km veteránů, které odstartují postupně v 8 hodin, vyrazí letos na trať v 8,20 hodin také účastníci v individuálních mužských i ženských kategoriích na 50 nebo 25 km. Všechny distance se poběží volnou technikou. A pro ty, kteří do Špindlerova Mlýna zavítají jako doprovod a nemají závodní ambice, je připravená v pohodovém tempu od 9,30 hodin tzv. Open jízda pod vedením zkušeného lyžařského instruktora.
 

Krakonoš má namířeno do Harrachova

Krakonoš HarrachovPokud se vypravíte v sobotu 16. března do Harrachova, můžete vidět opravdového Krakonoše. Právě tam totiž přijede Krakonoš se svou družinou přivítat jaro. Pohádkový průvod s čerty, velbloudem a řadou maškar projde po obědě městem až ke stadionu za pensionem Tesla, kde pak pokračuje bohatý odpolední program.

Těšit se můžete například na vyhlášení nejlepších masek, Krakonošovu losovačku o ceny, střílení z kuší a luků, pouťové atrakce a samozřejmě občerstvení a přehlídku originálních krkonošských rukodělných výrobků.
 

Vodní jezírko v Malé Úpě

Závěr března, v sobotu 30. 3. 2019 bude patřit 5. ročníku šíleného happeningu v Malé Úpě s názvem Moopstock – maloúpský Woodstock. Bláznivá soutěž v přejíždění vodního jezírka v "hippie" kostýmech se pojede na lyžích a snowbordech. Nebudou chybět ani soutěže, dobrá hudba a hlavně legrace.
Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Ski areál Čertova hora v Harrachově

Ski areál Čertova hora v Harrachově

Sportovní areál Harrachov je jedno z nejkrásnějších míst zimních sportů. Lyžování na Čertově hoře je vhodné pro všechny generace. Kromě sjezdových tratí nabízí Harrachov také ideální podmínky pro lyžaře – běžce a lyžařskou turistiku všech stupňů náročnosti. Je také známým místem skokanských soutěží.

Krkonošská magistrála – krkonošská lyžařská cesta

Krkonošská magistrála – krkonošská lyžařská cesta

Celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře prochází páteřní, 71 km dlouhá, Krkonošská magistrála. Na ni pak navazuje více než 560 km místních lyžařských cest a okruhů.