Úvod > Co chcete dělat? > Zimní sporty > Osvětlený běžecký stadion a běžecké lyžování v Harrachově
Zimní sporty

Osvětlený běžecký stadion a běžecké lyžování v Harrachově

V Harrachově mohou běžkaři využít tzv. biatlonové kolečko nebo závodní běžecké terény. To je řada upravených tras vedoucích lesem se začátkem i koncem v Harrachově. Večer je k dispozici také osvětlený běžecký stadion u hotelu Skicentrum.
Přímo v Harrachově můžete využít tzv biatlonové kolečko nebo závodní běžecké terény. To je řada upravených tras vedoucích lesem se začátkem i koncem v Harrachově. Mapku tras dostanete ke stažení zde a v papírové formě v turistickém infocentru.

Stadion je k dispozici celodenně. Ve večerních hodinách od 17:00 do 21:00 hodin je pak uměle osvětlen. Stadion má upravovanou běžeckou stopu.

Přímo z centra města je možné vyrazit na celodenní túru po hřebenech Krkonoš, skibusem do polských Jakuszyc i na kratší projížďky v okolí města. V Harrachově je celkem 12 nástupních míst – Startpointů, které naleznete v přiložené mapce. Na hřebeny hor je možné vystoupat přes Terex, Kladovou cestu, nebo podél Mumlavy. Cestu je možné si zjednodušit lanovkou na Čertovu horu, a pak si už jen užívat vrcholových partií Krkonoš. Občerstvení si můžete dopřát na bufetu na Ručičkách, Vosecké boudě a Dvoračkách.
 

Závodní běžecké terény v Harrachově

I přes svoji náročnost jsou závodní běžecké terény velmi oblíbené a to hlavně z důvodu snadného nástupu z centra Harrachova. Nazout běžky můžete u Startpointu B – Běžecký stadion, nebo na druhé straně města u Startpointu L – Rybárna. Jedná se o síť vzájemně propojených cest na severozápadním úbočí Čertovy hory, z nichž část se pravidelně upravuje rolbou. Na všech křižovatkách najdete mapu běžeckých terénů, která vám ukazuje místo, na kterém se právě nacházíte. Podle vyznačení směru šipkami si můžete zvolit, kam se vydáte dále. Doporučujeme dodržovat směr jednotlivých cest, který je uvedený jak na mapách v terénu, tak v aplikaci mapy.cz/zimni. Na cestách je několik prudších sjezdů, na kterých se zkušení běžkaři pohybují dosti rychle. Při nedodržování směru jízdy by tak mohlo dojít k nepříjemným střetům. Podle svých sil a možností se můžete v těchto terénech do sytosti unavit a kdykoliv se rychle vrátit zpět do města. Bílá stopa těchto terénů je také jednou z možností jak nastoupit na Harrachovskou magistrálu.

Základní okruh
Okruh v délce 6,9 km má start i cíl u Startpointu B – Běžecký stadion. Celá trasa je obtížná, v celé její délce se střídají prudká stoupání a sjezdy doplněné o občasné rovinaté pasáže, kde si lze chvíli odpočinout.
 

Plánované propojení Harrachova a Jakuszyc

Příhraniční lyžařská střediska Harrachov a Sklarzska Poręba – Jakuszyce má propojit přeshraniční cesta pro pěší turisty, horská kola i běžkaře. Stezka by měla mít na české straně 3,5 kilometru, zčásti využije starou celní cestu, necelý kilometr bude postaven nově. Sportovci by tak mohli využít skvělý areál pro běžkaře nebo biatlonisty v Jakuszycích, na české straně hor v Harrachově je ze strany polských sportovců zájem o skokanské můstky i areál pro sjezdové lyžování. Stezku začali na české i polské straně plánovat koncem roku 2022.

Silvestrovský sjezd v Harrachově

Nenechte si ujít úchvatný pohled na každoroční sjezd instruktorů lyžařských škol s hořícími pochodněmi v 18:00.
Harrachov, Liberecký kraj

Halloweenské odpoledne pro děti

Zábavně strašidelné odpoledne s projekcí filmu Strašidlo Cantervillské, tvořivá dílna a nebude chybět stezka odvahy.
Harrachov, Liberecký kraj

Dokud nás smrt nerozdělí

"Dokud nás smrt nerozdělí" poprvé v Harrachově!
Harrachov, Liberecký kraj

Skialpový závod – SkiMo Harrachov

Harrachovská noc pod hvězdami.
Harrachov, Liberecký kraj

Harrachovská 16

Běžky a dětský závod,
Harrachov, Liberecký kraj

Rozsvícení vánočního stromu v Harrachově

Rozsvícení vánočního stromu v Harrachově s Krakonošem a andělem.
Harrachov, Liberecký kraj

Víkend s dechem a chladem

Akce proběhne v krásném prostředí údolí Naděje u Kořenova, chladit se budeme v průzračně čisté Jizeře, vhodné pro úplné začátečníky i mírně pokročilé.
Kořenov, Liberecký kraj

Podzimní minitábor pro tatínky s dětmi

Vzpomínáte na své dětství, kdy jste jezdili na letní tábory, a rádi byste se tak trochu vrátili anebo chcete strávit čas se svými dětmi s připraveným programem a chcete, aby děti byly v kolektivu jiných dětí?
Rokytnice nad Jizerou, Liberecký kraj

Hravý Park Tři Věže v Harrachově

Jak zabavit děti na horách, když zrovna není ideální počasí na to, trávit celý den na lyžích? V Harrachově mají nově pro tento případ řešení – díky hravému Parku Tři Věže.
Harrachov, Liberecký kraj

Krkonošská magistrála – krkonošská lyžařská cesta

Celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře prochází páteřní, 71 km dlouhá, Krkonošská magistrála. Na ni pak navazuje více než 560 km místních lyžařských cest a okruhů.
Harrachov, Liberecký kraj

Skiareál Zákoutí v Harrachově – lyžování pro děti

Harrachov patří k nejvýznamnějším rekreačním a sportovním střediskům západní části Krkonoš. V zimním období si můžete si vybrat z nabídky několika lyžařských tratí a vleků. Jedním takovým je skiareál ideální pro celou rodinu, ale především vaše děti – Skiareál Zákoutí.
Harrachov, Liberecký kraj

Slevová karta Harrachov Card

Město Harrachov nabízí svým návštěvníkům věrnostní kartu, díky které lze ušetřit tisíce korun na vaší dovolené. Kartu s mnoha slevami od permanentek, přes wellness centra, muzea až po návštěvu zoo nebo sklárny, můžete získat zdarma.
Harrachov, Liberecký kraj

Půjčovna Elektro FatBike

Projeďte si Krkonoše že sedla Elektro Fatbiku a okuste úplně jiný požitek z jízdy na horském elektrokole.
Harrachov, Liberecký kraj

Letní naučná turistická trasa Liška

Stezka nabízí kromě překrásných výhledů i 8 informačních panelů a příjemné odpočinkové místo s atrakcemi pro děti.
Harrachov, Liberecký kraj

Lanová dráha na Čertovu horu v Harrachově – vstříc mamutím zážitkům

Nahoru do výšky přes 1000 metrů nad mořem stoupá čtyřsedačková lanovka, která je v provozu celoročně. Ze sedačky lanové dráhy si lze navíc z bezprostřední blízkosti prohlédnout profil mamutího můstku pro lety na lyžích, jediného u nás a jednoho z šesti na světě.
Harrachov, Liberecký kraj

Pumptrack – bikepark v Harrachově

Volnočasový bikepark – Pumptrack.
Harrachov, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Harrachov Inn

Tříhvězdičkový hotel s výjimečnou polohou přímo v centru Harrachova.
Harrachov, Liberecký kraj

Restaurace Roubenka

Harrachovská restaurace Roubenka je plná českých chutí a naturálních vín, kde budete chtít obědvat i večeřet.
Harrachov, Liberecký kraj

Resort Sklář Harrachov

OREA Resort Sklář**** se nachází pouhých pět minut chůze od známého lyžařského centra Harrachov. Resort je díky své poloze a krásné okolní krajině s Mumlavskými vodopády vyhledávaným cílem milovníků zimních sportů i letní turistiky.
Harrachov, Liberecký kraj

Pension 7 v Harrachově

Ubytování v centru Harrachova Hory jsou mimořádně krásným výtvorem přírody.
Harrachov, Liberecký kraj

Wellness hotel Svornost v Harrachově

V blízkosti centra Harrachova, uprostřed krásné přírody, naleznete Wellness hotel Svornost, ve kterém prožijete nezapomenutelnou dovolenou. Ve wellness centru se oddejte odpočinku při masážích, prohřejte unavené tělo v sauně, nebo skočte do bazénu.
Harrachov, Liberecký kraj

Chata Jiskra Harrachov

Chata TJ Jiskra Harrachov nabízí turistické ubytování v centru krkonošského horského centra Harrachov. Z chaty je výhled na Čertovu horu.
Harrachov, Liberecký kraj

Restaurace Terassa

Poctivá domácí kuchyně, pozorná obsluha, výběr ze špičkových moravských vín a posezení u krbu. To vše najdete v restauraci Terassa v centru Harrachova.
Harrachov, Liberecký kraj

Penzion Pohl v Harrachově

Tam, kde teče Mumlava a stékají Mumlavské vodopády, je pravý turistův ráj. Ke štěstí už schází jen příjemný pobyt. Prima ubytování nabízí penzion Pohl, který se nachází v Harrachově.
Harrachov, Liberecký kraj