Úvod > Aktuality > Rock for People začne už ve čtvrtek!

Rock for People začne už ve čtvrtek!

Vydáno 1. července 2019 Kultura
Rock For People se letos koná od čtvrtka 4. do 6. července 2019. Tři dny, až do soboty 6. července, budou v areálu bývalého vojenského letiště v Hradci Králové patřit skvělé muzice z celého světa a té pravé letní festivalové zábavě se vším všudy.
OffspringZážitky, atmosféra, přátelé, přední světové i domácí kapely, technologické novinky, ale i skvělá kuchyně… To jsou jen některé důvody, proč se každoročně na festivalu Rock for People schází stále vyšší počet festivalových návštěvníků, už zdaleka nejen z České republiky a Slovenska. Návštěvníci se mohou těšit na víc než 40 slotů plných rocku, indie, metalu, hardcoru a electra. Řada kapel se navíc fanouškům představí se speciálními sety.

Vedle kapel jako jsou ikoničtí Manic Street Preachers, milovaní i zatracovaní Bring Me The Horizon či roztančení Rudimental, se tak na velkých stageích představí třeba indie popoví I Love You Honey Bunny, kteří dorazí se smyčcovým triem a hosty z dalších kapel neboli Space Crew, nebo energičtí Circus Brothers.


Tři festivalové dny plné muziky

Rock for peopleVe čtvrtek se na pódiu představí jedna z největších hvězd festivalu – britští Bring Me the Horizon, dále se můžete těšit například na irskou kapelu Kodaline, Flogging Molly nebo až z daleké Austrálie přicestují The Amity Affliction.

pátek se v Hradci Králové představí například anglická elektronická kapela Rudimental, švédský death metal představí In Flames, ze Spojených států přicestuje opět čtveřice Our Last Night. V pátek se také můžete těšit na osobitého Tommyho Cashe a spoustu dalších.

Jedna z hvězd letošního 25. ročníku Rock for People vystoupí v poslední den festivalu, jedná se o velšskou trojici Manic Street Preachers. Ze Skotska přicestuje indierocková skupina Franz Ferdinand, dále The Subways nebo například kytarista My Chemical Romance představí svou novou kapelu The Future Violents.
 

Festivalový areál a vstupné

Rock for peopleFestivalový areál a camp pro návštěvníky se nacházejí na 50 hektarech pozemků. Koncerty probíhají na 2 velkých venkovních scénách, ve stanu pro 8 000 lidí a ve dvou hangárových scénách. Kromě toho si můžete zatancovat na několika DJ´s scénách nebo odpočinout v chill-out zónách, které jsou otevřeny až do ranních hodin. Festivalpark s množstvím atrakcí, odpočinkových zón, pestrého cateringu i naddimenzované hygieny a sociálního zázemí má kapacitu 32 000 návštěvníků.

Vstupenka na všechny tři dny vyjde na 2190 Kč, za jeden den zaplatíte 1 290 Kč. Pokud se na festival chystáte s partou přátel, můžete využít skupinovou vstupenku "Partička 5+1 zdarma" za 10 950 Kč nebo "Partička 10+1 zdarma" za 21 900 Kč. Ubytování v kempu na tři dny stojí 450 Kč, v kelpu plus 650 Kč. Za auto budou chtít na parkovišti 350 korun na tři dny.
Rock for People Home 2020

15.6.
20.6.
Rock for People Home 2020

Šest dní, šest měst, pět jedinečných koncertů a festival. To je Rock for People Home, unikátní projekt festivalu Rock for People a MALL.CZ, který ve dnech 15. – 20. června rozehraje Českou republiku.