Úvod > Aktuality > Navštivte rozárium v Hradci Králové, letos se otevírá na dva týdny!
Navštivte rozárium v Hradci Králové, letos se otevírá na dva týdny!
"> "> "> "> "> ">
Příroda

Navštivte rozárium v Hradci Králové, letos se otevírá na dva týdny!

Vydáno 16. června 2021
Chtěli byste si prohlédnout nejrůznější kultivary růží od předních šlechtitelů? Pak určitě navštivte rozárium v Hradci Králové, které se otevírá pouze příležitostně. Letos bude mimořádně otevřeno během dvou týdnů! Čas růží v Hradci Králové tedy nastává od soboty 19. června do neděle 4. července 2021.
Rudé růžeTaké si myslíte, že růže je královna květin a obdivujete její krásu, charisma, bohatost forem květů, palety barev a vůní? Nebo dokonce snad uvažujete o vysazení růží do vaší zahrady a rádi byste se nechali inspirovat? Nakonec… není nic lepšího, než vidět živé růže přímo na záhonech v době optimální pro vyniknutí jejich krásy, tedy v červnu, v období prvního nejbohatšího kvetení, kdy jsou růže ve vrcholném stadiu jejich růstu.

Využijte tedy této ojedinělé možnosti a zajeďte se podívat do Mezinárodního soutěžního rozária, je otevřené veřejnosti každoročně pouze během dvou letních týdnů – letos od soboty 19. června 2021 od 12 do 17 hodin a potom od neděle 20. června do neděle 7. července 2021 od 9 do 17 hodin. Otevřeno zde bude denně.
 

Tisíc růžových keřů růží

RůžeV rozáriu uvidíte více než 220 různých kultivarů růží pěstovaných v počtu přibližně 1 000 jednotlivých keřů růží. Naleznete zde všechny dostupné typy růží – růže velkokvěté, mnohokvěté, popínavé, sadové, pokryvné, anglické i miniaturní, možná se vám připomenou i starší názvy jako jsou čajohybridy, floribundy nebo polyantky. Všechny růže jsou zcela moderními novinkami, vyšlechtěnými teprve nedávno, mnohé z nich se teprve připravují na cestu do zahrad a parků a často není možné je jinde vidět.

Během návštěvy se budete moci seznámit s vítěznou růží, která po několika letech hodnocení získala nejvyšší ocenění, titul Zlatá růže města Hradce Králové, které je udělováno v každém roce jen jediné odrůdě. Účastníky soutěže jsou šlechtitelé především z evropských zemí, ale i Nového Zélandu či USA. Pokud budete mít chuť a zájem, budete se moci sami účastnit hlasování návštěvníků o nejkrásnější růži.

Další aktuality

30.7.
2021
Kde, kdy a proč se slaví Porcinkule?

Kde, kdy a proč se slaví Porcinkule?

Královéhradecko | Životní styl
30.7.
2021
Divadelní festival Jiráskův Hronov již začíná

Divadelní festival Jiráskův Hronov již začíná

Královéhradecko | Zážitky